Home » Zprávy ze závodů » Den volna přišel celkem vhod
roman fotka

Den volna přišel celkem vhod

Na dnešní první den volna na Giru se Roman celkem těšil. „Myslím, že přišel vhod každému. Přece jen za sebou máme hodně náročných etap, každý den to byl pomalu individuální závod. Jezdí se hodně ostře, takže jsme odpočinek přivítali,“ popsal Roman.

S týmem Tinkoff-Saxo se byl dnes na hodinu projet, jinak se snažil hlavně relaxovat. „Člověk si vypere nějaké civilní věci, odpoledne si chvíli pospí. Ráno jsem měl dopingovou kontrolu, taky jsem si chystal jsem kufr na další den,“ řekl Roman, který při Giru bydlí na pokoji s Rusem Rovným.

S výkonem týmu Tinkoff-Saxo zatím panuje spokojenost. Alberto Contador drží růžový dres lídra. „Možná někdo může říct, že ho máme brzy, ale ve spoustě těch etap bylo stejně potřeba tlačit se dopředu, než abychom riskovali nějaký zbytečný pád,“ přiznal. „Takhle nás to někdy stojí o trochu víc sil, ale zase máme díky tomu dresu větší respekt,“ dodal.

Alberto Contador už jednou spadl a vykloubil si rameno. „Je vidět, že se něco podobného může stát úplně každému. Ale každý dnem se jeho stav lepší. Když přečkal ty těžké etapy hned po pádu, myslím, že by do těch nejtěžších dní měl být úplně v pohodě,“ prozradil Roman.

Sám zatím figuruje na 6. místě. „Některé dny to bylo dobré, jindy horší. Věřím, že se ještě zlepším v těch dlouhých kopcích, ale jako tým můžeme být spokojeni. Nejdůležitější je úspěch Alberta a tak k tomu všichni přistupujeme. Doufám, že mu budu schopen co nejvíc pomáhat i v těch nejtěžších etapách. Pak uvidím, kolik mě to bude stát sil a kam až vydržím. Ale jak jsem říkal, moje umístění není pro tým prioritou, jsme tu kvůli jinému cíli,“ dodal Roman.

One comment

  1. Tak to je pruser,a klidne odpocivej AC going nowhere. Astana ho sfoukne jak malinu,jestlize Uci nesfoukne Astanu.

Leave a Reply