Home » Zprávy ze závodů » Zase jsem si zvedl sebevědomí
Foto proteam-astana.com

Zase jsem si zvedl sebevědomí

„Jsem opravdu spokojen. Byl bych samozřejmě radši, kdybych jel ještě o nějakou vteřinu rychleji, ale nechal jsem na trati všechno. Neriskoval jsem na začátku a dobře jsem si rozvrhl síly na ten kopec. Lehkou krizi jsem měl jen mezi čtvrtým a třetím kilometrem před cílem, ale jinak se mi jelo dobře,“ popsal Roman, který se byl ráno hodinu a půl „projet“. Nastoupal 1000 metrů… „Na Nibaliho jsem chytil patnáct vteřin a když pominu Contadora, který byl zase někde jinde, tak jsem s ostatními jel vyrovnaně. Určitě mi to zvedlo sebevědomí. S nejlepšími vrchaři jsem v sedmikilometrovém kopci ztratil pár vteřin a dokázal jsem si, že s nimi můžu bojovat.“ Roman je přesvědčen, že se mu vrátila psychická pohoda, kterou trochu ztratil na Zoncolanu. „Určitě do toho závěru jdu s cílem vylepšit celkové pořadí. Odstupy nejsou velké, oproti Španělům z Euskaltelu mi nahrává závěrečná časovka. Teď vím, že kdybych na tom Zoncolanu ztratil o minutu míň, jsem někde na hranici té pětky, ale nedá se nic dělat. Věřím, že ještě něco předvedu.“ 16. etapa (Belluno-Nevegal, časovka na 12,7 km): 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 28:55, 2. Nibali (It./Liquigas) +34, 3. Scarponi (It./Lampre) +38, 4. Rujano (Venez./Androni) +39, 5. Garzelli (It./Acqua e Sapone) +46, 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +49, 7. Meňšov (Rus./Geox) +52, 8. Pinotti (It./HTC-Highroad) +58. Průběžně: 1. Contador 62:43:37, 2. Scarponi +4:58, 3. Nibali +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Rujano +9:18, 6. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 7. Meňšov +9:38, 8. Roman Kreuziger +9:47, 9. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25, 10. Anton (Šp./Euskaltel) +10:58.

46 comments

 1. zdenda_hoblik: „foukne zleva a jde do příkopu“ … Ty jsi moc! {thumbup}

 2. Tak v současné chvíli je můj tip na závěrečné pořadí takovýto:

  1. Contador
  2. Nibali
  3. Scarponi
  4. Menchov
  5. Gadret
  6. Roman

  Faktor Rujano? Dnes a zítra na Romana nenajede nic, v pátek a v sobotu jsou dojezdy do kopce. Páteční je pozvolný, tam by to mohlo být taky dobré, v sobotu bude průšvih jestli zase začne machrovat Contador a Rujano se ho jako jediný udrží, tak může najet ještě dost času no. Ale snad to dopadne dobře a Roman ho v časovce skočí. Jestli Rujano zajede i rovinatou časovku na úrovni Nibaliho a Menšova, tak mi neříkejte, že jede jenom na touhu po vítězství

 3. zdenda_hobík

  I já si přisadím typ:
  1.Contador
  2.Nibali
  3.Scarponi
  4.Menšov
  5.Kreuziger
  Nemám teď čas prostudovat všechny časovkářské výsledky konkurentů, předpokládám, že Rujano nemůže jet po rovině rychle, to by bylo proti přírodě, foukne zleva a jde do příkopu. Rodriguez a časovky, to známe. U Gadreta nevím a Menšov jel třeba na TdF loni skvěle. Proto Romana přeskočí.

 4. Zatím celé Giro vyznívá pro Romana velmi dobře, nenechme se mýlit tím jedním „propadem“ na Zoncolanu. Včera ukázal, že se po krizi umí zase zvednout, podat špičkový výkon a zachovat si současně rozvahu – a to velmi dobrá deviza! Ještě může to celkové umístění korigovat, (například ten Venezuelan z čistě fyzikálního hlediska nemá pro závěrečnou rovinatou časovku příliš dobré předpoklady – řekl bych,že tam se hodí mít i nějakou setrvačnou hmotnost – rozhodně bych mu nepřál poryv bočního větru s plnými disky:)

 5. Také si zkusím tipnout :

  1. Contador, 2. Nibali, 3. Scarponi, 4. Kreuziger, 5, Menšov

  Jako fanoušek Gadreta od Gira z roku 2006, kdy jezdil kopce s favority, ale kvůli nemoci vzdal, nebudu mít radost z toho, jak vyhoří v poslední den. Neb v časovkách této délky obvykle končívá na chvostu pole, navíc má otejpovaná kolena a asi již dost při jízdě trpí. Nicméně on a Roman mi dělali po celé letošní Giro velikou radost.

  Hruška skončil v r. 2000 na 14. místě, pořadí bylo Garzelli, Casagrande, Simoni, Noé, Tonkov. Jan vyhrál prolog a horskou, v rovinné ITT do Bibione byl druhý.

 6. muj tip /bez zasahu dopingovych komisaru/
  1. Contador – o parník,
  2. Nibali – za to potěšení sledovat ho ve sjezdu
  3. Scarponi — a to je s otaznikem jestli nerupne víc
  4. Menchov – pokud ho nenapdane útočit v kopcích a zase se smotat
  5. Kreuziger – protože proto :)
  6. Rujano – má poslední šanci se ukázat – splněno, ale chce víc
  7. Gadret – proti němu je i Purito na rovný časovce hotovej Cancellara

 7. No jo, já zapomněl na ty jeho vítězný časovky, to je pravda, tam jel fakt dobře.

 8. neřád to vzal pevně do rukou a stanovil pravidla : prvních pět a pokud v nich nebude Roman, tak min. 6 … {rolleyes} . Takže i já dávám svůj tip dle neřádových pravidel a držím se svého původního tipu :

  1.Contador
  2. Scarponi
  3. Nibali
  4.Krueziger
  5.Menšov

  … a na závěr jednu prognózu : Rujanovi prostě nevěřím, nejpozději milánská časovka ho vyřadí z TOP 10

 9. Zenon Jaskula

  ruty: jak už jsem psal, v sobotu se podle mého dají najet celé min uty. Ale muselo by se pořádně závodit a Romanovi by Finestre muselo sednout. Můžeme doufat..
  Jinak, Honza Hruška bnyl v roce 2000 snad 14., ale hlavně vyhrál dvě etapy a v jedné dojel druhý! Z dnešního pohledu něco neuvěřitelného

 10. S tim tipováním souhlasím, co nejvíce lidí zkuste otipovat první pětku a ještě přidejte umístění Romana, ještě jednou tedy uvádím svoje pořadí:

  1. Contador
  2. Scarponi
  3. Nibali
  4. Gadret
  5. Menšov
  6. Roman

 11. Nevím čím to, ale z Romanových výkonů mám na tomto Giru fakt radost. I kdyby měl další špatný den a nevyšla top10, budu brát toto Giro jako super pasivně-cyklistický zážitek, a to především díky Romanovi. Vidím obrovský pokrok ve stylu jízdy i výkonnosti. Mimo Zoncolan dokázal ve všech etapách držet krok s nejlepšími, ztrácel většinou až když šlo opravdu do tuhého. Oproti TdF 2010 (kde několikrát nestačil ani tempu nastavenému domestiky) je příjemná změna vidět po většinu času Romana jako jednoho z hlavních aktérů – stále v popředí pelotonu, s týmovými kolegy kolem sebe.

  Ten, kdo tvrdí, že se Roman nezlepšil, že je zase „až“ na konci první desítky, není objektivní. Chybí mu už jenom poslední krůček k tomu, aby se dostal na úroveň nejlepších závodníků na etapové závody… {thumbup}

 12. Každopádně letošní Giro je úplně neskutečný, na mysli mám především české fanoušky, kteří do Itálie přijeli Romana podpořit, to je úplná fantazie kolik jich tam je. Zoncolan byl například totálně obsypán českými vlajkami. Pro mě jsou vítězi Gira naši fanoušci {thumbup}

 13. ….tak jo, přidejte se ostatní a v neděli odpoledne zjistíme, jak jsme se trefili a možná trochu i jak tomu rozumíme…neřád věří Gadretovi a Menčovovi, fajn, jsem zvědav, jestli někdo z diskutujících vynese nahoru Rujana nebo někoho ze Španělů…kdokoliv mimo TOP 10 je už asi dnes utopie… těším se na tipy, v neděli odpoledne to vyhodnotíme… {rolleyes}

 14. No já myslím, že na konci bude Roman určitě za Menšovem. Bohužel. Ten Rus („mimochodem nepřipomíná vám Honzu Čenskýho?“ ) má sakra dobrý časovky a třebaže v horách jezdí dost nenápadně, což je ostatně jeho styl dlouhodobě, tak v tý závěrečný etapě prostě lepší nejspíš bude. Leda že by na něj najel Roman pár minut, ale to není moc kde pořádně. Takže pak už záleží jen na tom, jestli budou oba za Gadretem, oba před Gadretem nebo Menšov před a Roman za Nieveho a Rujana by snad Roman v časovce dal normálně.

 15. Jinak ke zmíněnému Hruškovi, který jestli si dobře vzpomínám byl někde kolem 15. místa, to byl opravdu super úspěch české cyklistiky, to by nás asi tehdy nenapadlo, že se vyloupne Roman a bude patřit mezi nejlepší a dokonce umístění kolem 15. místa jsou nám momentálně málo, za ty bychom před pár lety byli na větvi, časy se mění, v tomto případě lepšímu.

 16. Zenon Jaskula

  já pořád věřím, že Contadora pošlou tam kam patří. A pak by to nebyl boj o 4.místo, ale o 3. Nicméně se obávám, že spíš „rupne“ Roman než Nibali a Scarponi. Ta sobotní etapa, to nebude žádná procházka růžovým sadem. Budu si moc přát, aby tam Roman zůstal s nejlepšíma a pak by nezbývalo než před ním smeknout {thumbup}

Leave a Reply