Home » Zprávy ze závodů » Totálně jsem zmrznul
ad romm

Totálně jsem zmrznul

Roman v královské etapě závodu Tirreno-Adriatico skončil dvanáctý a průběžně mu patří 11. pozice. V závěrečném stoupání na Terminillo  pracoval pro lídra týmu Contadora.

Na posledních 3 kilometrech v chumelenici pár vteřin ztratil hlavně kvůli zimě a sněžení. Za skupinkou Alberta zaostal Roman o 17 vteřin, ale byl suverénně nejlepším ze 3 Čechů v etapě. „Totálně jsem zmrznul, ty poslední dva kilometry jsem sotva vyjel nahoru. Z mé stránky to nebylo nic moc, měl bych tam vydržet déle, aby lidi jako Mollema zbytečně neodskakovali,“ řekl Roman.

„Špatné počasí bylo asi až posledních 30 kilometrů, z toho na závěrečných pěti sněžilo. Závod to hodně ovlivnilo. Byl jsem dobře oblečen, ale stejně jsem mrznul. Já s tou zimou vždycky bojuju. Hlavně poslední tři kilometry byly hrozné, protože se sníh začal chytat na silnici,“ dodal Roman.

One comment

  1. Na tu zimu, Romane {good} Škoda, že to týmu zatím moc nevychází. Ale to přijde {devil} Hlavně, ať Ti drží zdraví a morál. Obdivuji Tvojí psychiku a moc držím palce tak, i tak!

Leave a Reply