Home » Zprávy ze závodů » Klid před bouří
roman-novy-swiss.jpg

Klid před bouří

„Začátek etapy byl poměrně nervózní, byly tam nějaké pády. My měli člověka v prvním úniku, jenže se to sjelo. V ten moment hned odjeli čtyři další kluci, kterým to vydrželo až do cíle. Nejlepší z nich ztrácel v celkovém pořadí asi 25 minut, takže to nikoho moc nevzrušovalo. Musím znovu pochválit tým. Kluci jeli výborně a drželi mě tam schovaného. Ty lidi vpředu jsme drželi zhruba na 15 minut, v závěru jsme to stáhli na deset a něco, ale o to vůbec nešlo. Všichni asi podvědomě mysleli na zítřek, který bude hodně těžký,“ řekl Roman k etapě, v níž peloton čeká 4 kilometry před cílem přetěžký kopec Albulapass s vrcholem v nadmořské výšce 2315 metrů.

Foto Astana cycling team

Klid před bouří

„Vlastně celý den měl pod kontrolou tým Sky a pak ve spurtu zaslouženě vyhrál Cavendish. Odvedli skvělou práci,“ řekl Roman. Zítra je přetěžká etapa s cílovým stoupáním na Cervinii, které měří 27 kilometrů. „Asi to bude první etapa letošního Gira, kde se udělají větší rozestupy. Byl jsem si jí vyzkoušet při návratu z Romandie. To stoupání je dlouhé i dost těžké. Navíc ještě před ním nás čeká jeden dlouhý kopec a nemá být moc dobré počasí. Nahoře mají být nějaké přeháňky se sněhem, tak uvidíme,“ dodal lídr Astany, 13. etapa (Savona-Cervere, 121 km): 1. Cavendish (Brit.) 3:02:07, 2. Kristoff (Nor.), 3. Renshaw (Austr.), 4. Modolo, 5. Favilli (oba It.), 6. Goss (Austr.), … 36. Roman Kreuziger (ČR/Astana) všichni stejný čas. Průběžně: 1. Rodriguez (Šp.) 54:21:15, 2. Hesjedal (Kan.) +17, 3. Casar (Fr.) +26, 4. Tiralongo +32, 5. Santaromita (oba It.) +49, 6. Roman Kreuziger +52.

28 comments

 1. Kdyby byl Tiralongo kapitán, tak se dnes oblékl do růžového. Kdo to viděl ví o čem mluvím.

 2. Honza Bárta – velký srdcař, skvělé, Roman jel takticky…..pořád jen minuta a něco ztráty, ale Honza jel na krev,Tiralongo jede také skvěle,,,

 3. Tak uz jen chvilicka a zacina to..Jak pesimisti tak i optimisti DRZET PALECKY

 4. Tak a Giro začíná ! Dnes se ukáže , kdo na co má , a kdo dokázal díky týmu nejvíce sil ušetřit .Romane věřím ti a fandit bude celá rodina !

 5. takto som to poskladal pred girom:
  Kreuziger – umiestnenie 1-5
  Schleck – Pozzovivo – 2
  Hesjedal – Uran – 2
  Rodiguez – Rujano 1 :D dufam ze to tak {thumbup}

 6. Romane, tak pro dnešek přeji i trochu toho štěstíčka, at vydrží i počasí a předpověď se nenaplní.

 7. Plně souhlasím s náčelníkem – viz můj včerejší příspěvek zde.

 8. zdenda_hobík

  Ta předpověď počasí mě děsí, ale bude pro všechny stejné. Teď může přijít k dobru ta etapa na Trentinu ve sněhu. Těžko lze stejně čekat nějaký útok favoritů dřív než 5 km do cíle, protože je to první těžké stoupání po dlouhé době a nikdo nemůže přesně vědět, co to s ním udělá.
  Snad tam někde náčelník neumrzne při fandění Bártovi, snad nepřijede příliš pozdě na ten kopec

 9. čtyřkolečko

  Náčelníku, když v Alpách trochu potlačíte, tak on to tam Roman už nějak zvládne… Kdybyste k těm potřebným vlastnostem pro závod přidal ještě tataráček a olejíček před startem, řekl bych, že jste tovaryš Františka Straky.
  Romane, ať se vám v horách daří, natřete to všem!

 10. Náčelníkovi někdo přimíchal do dýmky míru nějaký čarovný bejlí Howgh

 11. Nepatřím mezi ty, kdo mají zapotřebí se kvůli každému slovíčku hádat, ale kdo napíše v této fázi Gira o jezdci pomýšlejícím na pódium „bez pokusu o únik“, tak ten asi zná cyklistiku tak akorát z diskusí na iDnes…

 12. Na rozdíl od pesimistických úvah náčelníka vidím Romana jako doposud nejlepšího českého etapového cyklistu. A ještě stále má velký potenciál k výraznému zlepšení. Jeho nejlepší roky na něj teprve čekají.
  Roman má letos stabilní formu a tak pevně věřím. že to zítra i v neděli ustojí, anebo lépe řečeno, s přehledem odbuší!! {thumbup}

 13. No my za chvíli, tak jako každej rok, odjíždíme na tejden fandit do hor, nicméně na rozdíl od ostatních si myslím, že to nestačí. Roman je jistě dobrej jezdec, ale míň už opravdovej závodník – šampion. K tomu mu chybí odvaha zariskovat, zdravá drzost, srdíčko a větší bojovnost. Dojíždění neustále schován v balíku a po 13ti etapách bez pokusu o únik, tak tohle nemůže vyjít. Rád se spletu, ale v horách a mizerným počasí, který na celej týden přijde, budou ony postrádající vlastnosti projevovat jiní. Přesto odjíždíme vyzbrojeni vlajkama a hlasivkama a když to zase alespoň zkusí Bárta, bude to dobrý.

 14. Tak zítra dobrý nohy a klidnou hlavu. Teprve to začíná…

 15. takze zitra HOOODNE STESTI a dobre nohy Romane!!!!!! {thumbup}

 16. Na zítřek držím pěsti ať máš štěstí Romane {thumbup}

Leave a Reply