Home » Soustředění » Fotbal, skútry i potápění
Foto facebook Saxo Bank-Tinkoff Bank/www.tdwsport.com

Fotbal, skútry i potápění

„Musím říct, že všechno zatím probíhá super. Přijetí v novém týmu je perfektní. Je nás tu celkem deset nováčků, takže tím to má člověk snazší, než kdyby přišel do cizího prostředí sám. Myslím, že jsme zapadli velmi dobře,“ řekl Roman. Nováčky jsou kromě něj Timothy Duggan (Spidertech), Jevgenij Petrov (Astana ), Rory Sutherland (United Healthcare), Matti Breschel (Rabobank), Nicolas Roche (AG2R La Mondiale), Marko Kump (Adria Mobil), Daniele Bennati (RadioShack), Oliver Zaugg (RadioShack), Jay McCarthy (Team Jayco-AIS). Na Gran Canarii probíhal začátkem týdne team building, aby se utvořila správná parta a nováčci ideálně zapadli. „Bylo nás tu asi osmdesát. Úplně všichni lidi z týmu od závodníků přes sportovní ředitele, maséry, mechaniky nebo pracovníky v administrativě. Druhý týden už tady zůstáváme jen závodníci a sportovní ředitelé. Kromě tréninků nás čekají i lékařské testy a budeme řešit taky program na sezónu,“ prozradil Roman. Během prvních dní čekal na všechny hodně pestrý program. „Byli jsme rozděleni do skupin, které se pořád točily, abychom se co nejlíp poznali. První den jsme byli u moře, kde došlo třeba na potápění, vodní skútry, kajak, fotbal nebo beach volejbal, druhý den jsme jezdili na plachetnicích kvůli dobré organizaci a komunikaci. Jen nebyl zrovna moc ideální vítr, takže to bylo trochu složitější. A třetí den došlo na takové adrenalinové záležitosti jako slaňování, střílení a další,“ popsal Roman. Pochvaluje si přijetí všech členů týmu včetně největší hvězdy Alberta Contadora. „Je to moc příjemný kluk. Klidný, nezkazí žádnou srandu. Ale celkově tady panuje výborná atmosféra a všichni jsou fajn. Moc se na tu spolupráci těším.“ Na pokoji zatím bydlí se zkušeným Dánem Nickim Sörensenem. „Nás, kteří neumí moc dobře anglicky, dávali schválně k těm, kteří mají angličtinu zmáknutou perfektně. Úřední řečí je angličtina a tým chce, abychom všichni mluvili anglicky. Já jsem silný v italštině a němčině, z angličtiny mám jen nějaké základy, ale domluvím se. Před odletem na Kanáry jsem ještě stihl doma osm lekcí a v prosinci si zaplatím další, abych se do toho co nejrychleji dostal a mohl dobře komunikovat,“ dodal Roman. Na kole už byli závodníci stáje Saxo Bank-Tinkoff Bank třikrát, tento týden by měli jezdit o trochu více.

9 comments

 1. Limanus:

  jukni na stránku Contíka, pár z tohoto soustředka tam má i Roman je tam občas vidět, asi v tejdnu po sem snad RK něco posune {bye}

 2. Dick :
  To by bylo fajn, o team buildingu píše i Zdeněk Štybar v OPQS, ten je pro změnu nyní na Mallorce a tým budou budovat na Slovensku. Škoda že to tak nefunguje v reprezentačním týmu, tam právě kluci tíhnou víc k parťákům ze stejné stáje….

 3. Dick Richards

  heli:

  Ano, pěkně vystiženo s tím „Budováním týmu“, ale pouze z pozitivního pohledu na věc. Tedy nejen, že odkryje případné slabiny a zpola odkryje i charakter, ale v plné nahotě ukáže přístup k věci, zařazení do týmu z pohledu leadera, domestika apod., zkrátka a dobře morálně volní vlastnosti. A v neposlední řadě, a o to jde především, tmelí partu. Výborný případ team-buildingu za pochodu je zde uváděný klip z Vuelty týmu Orica-Green Edge (Call Me Maybe)!!!

  Takže z mého pohledu je tento SBTB Team Building úplně super! Roman si to, dle článku (díky za něj), parádně užívá. Čiší z toho radost a nadšení, což je pro následující sezonu parádní start. Angličtina v tomto pohledu je pouze banalita, se kterou si Roman hravě poradí.

  Přeju hodně zdaru!

 4. Team building – to je v současnosti módní záležitost ve všech větších zahraničních firmách – dosti neúprosná metoda jak odkrýt slabiny účastníků a jejich charaktery , obstojí jen psychicky a odborně silní jedinci….a jak je vidět použitelná i ve sportu, kde se točí peníze. Tak ještě zmáknout tu angličtinu a Roman bude zocelený pro boje na silnici. {thumbup}

 5. Hodně zdaru i v angličtině. Ta je pro budoucího vítěze GT také důležitá {thumbup}

 6. jj, taky se těšim až nám Saxo vyzradí nějaký plány na příští sezónu

 7. zdenda_hobík_

  Atmosféra v týmu je jistě důležitá, díky za pěkný článek. Už se těším na informace o programu na příští rok.

Leave a Reply