Home » Zprávy ze závodů » Jmenuji se Roman Kreuziger. Jsem profesionální cyklista
roman 2

Jmenuji se Roman Kreuziger. Jsem profesionální cyklista

Roman dnes představil zbrusu nový web, který se věnuje speciálně jeho kauze s biologickým pasem. Zveřejnil na něm dosud tajné dokumenty a také následující dopis.

Nikdy jsem nedopoval a nikdy jsem neměl pozitivní dopingový nález. Přesto rok a půl žiji v nejistotě, zda se budu moci nadále věnovat své životní vášni a vykonávat své zaměstnání.

Od června 2013 mě vyšetřuje Mezinárodní cyklistická unie (UCI) pro údajné porušení antidopingových pravidel, které má vycházet z domnělých abnormalit v mém biologickém pasu.

Nikdy jsem však nepřesáhl tzv. krajní hodnoty a ani se jim nepřiblížil. Rozhodčí komise Českého olympijského výboru mě letos v říjnu zprostila všech obvinění. UCI se odvolala k Sportovnímu arbitrážnímu soudu v Lausanne a nadále mi hrozí čtyřletý zákaz činnosti a vysoká pokuta.

Odsuzuji doping a podvodníky ve sportu. Biologický pas považuji za skvělý nástroj. Musí být však stanovena jasná pravidla jeho užití, jinak je k ničemu a může zlikvidovat kohokoliv. Pravidla se nemohou měnit během hry. A to se nyní děje. K čemu slouží krajní hodnoty, pokud mají k určení viny sloužit pouhé domněnky?

Řízení se neúnosně protahuje. Na vyjádření UCI jsem bezdůvodně čekal dlouhé měsíce. Letos jsem nemohl startovat na Tour de France a ani v následujících závodech. Moje kariéra zanedlouho skončí. Protahující se případ může mou profesní dráhu zničit.

Nežádám soucit ani shovívavost. Vždy jsem ctil zásady fair play a jako dvojnásobný účastník olympijských her ctím i principy Olympijské charty. Dnes jsem se v absurdním divadle ocitl já, zítra se to může stát jakémukoliv jinému sportovci. Chci spravedlivý proces, chci jasná pravidla, chci čestné jednání.

 

Držte mi palce

 

Roman Kreuziger

Více informací na www.kreuzigercase.com

2 comments

  1. Parádně bojuješ, Romane! Výborná práce všech, co se na tom podíleli.
    A ještě přidej do dokumentů i OFF-score, aby všichni viděli, jak absurdní až urážlivé bylo zmiňovat Tě v jakékoliv souvislosti s Tiernan-Lockem (nic proti němu) a jeho hodnotami :-)

    Držím palce!!!

Leave a Reply