Home » Zprávy ze závodů » Zase jsem si zvedl sebevědomí
Foto proteam-astana.com

Zase jsem si zvedl sebevědomí

„Jsem opravdu spokojen. Byl bych samozřejmě radši, kdybych jel ještě o nějakou vteřinu rychleji, ale nechal jsem na trati všechno. Neriskoval jsem na začátku a dobře jsem si rozvrhl síly na ten kopec. Lehkou krizi jsem měl jen mezi čtvrtým a třetím kilometrem před cílem, ale jinak se mi jelo dobře,“ popsal Roman, který se byl ráno hodinu a půl „projet“. Nastoupal 1000 metrů… „Na Nibaliho jsem chytil patnáct vteřin a když pominu Contadora, který byl zase někde jinde, tak jsem s ostatními jel vyrovnaně. Určitě mi to zvedlo sebevědomí. S nejlepšími vrchaři jsem v sedmikilometrovém kopci ztratil pár vteřin a dokázal jsem si, že s nimi můžu bojovat.“ Roman je přesvědčen, že se mu vrátila psychická pohoda, kterou trochu ztratil na Zoncolanu. „Určitě do toho závěru jdu s cílem vylepšit celkové pořadí. Odstupy nejsou velké, oproti Španělům z Euskaltelu mi nahrává závěrečná časovka. Teď vím, že kdybych na tom Zoncolanu ztratil o minutu míň, jsem někde na hranici té pětky, ale nedá se nic dělat. Věřím, že ještě něco předvedu.“ 16. etapa (Belluno-Nevegal, časovka na 12,7 km): 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 28:55, 2. Nibali (It./Liquigas) +34, 3. Scarponi (It./Lampre) +38, 4. Rujano (Venez./Androni) +39, 5. Garzelli (It./Acqua e Sapone) +46, 6. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +49, 7. Meňšov (Rus./Geox) +52, 8. Pinotti (It./HTC-Highroad) +58. Průběžně: 1. Contador 62:43:37, 2. Scarponi +4:58, 3. Nibali +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Rujano +9:18, 6. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 7. Meňšov +9:38, 8. Roman Kreuziger +9:47, 9. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25, 10. Anton (Šp./Euskaltel) +10:58.

46 comments

 1. Já to vidím asi takhle:
  1. Contador (suverénně)
  2. Scarponi
  3. Nibali Tihle dva se budou prát o 2. místo
  4.Gadret
  5. Menšov Možná Gadret půjde za Menšova, myslim, že časovka Menšovovi sedne
  6. Roman

  Roman za sebou nechá Nieveho, Rujana a Rodrigueze, s Menšovem a Gadretem si to tam rozdaj o ten čtvrtej flek, Roman ale nesmí v těch kopcích ztratit už víceméně nic, jinak to bude těžký, Roman přeci jenom neni až zas takový časovkář, aby mohl semlejt Gadreta o 3 nebo 4 minuty, ale uvidíme, samozřejmě přeju Romanovi co nejlepší umístění, ale bedna už asi (určitě) nehrozí.

 2. Souhlas s neřádem, vidím to podobně. Když všechno vyjde optimálně, Roman se s Gadretem v Miláně porve o čtvrtý flek. Nicméně – pořád je tam šance, že buď Nibali nebo Scarponi rupnou dřív, než se dostanou do Milána. Furt je tady však Menšov.

  Už bych začal tipovat finální pořadí v neděli odpoledne:

  1. Contador
  2. Scarponi
  3. Nibali
  4. Kreuziger
  5. Menšov

  … a v neděli mi klidně můžete napsat, že tomu nerozumím… {bye}

 3. Zenon Jaskula

  neřád: no jo,už kluk není nejmladší, ale něco v něm pořád zbylo {thumbup} . Nejede naplno všechny etapy a pak se v některé z nich ukáže.
  Jinak Garzelli Giro skutečně vyhrál, bylo to v roce 2000, kdy se tolik dařilo Honzovi Hruškovi

 4. Jo tak pravdu máte, ale stejně jsem z něj překvapený, je sice pravda, že kdysi bojoval párkrát na Giru o vítězství (snad ho i vyhrál, teď nevím), ale i když mu ty horský časovky jdou, tak stejně je to pro mě letos přakvapení, zajel prostě dobře.

 5. Zenon Jaskula

  neřád: ale i v ročníku kdy vyhrál tu horskou časovku (nechce se mi hledat,ale myslím,že opravdu loni..) Garzelli na Giru nic moc jiného nezajel..

 6. Ano Garzelli sice vyhrál horskou časovku, ale letos teda nevypadal na Giru na žádný zázrak. Sice druhé místo v horské etapě, ale to bylo z úniku, jinak nic moc. Roman ho mohl porazit, ale to je v podstatě fuk, Garzelli už nebude bojovat o přední umístění.

 7. Zenon Jaskula

  neřád: co nechápeš na 5.místě Garzelliho? Vždyť loni (nebo už předloni?..) vyhrál horskou časovku na Plan de Corones. Stejně tak nevím proč se všichni divíte výkonům Rujana. Ten už svoje kvality na Giru ukázal a určitě nebude dopovat víc než Contador..

 8. Dneska solidní výkon, škoda porážky od Garzelliho, jeho pátý místo nechápu, nicméně ta pětka je ještě ve hře, největší soupeř o pátý místo bude Menšov, má dobrou časovku, přes Gadreta to už asi na čtvrtej flek nepůjde, Gadret si přivezl překvapivě dobrou formu, chce to neztratit už nic ve zbývajících kopcích a pak v tý časovce něco zajet. První pětka by byl úspěch. Jinak doufám, že Contador je čistej a ten jeho doping byl nějaký omyl (ačkoli na náhodný doping nevěřím), protože jinak je to Giro o ničem. Je to kategorie sama pro sebe. Scarponi mě opět překvapil a asi je letos opravdu v pohodě, Nibali ukazuje, že poslední dobou hodně roste, vítězství na Vueltě hovoří samo za sebe. Jinak Romanovi přeju hodně štestí a věřím v páté místo. A ještě bych si přál, aby Roman jel i na Tour, Vinokourov na to nemá, je zbytečné, aby na něj Astana jela, Roman může být lídr i tam. Takže Romane bojuj!!!

 9. Tak už zbývá 5 etap, z toho závěrečná časovka a podle všeho to tipuji na 6. -7. celkové umístění, půjde-li vše dobře, tak před Romanem bude těch stávajících top 5 jezdců a uvidíme jestli se udrží i ten záhadný Rujano. Romane byl jsi úžasný, udělal jsi mi obrovskou radost i tím způsobem, jak letos jedeš, je vidět, žes už načerpal zkušenosti a sebevědomí a že bojuješ! Hodně štěstíčka až do konce.

 10. Sorry, s tím Scarponiho vytuhnutím na Trentinu jsem se zmýlil, Scarponi to celkově vyhrál a jednou tam vytuhnul zrovna Nibali…
  tuto prognózu a hlášku beru zpět, Roman bude určitě útočit na TOP 5 a výše se dostane zřejmě jenom tehdy, když se Scarponimu, Nibalimu a nejpravděpodobněji Gadretovi něco nepovede…každopádně to bude zajímavé až do té nedělní časovky, a to už každý pojede silou vůle. {thumbup}

 11. Výborný výsledek a skvělý závod a kdyby vydržela forma a stejné pořadí až do poslední etapy (časovky),tak věřím, že jste Romane schopen dostat se před tři jezdce před vámi a bylo by z toho ta TOP 5. Držím palce a těším se na poslední týden Gira.

 12. Romane, dneska velmi dobrý výkon, do pětky skutečně není daleko. Španěly s výjimkou Kontíka určitě do neděle uděláš a Rujanovi nevěřím ani nos mezi očima, někde určitě rupne. A když ne, tak nevěřím tomu, že s Rodriguezem, Nievem, Antonem a Arroyem zajedou tu dlouhou rovinatou milánskou časovku. Takže dvě velké neznámé pro mne jsou Gadret a Scarponi. Mám pocit, že Gadretovi začíná docházet a Scarponi – vzpomínám, že před měsícem na jedné etapě na Trentinu někde taky vytuhl, uvidíme, ale do první trojky bych si asi na něj nevsadil…. Nibali je obrovský bojovník, ve Val di Fassa v neděli to dokázal. Dneska vynikající. Takže z Top ten zbývá Menčov – další neznámá. Dnes jel stejně dobře jako Roman. Bude to ještě moc zajímavé. Hodně štěstí, chladnou hlavu a zítra zase pořádně roztoč pedály ! {thumbup}

 13. Výborný-o to je víc škoda té soboty!Ale nemá cenu nad tím mudrovat-jede se dál {thumbup}

 14. Nj, velká škoda toho Zoncolanu, ale holt někdy krize sviňa přijde. Zas na druhou stranu kdyby tam chytil o minutu víc, tak je až desátej. Prostě co bylo, to už je teď jedno a musíme jen doufat, že krize už nebude a Roman se do konce Gira posune ještě o nějaký ten stupínek výš {thumbup}

Leave a Reply