Home » Zprávy ze závodů » Mrzí mě, že jsme přišli o šanci na double
romca web mistrak

Mrzí mě, že jsme přišli o šanci na double

Hodně zklamaný byl Roman po závodě společného mistrovství republiky v Žilině. Byl jedním z jeho hrdinů, když už v polovině atakoval, ale ve chvíli, kdy se závod rozhodoval, ho zbrzdily technické problémy. Tým Tinkoff-Saxo tak přišel o vysněný mistrovský double, radoval se pouze mistr Slovenska Peter Sagan.

„Měl jsem mechanický problém se šaltrem, což bylo nepříjemné. Už se nám to stalo během sezóny párkrát. Shimano o tom ví a ještě to budeme řešit. Je spíš smůla, že ten problém přišel v závěru závodu. Mrzí mě to, cítil jsem se fakt dobře,“ líčil Roman.

„Když mě Peter dojel, tak jsem věřil, že budeme spolupracovat a že si můžeme vytvořit slušný náskok, abychom třeba ten titul měli oba dva. Vakoč jel sice výborně, ale myslím, že jsme double mohli mít,“ litoval Roman.

Pro nového mistra České republiky Petra Vakoče však měl slova chvály. „Jsem rád, že dres bude mít kluk, který šel v posledních letech hodně nahoru a bude ho vozit v závodech WorldTour. Je to opravdu šikovný závodník a myslím, že na něj do budoucna může česká cyklistika třeba při klasikách a týdenních etapákách hodně spoléhat.“

I přesto, že to Romanovi nevyšlo na vysněný titul, měl ze svého výkonu, který nakonec znamenal čtvrté místo v českém šampionátu, dobrý pocit. „I když jsem nastoupil nějakých 90 kilometrů před cílem, neubývala mi energie a pořád jsem se cítil dobře. Doufám, že z toho budou mít radost i v týmu,“ dodal.

2 comments

  1. zdenda_hobík_

    Moc pěkný a odvážný výkon {good}
    Vybral sis smolný den už před Tour, teď už vše půjde jako po drátkách {beer}

Leave a Reply