Home » Zprávy ze závodů » Skvělá týmová práce a Saganovo vítězství
roman a sagouš

Skvělá týmová práce a Saganovo vítězství

Skvělý týmový výkon cyklistů Tinkoff-Saxo včetně Romana přetavil Peter Sagan v etapové vítězství na Tirreno-Adriatico. Byl to pro něj první triumf v sezóně.

„Máme za sebou hodně těžký den, hlavně kvůli tomu lijáku. Věděli jsme, že hodně lidí promrzlo v prvním kopci a sjezdu a byl tam ještě další kopec, kde jsme se rozhodli zaútočit, abychom unavili nebo utrhli nějaké sprintery a Peterovi trochu usnadnili závěr,“ popisoval Roman.

„S Albertem jsme za to vzali a v tom kopci jsme udělali poměrně selekci, že odpadli i někteří naši kluci. Pak ale dojeli zpátky a odvedli skvělou práci. Osm kilometrů před cílem jel před Saganem Bodnar, po něm jsem to převzal já a pak dal Body ještě kilometr. Chtěli jsme ho dovézt aspoň na dva kiláky a co nejvíc natáhnout peloton, což se povedlo. Pak už to bylo na dalších týmech a Peter si tam najel na perfektní pozici. Možná to může vypadat zvláštně, že tam zůstal sám, ale pro nás bylo prioritou co nejvíc balík natáhnout. Peter je zkušený a umí si najít ideální místo i za někým jiným,“ řekl Roman.

Sagan se vyvezl za dvojící cyklistů MTN-Qhubeka a v pravý čas nastoupil. „Dopadlo to skvěle. Je to dobré pro Petera i celý tým, že jsme tady zakončili etapovým vítězstvím dobrou práci v celém týdnu. Saganovi vítězství určitě pomůže směrem k dalším závodům,“ dodal Roman.

Leave a Reply