Home » Zprávy ze závodů » Za Giro jsem poděkoval celému týmu
Foto Astana cycling team

Za Giro jsem poděkoval celému týmu

„Byly tam nějaké proslovy. Mluvil hlavní šéf týmu, pak sportovní ředitel Martinelli a pár vět chtěli i ode mě. Jen jsem poděkoval všem klukům za skvělou práci i všem členům realizačního týmu, kteří pro nás dělali prakticky čtyřiadvacet hodin denně,“ prozradil Roman. Sám s odstupem dne považuje svoje šesté místo za úspěch. „Všichni v Astaně to brali velmi dobře a i já si myslím, že je to hodně slušný výsledek. Když se podívám na lidi přede mnou, všichni jsou oproti mně lehčí, někteří o osm až deset kilo. Nibali, Scarponi i Contador mají kolem 62, Rodriguez 57 a já 67. I Gadret je lehčí, Rujano nemá ani padesát. Jsou to vyloženě vrchaři a já s nimi většinou dokázal držet krok. Říkalo se tady, že tohle Giro bylo nejtěžší ze všech Grand Tours za posledních 25 let, proto si šestého místa vážím,“ přiznal majitel bílého dresu pro nejlepšího závodníka do 25 let. Roman je přesvědčen, že cesta postupného výkonnostního růstu přinese úspěchy. „Někdo prostě vyletí dřív, někdo pomaleji. Já jsem asi ten druhý případ. Každý rok dělám krok za krokem pokroky a výsledky jsou lepší. Věřím, že to tak bude pokračovat a brzy se budu rvát o ty nejvyšší příčky.“ Roman se včera přesunul z Itálie do Čech. Chce se dát zdravotně dohromady, a pokud nachlazení ustoupí, pojede ve čtvrtek zmiňované kritérium v Brescii. „Počítám s tím, že mimo tohoto závodu si dám týden bez kola. Začnu trénovat až příští týden. Možná se ještě vrátím na Šumavu, ještě uvidím. Začnu se v klidu připravovat na Tour, kde bych se strašně rád konečně dočkal etapového vítězství v Grand Tours,“ prozradil.

28 comments

 1. Už nemám, oženil jsem se a přibral 10 kilo. Ale prý už aspoň nevypadám jako z Buchenwaldu.

 2. Gr.St.Bernard

  Přeju hodně štěstí na Tour a další top ten. Sice mám 181 a 78 kg, ale dal jsem včera Col de la Madone za 36:52.Pravda je ta, že jsem předtím jel volně 38 km a ne 200, ale zase jsem neměl super stroj, ale jenom hliník na Ultegře. Podle mne to není až tak o váze.

  Velká gratulace k Giru, celkově hodnoceno to bylo super.

 3. Miko – :D asi „měl“ a už „nemá“

 4. I já se připojuji s velkou gratulací k dosud nejlepšímu umístění Čecha v Grand Tour! Moc pěkná zábava v posledních 3 týdnech, a člověka pak to vlastní šlapání na silnici taky víc bavilo {thumbup}
  V časovce do vrchu se jasně ukázalo, že Roman má srovnatelnou vrchařskou (tempařskou) výkonnost jako ostatní špičkoví vrchaři (s výjimkou Contadora, který je ještě o kus dál). Nevím, jestli pomalu nenastává čas začít v tréninku trénovat také nástupy při stoupání, aby byl schopen trochu víc zachytávat nástupy soupeřů v klíčových etapách (které jistě v podání Contadora, Schlecka a spol. na Tour přijdou)?

 5. Romane děkuju za parádní Giro a výkony na něm-opravdu supr zážitky,když tam máme svého a výborného cyklistu.Je fakt,že jsem si myslel,že to jaro je nějaké ošizené-ale asi nebylo
  Tak nezbývá,než se těšit na Tour,myslel jsem spíš na Vueltu,ale jak je vidět,je supr kondice-tak ať to jezdí ještě o fous líp!!! {thumbup}

 6. Přidávám se ke gratulacím. Solidní podívaná letos. Ať ti to šlape i nadále. Snad ti na Tour vyjde aspoň etapička.

 7. Ahoj Romane, gratuluju k pěknému 6. místu. A představ si kdyby jsi mě měl jako domestika…… já mám 198 cm a 115 kg. To by bylo před tebou vzduchoprázdno )))))) To by se ti šlapalo ))))) Hóóódně štěstí!!!!!

 8. Zenon Jaskula

  Zdendo, myslím, že nejen Jaskula by byl překvapen, nutno dodat, že mile {thumbup} Jen nevím nakolik je to reálné…

 9. zdenda_hobík

  Jsem překvapený, s jakou chutí se Roman hlásí k Tour, čekal bych teď úplný opak, jistě je úplně grogy. Uvidíme, jak k tomu přistoupí, třeba bude Jaskula překvapen.
  Zdravím i všechny debatéry, teď si dáme taky pauzu a už teď se těším za měsíc nashledanou s TdF {bye}

 10. Super vykon na Giru,a moc si nas potesil ze jedes Tour,letos jedem s klukama na posledni tyden do Alp,budem drzet palce a fandit jak divy!!!

 11. Ahoj Romane,
  přeji zaslouženou regeneraci, odpočinek bez kola a zapomeňme na růžovou, ať žije žlutá! Strašně moc Ti přeju, aby některá z těch etap na Tour Ti sedla a pořádně sis vychutnal pódium i s těmi žluťáskovými slečnami….Už se moc těším na přenosy, tak nenapodobitelně komentovanými panem Bakalářem ….

 12. Ahoj, děkuji za super závod a podívanou…věřím, že půjdeš pořád na horu a jednou je prostě urveš všechny…gratuluji k šestému místu a přeji mnoho štěstí a úspěchů v Tour a celé sézóně. {thumbup}

 13. Ahoj, díky za skvělou podívanou. Šesté místo je skvělý výsledek. Také přeji vydatnou regeneraci a už se těším na Tour.

 14. ahoj přeju pořádnou regeneraci a souhlasím , že v tak těžkém závodě a doopravdy je nutno brát v potaz i váhu soupeřů , tak bych řekl že je 6 super výsledek

 15. Hm, asi bych byl dobrý vrchař. Na 181 cm jsem měl i 60 kilo.

Leave a Reply