Home » Zprávy ze závodů » Tour byla velmi dobrá
Foto Saxo-Tinkoff Team

Tour byla velmi dobrá

Jak hodnotíš celkově tuhle Tour? Z osobního pohledu rozhodně nemůžu být zklamán. Byla to velmi dobrá Tour. Kdyby mi někdo před startem řekl, že skončím pátý, nevěřil bych tomu. Vím, že spousta lidí v dobré umístění doufala, protože věřili, že tam pokaždé s Albertem do poslední chvíle vydržím, ale nebylo to vůbec jednoduché. A co z pohledu týmu? Alberto bohužel po sobotní etapě vypadl z umístění na pódiu, což je škoda. Mrzí nás to, ale zase nás může aspoň těšit vyhraná soutěž týmů. Mezi jednotlivci máme čtvrtého a pátého a jsou prostě roky, kdy je někdo silnější. O všem rozhodoval poslední kopec sobotní etapy. Movistar i Kaťuša do toho šly s cílem stáhnout Alberta z pódia a prostě rozhodl sportovní výkon v danou chvíli. Quintana a Rodriguez měli lepší nohy. Nedá se nic dělat, Alberto je taky jenom člověk, který nemůže jen vyhrávat. Zaplatil jsi v závěru té etapy za třítýdenní dřinu? Snažil jsem se do poslední chvíle pomáhat Albertovi, a když on to zkusil kilák a půl před cílem, trošku jsem se zlomil v hlavě. Věděl jsem, že mě nikdo zezadu nemůže v pořadí skočit, protože Mollema jel za mnou. Ale taky už jsem toho měl plné zuby, to je jasné. Fanoušci spekulují, že kdyby byla tvoje role v týmu jiná, mohl jsi dopadnout daleko líp. Já na žádné kdyby nikdy nehraju. Jeli jsme na Tour s jasnou strategií a bylo to tak správné. Alberto byl výborný lídr a my se mu všichni každý den snažili dát maximum.

30 comments

 1. Parádní sezona Romane a k TdF zvlášť gratuluji, bylo radost se na tebe i Alberta koukat {thumbup}

 2. Díky Romane,za skvělou Tour…smekám před tvým Výkonem…třikrát už jsi byl v první desítce tour…jen málo součastných cyklistů je s tak skvělou bilanci…letou byla tvá tour nejpovedenější…a doufám že příští 101 tour,budeš lídr Saxo a dostaneš se na bednu…ty na to máš…

 3. Romane, byla to krásná cyklistika. Máš na to být minimálně stejně úspěšný jako třeba Děnis Meňšov (jehož excelentní defenzivní styl mi Tě celkem připomínal)! Jen tak dál! Je z Tebe cítit poctivost a v poslední době i vnitřní síla a odhodlání…

 4. Super. To jak jsi dojel …….. a lepšího domestika si Alberto přát nemohl. Fakt fantastický výkon a smekám před tebou. Celou cestu do práce jsme, s kolegou, diskutovali o tvých výkonech. A jezdili jsme domů dřív, abychom tě viděli živě v televizi. Letos jezdíš fantasticky !!!!!! Díky Franta
  A vlastně Ti držím palce od roku 2008, kdy jsem Tě viděl poprvé naTour ……….

 5. Výborná Tour Romane. A hlavně fantastický výkon v horách. Letošní TdF stálůa za to {thumbup}

 6. Posílám velkou gratulaci k předvedenému výkonu! A také velké díky za skvělé sportovní zážitky. Ať se Vám daří i nadále!

 7. Gratuluji a moc děkuji za úžasné zážitky !

 8. {thumbup}
  Ahoj Romane,dík za tvé komentáře k jednotlivým etapám a za krásné výkony na letošní Tdf.Všichni co máme radi cyklistiku jsme si to náramě užívali.Do konce sezony mnoho štěstí a hlavně ať drží zdraví.Měj se fajn Pepik.

 9. A ještě úplně poslední komentář k letošní Tour: Roman říkal, že tam byl velmi dobrý týmový duch (v Saxu), že by to v téže sestavě klidně absolvoval na další GT. Tak na tom něco bude. Vyhraná soutěž družstev, jak na sebe spontánně mrkli v té rovinaté etapě a utrhli SKY…Takže v tom postavení týmu rovněž gratulace SAXU.

 10. Ještě jednou díky za skvělý zážitek, Romane! Jseš jednička! {thumbup}

 11. Gratulace i ode mne za fantastický výkon ve prospěch druhého!O tom to snad bylo,nebo ne?Tak jenom začni už myslet na sebe samotného-jseš dobrej,a máš na víc,než dělat poskoka(ikdyž dobře placeného).Neuraž se-dívám se na to očima pamětníka Honzy Veselého a potom Smolíka.Ať ti to dobře šlape!

 12. jaran.terek

  Ta síla a přehled z tebe přímo sršel.Báječná podívaná {thumbup} {devil}

 13. Tak Roman by měl startovat v sobotu na San Sebastian {thumbup}

Leave a Reply