Home » Zprávy ze závodů » Valonský šíp: jedenácté místo
roooom

Valonský šíp: jedenácté místo

Stejně jako na Amstelu předvedl Roman velmi dobrý výkon i dnes na 79. ročníku klasiky Valonšký šíp. Skončil jako nejlepší z cyklistů Tinkoff-Saxo 11. se ztrátou 8 vteřin na vítězného Španěla Valverdeho, který obhájil prvenství.

„Vloni jsem byl osmý, letos jsem bohužel mimo body. V závěru jsem jel to, na co jsem měl. Nebylo to špatné, ale já na tomhle závodě vždycky spíš bojoval sám se sebou. Dnes chyběl kousek, ale lepší nebýt v bodech teď a udělat něco v neděli na Lutychu, který mi sedí daleko víc. Věřím, že tam to bude dobré a nějaký výsledek se povede,“ řekl Roman.

„Závod byl hrozně nervózní, často to padalo. V jednom pádu od nás zůstal Rafa Majka. Sice nelehl, ale měl technický problém. Od nás spadl jen Valgren a ještě naštěstí ne nijak vážně, takže jsme to přestáli v podstatě bez újmy, což je směrem k neděli důležité,“ přiznal Roman.

Do programu Valonského šípu byl letos nově zařazen ještě jeden kopec před cílem. „Zkusil tam nastoupit Nibali, ale hlídal jsem si ho. Věděli jsme, že tam nemá žádný velký význam útočit. Bylo tam ještě dost lidí a ty týmy se dokázaly zorganizovat. Ale díky novému kopci se na poslední Mur de Huy najelo o trochu klidněji než normálně,“ vypozoroval Roman.

Sám si ale hrábl na dno při každém ze tří stoupání na Mur de Huy. „Dvakrát to tam přede mnou spadlo, takže jsem si to vyjel nadoraz třikrát… Při cílovém stoupání se jel začátek rovnoměrně, ještě 250 metrů před cílem jsme ještě byli pohromadě. Ale klobouk dolů před Valverdem. Nechal svoje kluky od začátku tahat, ale v závěru jel s neskutečnou lehkostí a zaslouženě vyhrál,“ pochválil Roman vítěze.

Zítra si dá s týmem před Lutychem volnější den. „V pátek si projedeme 80-100 kilometrů trasy, v sobotu už to bude jen lehký trénink. Odpoledne máme prezentaci a pak už to bude jen čekání na závod,“ prozradil.

 

3 comments

  1. zdenda_hobík_

    Je evidentní, že trend je nastaven – 21. na Milanu, 14. na Amstelu, 11. na Šípu. teď ta jedna jednička zmizí a je to {good}

  2. Romane, pohyb v balíku bys mohl vyučovat {good}

    Doufám, že v neděli tým zkusí udělat těžký závod (nebo k tomu aspoň přispět), a že v závěru vsadíš na svoje drtivé tempo. Zkus to, máš na to a jiná cesta k vítězství asi nepovede {devil}

    Hodně štěstí do prvního opravdového vrcholu sezóny {thumbup}

Leave a Reply