Home » Zprávy ze závodů » Odlet na závod do USA
roooom

Odlet na závod do USA

Po soustředění v Livignu odcestoval dnes Roman do zámoří, kde ho od pondělka čeká etapový závod USA Pro Challenge v Coloradu. Jede ho podruhé v kariéře, poprvé se na něm představil v roce 2012.

„Po San Sebastianu jsem odjel na soustředění do Livigna, kde jsem absolvoval takový regenerační týden. Najezdil jsem kolem třiceti hodin a poslední dva dny už jsem zařadil i intervaly, abych se rozjel před Coloradem,“ popsal Roman náplň soustředění, kde měl na tréninky ideální společnost. „Od nás z týmu tam byli Bennati s Majkou, dál třeba Pellizotti nebo Franta Paďour, takže se sešla dobrá skupina,“ prozradil.

Věří, že se v Coloradu co nejrychleji adaptuje. „Mám pár dní, abych se srovnal s časovým posunem. Ta výška by díky pobytu v Livignu měla být v pohodě,“ přiznal Roman.

Pořádně netuší, jak se bude při samotném závodě cítit. „Ještě uvidíme, jestli zkusím nějakou etapu, nebo mi to vyjde na celkové pořadí. Už druhý den je dojezd na kopec, tak pak asi budu moudřejší, jak na tom jsem. Každopádně budeme mít dobrý tým a věřím, že to z naší strany bude vydařený závod,“ dodal Roman.

Z USA se vrátí na skok domů a pak ho čeká znovu cesta do zámoří na dvě jednorázovky v Kanadě. „Uvidíme, jak mi to tam půjde. Pak se rozhodnu, jestli pojedu na mistrovství světa. Takhle jsme se o tom bavili i s reprezentačním trenérem Tomášem Konečným.“

2 comments

  1. Tak hodně štěstí, Romane! Ovšem ten „příjezd“ a na druhý den „odjezd“ z Aspenu, to (zvlášť pro Středoevropana) vypadá dost krutě :-)

  2. bezva, snad budes coloradu videt. na MS te radi uvidime Romane

Leave a Reply