Home » Osobní blog » Možná pojedu Švýcarsko
Foto Astana cycling team

Možná pojedu Švýcarsko

Na kolik je pravděpodobné, že do Švýcarska pojedeš? Rozhodnu se v pondělí, kdy se o tom budeme bavit s týmem. Uvidím, jak se budu cítit na kole, ale pokud to půjde, docela rád bych na Švýcarsko jel. Ten závod se mi líbí a určitě by to bylo dobré i směrem k mistrovství republiky. Už víš, jak bude vypadat tvůj další program? Po mistráku budu mít měsíc volno a pojedu až Kolem Polska. Pak bych rád startoval na olympiádě a dalšími závody budou Vuelta, mistrovství světa a Lombardie. Jak s odstupem několika dnů hodnotíš svoje vystoupení na Giru? Je to pořád stejné. Na celkové pořadí to nevyšlo, což byl hlavní cíl. Určitě jsem tam nejel kvůli etapě. Ale na druhou stranu to byla jedna z nejsledovanějších etap a užil jsem si to. Připadal jsem si skoro, jako bych závodil doma. Byla tam spousta českých fanoušků a hodně mě povzbudili. Samozřejmě mě mrzí ten jednodenní výpadek v horách, ale je to jen sport. Dodnes nevím, proč k němu došlo, proč se tělo kouslo. A myslím, že se to už těžko zjistí. Na závěr Gira jste měli večeři i s kazašským vedením týmu. Co vám říkali? Nikdo žádné konkrétní hodnocení neměl. Přijel i Vino, ale spíš šlo jen o takovou správnou rozlučku po velkém etapáku. Vždyť jsme byli skoro měsíc pohromadě.

25 comments

 1. Pokud si dobře vzpomínám, tak Astana celkem zuřivě sháněla náhradu za Contadora. Roman měl ještě rok platnou smlouvu v Liquigasu, takže Astana musela zaplatit Liquigasu „odstupné“. Podle mě Romana nalákala hlavně možnost dělat lídra a sestavovovat si závodní kalendář. Jiní vážní zájemci asi nebyli, právě kvůli tomu, že Roman byl ještě pod smlouvou.

 2. sice nejsem žádný odborník, ale pokud si dobře vzpomínám, tak Roman chtěl obecně z Liquigasu odejít, protože údajně potřeboval „nový impuls“. neoficiálně bylo jasné, že je po příchodu Bassa až třetím lídrem v týmu a ten jednoznačně upřednostňoval Italy. to že se dohodl konkrétně s Astanou bylo tehdy spíš překvapení, protože de facto nahrazovat v elitní stáji Contadora a na to by neměli lepší závodníci než on. takže je spíš otázka, proč si ho Astana vybrala. nepamatuju se, že by se konkrétně mluvilo o nějakém jiném týmu, ale když už si ho tehdy vybralo takové cyklistické „Ferrari“, tak se asi o jiném angažmá moc nespekulovalo.

 3. Zeptam se nejakeho zdejsiho odbornika a priznam se, ze jsem nesledoval detaily, kdyz Roman sel do Astany. Byli tehdy vubec jini zajemci? Nebo Astana prisla, dala nabidku a Roman sel?

 4. třeba by dostal volnou ruku a tahal by Nibalimu jako Cunego Scarponimu

 5. z těch článků na cyclingserver mi tak vychází, že Astana už má Nibaliho v kapse a Romana by chtěli, aby mu tahal do kopce takže doufám, že jim udělá hezky rachle pá pá a najde si rozumný tým, který i když třeba nebude tak silný, tak mu bude důvěřovat a podpoří ho. a možná by mu ten menší tlak ve slabším týmu pomohl i psychicky a nebudou se opakovat totální výpadky jako teď na Giru. nějaký návrat do Liquigasu je podle mě totální hloupost. nevěřili mu dříve a nebudou ani teď. při první známce slabosti ho hodí přes palubu a to zrovna asi pro svůj růst nepotřebuje.

 6. čtyřkolečko

  A San Sebastian nepojedete? Tam vám to vždycky sedne!

 7. To Micha Pl – tak pod ten clanek z saltru bych se klidne podepsal

 8. Gr.St.Bernard

  Verbier je výživný kopeček, škoda ale, že se zahne na něj a nejede se nahoru k bernardýnkům. Tak jsem zvědav. Jelikož tam bude 90% lidí ladit formu na Tour, tak bude Roman jeden z mála lidí, co asi pojede na pořadí, takže by to mohlo vyjít.

 9. Dodatečná gratulace k etapě na giru. Kéž by vyšla ta olipiáda aby konečně Český národ poznal že to není jen o fodbale a nebo hokeji. I když to bude ale těžké, když je to Euro… Hodně zdaru!

 10. Vzhůru do toho. Máš stabilní formu a dobrou pohodu, takže Ti nic nestojí v cestě za novým vítězstvím.

 11. Romane pokud pojedš švýcarsko tak přeji pořádný úspěch v té překrásné krajině

 12. zdenda_hobík

  Pevně doufám, že to povídání o neznalosti důvodu výpadku je pouze kalení vody, kterému bych ale i rozumněl, pokud by Roman důvod znal a mohl se z něj poučit. Jinak by mě to děsilo a asi i případné zájemce o jeho služby, byť nechci malovat čerta na zeď.
  Švýcarsko – no, uvidíme podle účasti, už se těším, ale se jménem bych teď radši nehazardoval a jel naplno, do Vuelty bude na odpočinek času dost {beer}

 13. FandaRK_Petr

  Romane pokud pojedes Svycarsko,tak si nedavej vysoke cile.Pokud to pujde tak Ok,pokud ne nevadi – dulezite bude GC na Vuelte {thumbup}

 14. Držím palce Romana .. makej ať jim to ještě ukážeš pochybovačům !

Leave a Reply