Home » Zprávy ze závodů » Roman před Girem: Věřím, že se Alberto porve o vítězství
tinkof girke

Roman před Girem: Věřím, že se Alberto porve o vítězství

Svou dvanáctou Grand Tour pojede od soboty Roman. Postaví se na start 98. ročníku závodu Giro d´Italia. První Grand Tour sezóny absolvuje potřetí v kariéře. A věří, že silný tým Tinkoff-Saxo pomůže svému španělskému lídrovi Alberto Contadorovi k vysněnému vítězství.

„Prioritou je úspěch Alberta. Má před sebou těžký dvojblok v podobě Gira a Tour, ale on se vždycky na vrcholy sezóny dokáže perfektně připravit. Porte je možná na papíře větší favorit, protože letos vyhrál víc závodů, ale Alberto je člověk na Grand Tours a my ostatní se mu budeme snažit maximálně pomoci,“ řekl Roman, který je v místě startu už od středečního večera.

Na spolupráci s Contadorem se hodně těší. „Když jsme spolu jeli, vždycky to fungovalo. A jsem přesvědčen, že to dobře půjde i teď. Máme k dispozici silný tým. Basso, Rogers a já bychom měli být Albertovi k ruce v těch nejtěžších etapách, ostatní kluci budou mít více úkolů na rovinách a ve zvlněném terénu,“ prozradil Roman.

Zatím nechce předjímat, zda i jeho úkolem bude udržet se za každou cenu v pořadí. „Ještě jsme o tom s týmem takhle nemluvili. Uvidíme den po dni. Měl bych být ten, kdo bude s Albertem zůstávat jako jeden z posledních. Možná to vyjde tak, že se díky tomu v pořadí udržím, nebo bych to třeba zkusil v nějaké etapě. Ale dopředu se nic naplánovat nedá, záležet bude na spoustě věcí.“

Roman očekává hodně těžký závod. „Není tam moc vyloženě rovinatých etap. Většinou jsou zvlněné nebo s těžkými kopci. K tomu šedesátikilometrová časovka, která bude jen o tom, jak si člověk rozvrhne síly. Byl jsem si ji už projíždět. Hned další den je na programu horská etapa a v kombinaci s tou časovkou se tam dá hodně ztratit, pokud člověk nebude mít v těch dvou dnech zrovna nohy,“ dodal Roman.

„Náš sportovní ředitel Bruno Cenghialta tvrdí, že to bude nejtěžší Giro za posledních třicet let. Ale výhodou je, že letos by neměly být tak dlouhé transfery, většinou prý máme hotely do hodiny cesty od cíle, což v minulých letech nebývalo.“

Sestava Tinkoff-Saxo pro Giro 2015 je následující: Alberto Contador, Roman Kreuziger, Michael Rogers, Ivan Basso, Sergio Paulinho, Manuele Boaro, Matteo Tosatto, Christopher Juul-Jensen, Ivan Rovnyj.

2 comments

  1. je skvele, ze jedes, prejeme dobry zavod. mas na to. fandime ti

  2. Hodně štěstí, Romane! Držím palce Tobě, Albertovi i týmu, ať se vám Giro povede. A až přijde Tvoje šance (pořadí, etapa, to je jedno), pořádně to rozbal jako při LBL, ať si to můžeme užít i my, věrní fandové {devil}

Leave a Reply