Home » Zprávy ze závodů » Škoda těch pár vteřin, ale šesté místo beru
Foto proteam-astana.com

Škoda těch pár vteřin, ale šesté místo beru

Ceníš si šestého místa? Určitě má větší hodnotu než deváté místo z Tour, protože tady byla oproti loňsku daleko větší konkurence. Přijeli sem všichni šéfové Astany a jsou spokojeni. Vyhráli jsme týmy, jednu etapu, já mám bílý dres a celkově jsem šestý. Určitě je to hodně slušné. Věřil sis v závěrečné časovce na Rodrigueze? Měl jsem větší strach z Meňšova. Ten mě neskočil. Rodriguezovi jsem po 10 kilometrech dával 30 vteřin. Myslel jsem, že to klapne, ale nedá se nic dělat. Zajel to asi nad očekávání dobře, ale i já jsem se svým výkonem spokojen. V časovkách jsem se prokazatelně zlepšil, za což vděčím lidem z týmu, z firmy Specialized a trenérovi. Cítíš se dobře? Poslední tři dny bojuju s těžkým nachlazením. Ale na můj výkon to žádný vliv nemělo. Co se na Giru nepovedlo? Pořádnou krizi jsem měl v etapě na Zoncolan. Vědělo se, že mi nebude vyhovovat a koupil jsem tam nejvíc. Ale utvrdil jsem se v tom, že jdu pořád nahoru a během dvou nebo tří let se můžu dostat do absolutní špičky. Jak to vypadá s tvým dalším programem? Pokud se dám dohromady, pojedu ve čtvrtek kriťas v Brescii, na pár dní se zastavím v Čechách. No, a jestli budu zdravotně v pořádku, tak brzy vyrazím na vysokohorské soustředění směrem k Tour. Počítáš tedy s Tour? Jestli budu v pořádku, rád bych jí jel. Tým nechává rozhodnutí jen na mně.   21. etapa (časovka v Miláně, 26 km): 1. Millar (Brit./Garmin) 30:13, 2. Rasmussen (Dán./HTC) +7, 3. Contador (Šp./Saxo Bank) +36, 4. Porte (Austr./Saxo Bank), 5. Popovyč (Ukr./RadioShack) +55, 6. Van Emden (Niz./Rabobank) +1:02, … 11. Nibali (It./Liquigas) +1:18, 16. Roman Kreuziger +1:26, 17. Scarponi (It./Lampre) +1:28, 35. Meňšov (Rus./Geox) +2:03, 40. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +2:14, 46. Rujano (Ven./Androni) +2:25, 71. Gadret (Fr./AG2R) +2:51. Konečné pořadí: 1. Contador 84:05:14, 2. Scarponi +6:10, 3. Nibali +6:56, 4. Gadret +10:04, 5. Rodriguez +11:05, 6. Roman Kreuziger +11:28, 7. Rujano +12:12, 8. Meňšov +12:18, 9. Kruijswijk (Niz./Rabobank) +13:51, 10. Sivcov (Běl./HTC) +14:10. Jezdci do 25 let: 1. Roman Kreuziger 84:16:42, 2. Kruijswijk +2:23, 3. Stetina (USA) +38:41.

33 comments

 1. Milý Romane,
  již třetí rok jsem Tvou fanynkou a musím říci, že Tvou účastí pro nás fanoušky získává každý závod včetně grand tour – Giro, TDF a Vuelty na atraktivitě a je to znát i na počtech návštěv na Tvých stránkách a tady musím moc poděkovat Tvému webmasterovi, ještě před 3 roky by to bylo něco neskutečného a tak ještě jednou díky za vynikající servis Tvé webové stránky, málokterý sportovec je má tak vymakané a aktuální. Ještě malý návrh inovace – něco alá Tomáš Rosický – kdo má zájem, tak si může na webu objednat foto s podpisem za symbolickou cenu…. Já osobně bych se přimlouvala a jako velká fanynka a sběratelka autogramů bych tuto službičku uvítala , ale na druhou stranu je to nesmírná propagace sportovce a sportu jako takového!!!
  Romane držím palčáky, fandím a doufám , že to TDF vyjde a že se nakonec zadaří!!! Heli {rose} {thumbup} Vše nej,nej, nej!

 2. Gratuluji! Byl to výborný závod a je myslím dobře, že Roman jde nahoru taakhle postupně (byť to vyvolává od nás fanoušků jistou míru netrpělivosti) Stále opakovaně žasnu, jak to má ten mladej chlapec v tý hlavě naprosto srovnaný a jak je pracovitý a cílevědomý. Já si myslím, že to jsou obrovské zbraně a deviza do budoucna. Zrychlení v kopcích, nečekané výbuchy dynamitu v nohách a úniky soupeřům v momentech, kdy sami nebudou moct -to ještě přijde!
  Hlavně přeji, aby sloužilo zdraví a aby se Romanovi vyhýbala zranění. A nepodléhat netrpělivosti. Díky za velké zážitky. Cyklistika je super!

 3. Milý Romane, přátelé cyklistiky české !!

  Ať si říká kdo chce, co chce, našemu momentálně nejlepšímu silničářovi patří jen a jen uznání !! Byl na Giru opravdu dobrý a já mu ze srdce blahopřeji !!! Teď se ne rychle, ale především stoprocentně uzdravit a zase do toho… třebas až na Vueltě a tam se všem ukaž . Vždy´t to byla nádhera, slyšet zahraniční komentátory…Tvé jméno vyslovovali tolikrát !!! To tu ještě nikdy nebylo. A vyslovovali je s úctou ! Nádhera !!! Hodně zdraví, sebevědomí a nezapomenout na pokoru. A pozdrav Tvému otci. Chodil jsem se na něj dívat v Ml. Boleslavi na cyklokrosy. Byl to správný cyklistický rváč. Bergamo z Bělé pod Bezdězem

 4. Rekneme si, ze na zacatku RK chtel byt na Giru do 3. mista a vyhrat etapu. Skoncil tesne 6. a v etape 3. Takze z tohoto pohledu je mozne mluvit o urcitem neuspechu… Prestoze se Romanovi tenhle vytyceny cil nepodarilo splnit, z hlediska ceskeho fanouska, jsem celym zavodem byl nadseny a s vetsi chuti jsem polykal sve soukrome cyklisticke kilometry.

 5. Moc gratuluji parádní výkon a hlavně cele Giro jeto hlavou. O TOP 10 rozhodují maličkosti a zase jsi tam. Asi bych se zameril na Tour nejsi zádný kamzík … a ty kopce na Giru to je na horská kola. {thumbup}

 6. Gratuluju,paráda!!!!Pěkně se na to koukalo!Bylo to napínavé do konce.Tohle byla supr cyklistika.Je bezva,že se na našeho borce soustředila pozornost,jen by se to mohlo nějak odrazit v odezvě u nás a ve svazu-ale to bychom asi po nich chtěli moc.Propagace cyklistiky a tak.Asi sem pletu co sem nepatří.Tak ještě jednou gratuluju a myslím,že na tour by byla taky šance. {thumbup}

 7. Romane velká gratulace,až čas ukáže jak velký to byl úspěch nejen pro tebe a tvýho tátu,ale i pro celou českou cyklistiku.Zase bude vlna mladých cyklistů,jako když vítězil Smolík v Závodě míru(to si asi nebudeš pamatovat..).Myslím,že lidi z Astany si jsou dobře vědomi tvé hodnoty a že dostaneš možnost být tichý spolulídr Vina s tím,že buď to dokáže a pomůžeš,nebo to nedokáže a můžeš si znovu zkusit bílý trikot.Velké díky za neuvěřitelné zážitky z live etap tohoto Gira.Pro nás Čechy zase trochu hrdosti do našich hrudí po ostudě,kterou kolem sebe trousí naši političtí reprezentanti.Vdrž zdravý a správně úporně soustředěný na sebe!!!!! Hodně štěstí!!!!!

 8. Romane, blahopřeji k výkonu i výsledku.
  TDF bude s Vámi mnohem zajímavější pro všechny fanoušky v Česku.

 9. Roman by na Tour mohl jet na etapu ale taky na puntíkatý trikok!

 10. zdenda_hobík

  bral bych to bez osobních útoků
  Možná že Contador pojede Tour jako nosič vody
  Nebudu teď věnovat hodinu pátrání, kdo kdy jak jel velkou trojku, příklady bych jistě našel. Jasně, že nemůže jet všechny tři naplno.

 11. Přátelé, a co takhle tu účast na Tour nechat na Romanovi, který by ji jel rád a na Astaně….Zase taková „hovadina “ to být nemusí….pokud bude Roman zdavý a bude cítit formu, tak proč ne…. A ještě musím opravit překlep, měla jsem na mysli Františka Raboně. Heli

 12. Romane děkuji za parádní představení na Giru a držím palce do zbytku sezóny

 13. Zenon Jaskula

  Tady je fakt veselo . Roman pojede jako spolulídr Tour, po tutovém výbuchu Vina už pak bude lídrem sám. No a za měsíc si pak ještě střihne coby lídr Vueltu. Jak prosté . Lidičky, co takhle chvíli přemýšlet, než jsem takovou hovadinu napíšete?

 14. Gratuluju k získání bílého trikotu a velice pěknému šestému místu. {thumbup}

 15. zdenda_hobík

  Tak vida, časovka zas nebyla tak špatná, jak někteří škarohlídi předvídali. V odhadu pořadí jsem se do šestého místa trefil, ale relativní výpadek Menšova jsem opravdu nečekal. Jinak je vidět naše shoda v názoru – ty lidi před Romanem byly prostě o trochu lepší.
  Roman zcela jistě ukázal progres proti minulosti, co je nutno ještě zlepšit je taky evidentní. Bez schopnosti akcelerace do kopce to prostě o moc lepší nebude. Jak jezdil Armstrong proti Ullrychovi – nasadil, udělal minutu a pak už s ním jel Ullrych dalších 5 km stejně rychle. Jinak ale Giro úžasný zážitek {rose}
  Ohledně TdF – můžeme uzavírat sázky, že Vino na špici už nemá. Myslím, že to už náznakem ukázalo letošní jaro. Na Tour je teprve 12. etapa horská, takže do té doby se pravděpodobně nic neukáže. Stěžejní bude tedy rozhodnutí Astany, jak k tomu přistoupit. Do té doby stejně nebude Vino Romana potřebovat, to mohou odřít jiní. Může se tedy klidně prohlásit, že lídr je Vino a až ten na Tourmaletu odpadne, Roman bude po ruce

 16. Romane, velká gratulace, Rodriguez tě mrzet nemusí, byl prostě o těch pár vteřin lepší v kopcích. Giro byl nádherný závod, drama až do konce, prostě zážitek, na který se nezapomíná. I když jsou rozporuplné názory na Tvoji eventuelní úlohu na TdF, domestiky už asi nechej jiným – Astana může domestikama dláždit, vždy jde jenom o vhodné složení týmu. A co se týká Vinokurova – při vší úctě k němu přece musíte sami tušit, že už na TOP 10 v závodech Tour nemá. Když vsadíte na něj, zbudou vám oči pro pláč.

Leave a Reply