Home » Zprávy ze závodů » Ambice na Tour? Pomoci Vinovi a vyhrát mančafty
Foto Astana cycling team

Ambice na Tour? Pomoci Vinovi a vyhrát mančafty

Co od tebe vlastně vedení týmu očekává? Dá se říct, že mám volnou ruku. Prioritou je pomoc Vinovi, který je naším kapitánem. S Tiralongem bych mu měl pomáhat v horách a pro jeho psychiku je důležité, aby měl kolem sebe co nejvíc lidí z týmu. A taky bych se chtěl zasloužit o to, abychom bojovali o prvenství v klasifikaci týmů. Máme na to dobré lidi. A jaké jsou tvoje osobní ambice? Všechno bude záležet na tom, jak se budu cítit po nějakých pěti etapách. Může se stát, že to bude hodně dobré a třeba pojedeme na celkové pořadí s Vinem oba. Ale teď je předčasné o tom mluvit. Měsíc jsem nezávodil, chybí mi konfrontace. Uvidí se během závodu. Rozhodl ses pro výměnu kola. Na čem pojedeš? Ze začátku zkusím kolo Specialized-McLaren Venge. V testech nám na roviny vyšlo líp než SL3 a je třeba využít každou maličkost. Počítám, že na něm pojedu prvních deset dní, pak přejdu na klasické kolo. Jak bys charakterizoval vaši sestavu? Lídrem je Vino, v horách bychom mu nejvíc měli pomáhat já, Tiralongo a Di Gregorio. Iglinskij by měl chodit do úniků, Vaitkus a Grivko by měli jezdit hlavně na rovinách a schovávat tým na větru. Fofonov, Zeits i Iglinskij jsou lidi na takové ty středně těžké etapy. Myslím, že sestava je dobrá a soutěž týmů můžeme vyhrát. Je to jeden z velkých cílů Astany už od začátku sezóny. Kdo je v tvých očích největší favorit? Jednoznačně Contador, dál je to otevřené. Uvidíme, co Andy Schleck, který toho zatím moc nepředvedl. O první desítku bojuje kolem třiceti lidí a záleží, jak to komu sedne. Jak dlouho jste trénovali týmovou časovku? Dva dny na soustředění, což je poměrně dost času. Ještě si ji jeden den vyzkoušíme před startem přímo na trati a definitivně rozhodneme, kdo za kým pojede. Myslím, že můžeme zajet dobře. Studoval jsi hodně klíčové vrcholy Tour? Většinu těch kopců znám, od roku 2008 se tak nějak protočily. Nejel jsem jen Galibier a Col Agnel jsem pouze sjížděl. Ale nevidím v tom problém.

19 comments

  1. to Hun .

    On to Bernie ani tak nevykřikuje sám od sebe, to vždycky před Tour nebo tehdy, když je třeba pokálet cyklistiku jako zkažený, dopingem prolezlý sport, za ním zajdou do fitcentra, kde teď dělá, němečtí novináři a tahají z jeho zlomené mysli tyhle rozumy.. Rád vyhoví, nejdřív se vždy patřičně polituje, pak si blahořečí, že už je z toho špinavého prostředí venku a nakonec přidá sentenci o nezbytnosti dopovat, má-li se dosáhnout nějakého toho úspěchu. A já měl toho Bernieho tak rád a fandil mu z celého srdce…

  2. zdenda_hobík

    nejlepší to dělají třeba hokejisti. Tam se o dopingu nemluví a je hotovo. Tam řekli Boby Holíkovi, že je moc slabej, tak za rok byl hranáč, byť samej beďár.
    Pochybnosti jsou pochopitelné proto, že cyklisti jezdí na takové úrovni, která je pro normálního smrtelníka nepochopitelná {devil} . Osobně se ani nejsem schopen přiklonit ani na jednu stranu, to znamená či sypou všichni nebo už skoro nikdo. Fakt nevím.

  3. to ulejvák: Tohleto vykřikuje Kohl do světa už tři roky, že prý dopují všichni, že to bez toho nejde atd. atd.

Leave a Reply