Home » Zprávy ze závodů » Tour byla velmi dobrá
Foto Saxo-Tinkoff Team

Tour byla velmi dobrá

Jak hodnotíš celkově tuhle Tour? Z osobního pohledu rozhodně nemůžu být zklamán. Byla to velmi dobrá Tour. Kdyby mi někdo před startem řekl, že skončím pátý, nevěřil bych tomu. Vím, že spousta lidí v dobré umístění doufala, protože věřili, že tam pokaždé s Albertem do poslední chvíle vydržím, ale nebylo to vůbec jednoduché. A co z pohledu týmu? Alberto bohužel po sobotní etapě vypadl z umístění na pódiu, což je škoda. Mrzí nás to, ale zase nás může aspoň těšit vyhraná soutěž týmů. Mezi jednotlivci máme čtvrtého a pátého a jsou prostě roky, kdy je někdo silnější. O všem rozhodoval poslední kopec sobotní etapy. Movistar i Kaťuša do toho šly s cílem stáhnout Alberta z pódia a prostě rozhodl sportovní výkon v danou chvíli. Quintana a Rodriguez měli lepší nohy. Nedá se nic dělat, Alberto je taky jenom člověk, který nemůže jen vyhrávat. Zaplatil jsi v závěru té etapy za třítýdenní dřinu? Snažil jsem se do poslední chvíle pomáhat Albertovi, a když on to zkusil kilák a půl před cílem, trošku jsem se zlomil v hlavě. Věděl jsem, že mě nikdo zezadu nemůže v pořadí skočit, protože Mollema jel za mnou. Ale taky už jsem toho měl plné zuby, to je jasné. Fanoušci spekulují, že kdyby byla tvoje role v týmu jiná, mohl jsi dopadnout daleko líp. Já na žádné kdyby nikdy nehraju. Jeli jsme na Tour s jasnou strategií a bylo to tak správné. Alberto byl výborný lídr a my se mu všichni každý den snažili dát maximum.

30 comments

 1. Gratuluju k patemu mistu a k tomu co jsi na cele tour predvadel. Poctive jsem sledovala kazdou jednu etapu a fandila. Odvedl jsi super praci a stejne tak cely vas tym. Bylo na co koukat a preji jeste spoustu podobne a nebo jeste lepe vydarenych tour v budoucnu. Budu drzet palce {thumbup}

 2. Romane, velká gratulace k vynikajícímu výkonu a reprezentaci ČR. Je to zároveň závazek do budoucna…tak hodně štěstí a pokračuj v nastoupené cestě v TST, evidentně Ti to prospívá.

 3. Ahoj Romane, většinou nemám potřebu nikam psát, ale sem jsem se speciálně regnul, abych poděkoval za super 3 týdny s tdf. Celý tým jste jeli perfektně, ale obzvláště tvé výkony musím vyzdvihnout – splnil jsi, kvůli čemu jsi na Tour jel a ještě dojel do Top5 (Štyby to mimochodem perfektně odhadnul už před Tour). Takže ještě jednou díky a mnoho štěstí (a zdraví) do dalšího závodění.

 4. Romane, díky za nádherné zážitky a gratulace k super výsledku! Nezapomenu na 13.etapu ani na úprk do Gapu nebo excelentní horskou časovku, ale největším zážitkem pro mě bylo to, jak jsi tahal Alberta špalírem na Alpe d´Huez a ještě to dokázal výborně dojet! Zasloužený odpočinek přeji, držím palce na San Sebastian a těším se (mj.) na Tvůj výkon ve Florencii {devil}

 5. Blahopřeji ke skvělému umístění. Celá letošní TdF byla skvělá {thumbup}

 6. Uff, to byli 3 týdny !!! Romane moc díky, v novém týmu si náramně vyrostl a výkony jaké jsi odvedl byli nádherné. Až ne-cyklista (alespoň tak velký) nedělal jsem nic jiného, než fandil a i když jsem jednou etapu nestihl, musel jsem si ji i ve 2h ráno pustit, abych viděl, jak to bylo. Výborný výkon, snad ho ocení i tvůj zaměstnavatel a bude to ten tým s kterým ještě něco dokážeš. Musím poděkovat i Albertovi, který svým ne-obvyklým výkonem (i když 4 místo na světě je taky slušné) dopomohl aby jsi dosáhl ty takového výkonu. Asi by to bylo jinak, kdyby po tvém tahání v půlce kopce všem ujel a ty jsi byl nucen šetřit síly pro další den .. škoda jen, že jsme se nedozvěděli, co se stalo v té jedné smolné etapě, která se Vám moc nepovedla .. a pokud to budeš číst, prosím tě o zaslání podepsané fotky tebe (či třeba i celého týmu z vyhlášení nejlepšího týmu).. už jsem loni psal na mail tu uvedený, ale po slibech, nic nepřišlo .. asi nebyli kartičky :( Díky !!

 7. Romane gratuluji ke skvělému umístění. Teď to bude trochu neskromné, protože co záleží na mém názoru, nicméně – tvého výkonu si cením proto, že jsi jej dosáhl při plnění taktických úkolů, nikdo na tebe nejel, všiml jsem si že až v poslední části posledního kopce ti potáhl někdo z týmu. V takové situaci dojet na pátém místě – klobouk dolů….
  Souhlasím s tebou, že žádné spekulace, jak by to dopadlo, kdybyste si to s Albertem prohodili, nemají smysl, byla to taktika vašeho mužstva a to, že jsi ji podpořil tímto způsobem je mnohem silnější signál, než kdyby ses utrhl na vlastní pěst. A ještě přidám – udělali jste letošní TdF – za to dík, bylo na co koukat do posledního kopce. {thumbup}

 8. Romane díky za super zážitky u TV. Saxo bojovalo v každé etapě a ti 3 na podiu byli v tuto chvíli !!! lepší. Myslím, že vám průběh Tour dodá chuť do dalšího tréninku a závodů. Nevím jak je možné,že máme tolik výborných sportovců a blbých politiků.

 9. zdenda_hobík_

  K výbornému výsledku i výkonu je možno jen blahopřát {rose} {rose} {thumbup} {thumbup}

 10. Romanem moc děkuji,pro mě jsi nejlepšï.Ty jsi nebyl lidrem a jsi 5 ,smekam pred tvojim uměním a odhodláním.Podával jsi užsné vykony bez krize.Přeji tě hlavně zdravíčko a pohodu v životě. {thumbup}

 11. Roman ďakujem za skvelú Tour!!! Dúfam, že budúca Tour bude minimálne tak dobrá ako táto!!! Bola to {bomb}

 12. Jednou za rok bylo v TV na co koukat!!!
  Romane,DÍKY!!!
  Fantastický výkon!!!

 13. Saxo jelo na co mělo, a snažily se bojovat. Jen tak dál. {thumbup}

Leave a Reply