Home » Zprávy ze závodů » Zase jsem si zvedl sebevědomí
Foto proteam-astana.com

Zase jsem si zvedl sebevědomí

„Jsem opravdu spokojen. Byl bych samozřejmě radši, kdybych jel ještě o nějakou vteřinu rychleji, ale nechal jsem na trati všechno. Neriskoval jsem na začátku a dobře jsem si rozvrhl síly na ten kopec. Lehkou krizi jsem měl jen mezi čtvrtým a třetím kilometrem před cílem, ale jinak se mi jelo dobře,“ popsal Roman, který se byl ráno hodinu a půl „projet“. Nastoupal 1000 metrů… „Na Nibaliho jsem chytil patnáct vteřin a když pominu Contadora, který byl zase někde jinde, tak jsem s ostatními jel vyrovnaně. Určitě mi to zvedlo sebevědomí. S nejlepšími vrchaři jsem v sedmikilometrovém kopci ztratil pár vteřin a dokázal jsem si, že s nimi můžu bojovat.“ Roman je přesvědčen, že se mu vrátila psychická pohoda, kterou trochu ztratil na Zoncolanu. „Určitě do toho závěru jdu s cílem vylepšit celkové pořadí. Odstupy nejsou velké, oproti Španělům z Euskaltelu mi nahrává závěrečná časovka. Teď vím, že kdybych na tom Zoncolanu ztratil o minutu míň, jsem někde na hranici té pětky, ale nedá se nic dělat. Věřím, že ještě něco předvedu.“ 16. etapa (Belluno-Nevegal, časovka na 12,7 km): 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 28:55, 2. Nibali (It./Liquigas) +34, 3. Scarponi (It./Lampre) +38, 4. Rujano (Venez./Androni) +39, 5. Garzelli (It./Acqua e Sapone) +46, 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +49, 7. Meňšov (Rus./Geox) +52, 8. Pinotti (It./HTC-Highroad) +58. Průběžně: 1. Contador 62:43:37, 2. Scarponi +4:58, 3. Nibali +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Rujano +9:18, 6. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 7. Meňšov +9:38, 8. Roman Kreuziger +9:47, 9. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25, 10. Anton (Šp./Euskaltel) +10:58.

46 comments

 1. zdenda_hobík

  no, moje obavy se potvrdily. Sledoval jsem to teď ze záznamu. Podceňovat soupeře je cesta do pekel. Role Astany v dohánění byla dost symbolická. Nevím, zda to řídí ten italský ředitel nebo Roman, ale tohle si za klobouk nedají. Dřel Liguigas, ale Nibali reálně ohrožený není.

 2. To byla chyba,ale všech.Škoda,ale ještě není konec.

 3. jj – Kanstantsin Sivtsov – se dostal zase do hry – neměl jsem dnes čas ani chvili sledovat giro – to nebyl zájem týmů ty uprchlíky sjet – vždyť je tam ohrožoval všechny – a pak ještě dotaz ten mladý ital s astany to dnes zabalil.

 4. Tak přátelé, ukazuje se , že naše tipy jsou spíše přáním, moc bych to Romanovi přála, ale nepodceňujte Sivcova a Roman bude ještě rád za umístění v 10 nej….,ale i tak je to moc pěkné místo – jako na loňské Tour, i když letos je to nesrovnatelně těžší průběh! {rolleyes}

 5. zdenda_hobík

  uff, podíval jsem se na stávající průběh etapy a je mi z roho nanic. Ten Sivtsov se mi už zdál vyřízenej

 6. Souhlasím s Zenon Jaskula ohledně Contador, že tam se bude rozhodovat až toho 6-8. června, a osobně si myslím že dostane trest, když se mezinárodní federaci nelíbil rozsudek španělské federace – takže se následně všichni o pozici posunou.
  Takže tím pádem souboj Nibali a Scarponi bude ještě velmi zajímavý. Jinak věřím tomu, že pokud nebude mít Roman krizi může to být ta Top 5, ale pokud nebude mít v kopci Menšov krizi, tak v časovce to bude mít s ním moc těžké. Ale věřím a fandím dál.

 7. Konečné pořadí:

  1. Contador
  2. Nibali +7.25
  3. Scarponi +7.39
  4. Menšov +9.32
  5. Gadret +10.49
  6. Kreuziger +10.55

 8. zdenda_hobík

  ještě k tomu Rujanovi – to jsou nějaké konkrétní poznatky, že papá? Ví o tom někdo něco? Díky za osvětlení.

 9. Tak taky přihodím…….
  1.Beefeater
  2.Nibali
  3.Menšov – vždy silnej na konci
  4.Scarponi
  5.Gadret – bude umírat, ale časovku poředatelé zkrátili
  6.Roman
  7.Rujano
  8.Rodriquez

 10. Já se taky přidám:
  1.Contador
  2.Niballi
  3. Menšov
  4.Kreuziger
  5.Scarponi

 11. cistokrevny.cigan

  Tak po Zoncolanu aspoň víme, že náš Románek nefetuje … {devil} {beer}

 12. Zenon Jaskula

  1.Scaropni
  2.Nibali
  3.Rujano
  4.Kreuziger
  5.Menchov
  To nažraný španělský prase zkrátka nepočítám…

 13. Koukali jste na profil kopce, co se jede v sobotu ?? Myslím, že by Romanovi mohl vyhovovat. Je to Colle delle Finistre. Ten kopec má 18 km a průměrný sklon 9 %. A hlavně ta strmost se nemění !! Takže pokud by se jelo nějaký brutální tempo, tak by mohli nějaký netempaři nakoupit.

  Jinak můj typ na umístění:
  1.Contador
  2.Nibali
  3.Scarponi
  4.Gadret
  5.Menšov
  6.Roman

 14. Takže ja to vidím následnovňe:

  1.Contador
  2.Nibali
  3.Scarponi
  4.Menšov
  5.Kreuziger {thumbup}

Leave a Reply