Home » Soustředění » Skvělá příprava s Astanou
Foto proteam-astana.com

Skvělá příprava s Astanou

„Objeli jsme jeden opravdu kvalitní dlouhý trénink s řadou okolních kopců. Ve středu jsme trénovali týmovou časovku a dnes taky. Jde o to, abychom si vyzkoušeli, kdo by za kým mohl jet, abychom si na to více zvykli. To je hodně důležité,“ řekl Roman. „Jediné, co nám zatím moc nepřeje, je počasí, ale od zítřka má být líp,“ dodal. Spolu s ním je ve Svatém Mořici devět dalších závodníků: Kazaši Vinokurov, Fofonov, M. Iglinskij a Zeits, Francouz Di Gregorio, Romanův spolubydlící na pokoji Ukrajinec Grivko, Švéd Kessiakoff, Ital Tiralongo a Litevec Vaitkus. „Jeden na Tour nepojede, ale ještě to není rozhodnuté. Takže pár lidí je tady v nejistotě. Definitivní sestava bude oznámena na konci kempu, aby ta devítka měla poslední týden klid a nikdo se nemusel stresovat,“ uvedl Roman. On sám chce být vysoké nadmořské výšce až do neděle. Pokud by týmové soustředění skončilo dřív, vrátí se ještě do Livigna. „V neděli za mnou přiletí trenér, v pondělí budeme mít test materiálu na dráze a taky test výkonnosti do kopce na silnici. V úterý chci jet ještě dlouhý trénink a ve středu už letím na Tour,“ popsal náplň nejbližších dnů. S týmem prý zatím do detailu neřešili Romanovu roli na Tour. „Možná se o tom ještě budeme bavit, ale není moc co vymýšlet. Lídrem bude Vino, tak už to bylo dané dávno dopředu a nic se na tom nemění.“

8 comments

 1. Vypadá to na volného jezdce-tak uvidíme co Roman kde vymyslí,nějakou etapu a tak.Asi pro to taky tour jede.

 2. Roman, mám velký dotazy : jdete na Tour de France tomu, kdo bicí dopoval Vinokourov nebo chcete-nové pozice v top 10 ? ?

 3. Také jsem to teď četl na ofiko stránkách astany. Kessiakoff má docela smůlu, jestli se nepletu tak vypadl snad i z nominace na Giro. Tak snad z něj udělají alespon lídra pro závod kolem Rakouska nebo nějaký který se souběžně jede s tour, ať ten jeho trenik nepřijde na zmar.
  Přeji hodně štěstí Romane a ať Tour vyjde podle tvojich představ a v cíli jsi ze sebou spokojen.

 4. Tak na Radsportu čtu, že do sestavy se nedostal Kessiakoff… Přeju vám, Romane, pěknou Tour, hlavně na začátku v bretaňských etapách nezbytné štěstí (kdysi jste zrovna v jedné z nich měl smůlu a na větru tam nabral dvě minutky) a v první etapě, kde se už favoriti budou chtít ukázat, totiž s cílem na SuperBesse ve Středohoří, i první vítězství na TdeF…

 5. Romane,
  hlavní je, že se na Tour těšíš, že Tě nikdo nenutí do domestika a Ty nakonec jako druhý člen týmu se podle aktuální formy můžeš rozhodnout jestli to bude na celkové pořadí nebo na některé vítězné etapy… přeji vše nej, pevné zdraví a hlavně pohodu a štěstíčko!!!
  Držím pšěsti Heli.

 6. Pokud to jen trošku síly dovolí tak by se měl Roman pokusit bojovat o celkové hodnocení.

 7. Marco Pantani

  To určitě. {beer}

  pantani, co říkáš na poslední odstavec? Možná se dočkáme totálně volného jezdce.

Leave a Reply