Home » Soustředění » Soustředění v Itálii a ve středu do Španělska
roman-unik-tirreno.jpg

Soustředění v Itálii a ve středu do Španělska

„Bylo to výborných dvanáct tréninkových dní. Z týmu tam se mnou byli Zaugg, Roche a Tossato, z dalších závodníků třeba kamarád Gasparotto z Astany. Měli jsme tam výbornou skupinu. Na pár dní přijel i náš trenér, pod jeho vedením jsme objeli i takový test výkonnosti. Všechno probíhalo v nesmírně příjemné atmosféře. Byl jsem tam s manželkou, na čtyři dny dorazili naši. Takže pohoda,“ popsal Roman. Domů se vrátil ve čtvrtek v noci a po dvou volnějších dnech jel v neděli intervalový trénink. Večer byl s Míšou pozván do Prahy jako čestný host na akci Mattoni Grand Drink 2013, mistrovství světa v míchání nealkoholických drinků. Ze sportovců se tam představil s badmintonistou Petrem Koukalem. Dnes ráno jel na trénink na časovkářském kole a v poledne má tiskovou konferenci v pražské pobočce generálního sponzora týmu Saxo Bank. Už ve středu se Roman vydá na španělskou Vueltu a podle slov týmových ředitelů by měl být přirozeným lídrem sestavy Saxo-Tinkoff. „První test naznačil, že na tom nejsem špatně, tak asi proto vydal tým tohle prohlášení. Na pořadí nás tam bude víc. Roche se na Vueltu chystá celou sezónu, je na tom hodně dobře a největším lídrem by měl být on. Pak jsou tu Majka, Chris Anker Sörensen. Uvidíme. Hned první den je týmová časovka, kterou musíme zajet co nejlíp. A hned další dva dny je dojezd na kopec. Tam se pozná, kdo na tom jak je,“ přiznal Roman. I když se v posledních dnech věnoval hlavně tréninku, v neděli si v televizi našel chvilku na sledování konce poslední etapy Eneco Tour. „Gratuluju Štybymu k parádnímu výsledku,“ pochválil kamaráda.

7 comments

 1. čtyřkolečko

  Po tak skvělé sezóně nechť je pro vás, Romane, jízda na Vueltě hlavně potěšením.Trasa a teplo, jež ve Španělsku nyní je, k tomu jistě pomohou.
  Těšíme se čtyři Čechy, Štybymu prorokuju výhru v etapě do Valdepeňas de Jaén, vám na Esteponu, Kónigovi na Collada de la Gallina…

 2. jira: Tak Tour jel s Contadorem, kde to bylo dané. Teď jede druhou GT v řadě, takže zas únava hraje svoje (Viz. Evans na Tour). Těžko může do světa křičet, že to chce celé vyhrát, ale na druhou stranu se své role nijak nezříká. {happy}

 3. Zajímalo by mne, proč se Kreuziger pořád tak ohrazuje proti tomu, že by měl být lídrem. Nevěří si nebo mu chybí ambice?

 4. zdenda_hobík_

  Hodně štěstí, Romane {rose} , a řekni prosím adminovi, ať milostivě nastaví ten systémový čas

 5. Držím palečky. To zase bude v TV na co koukat. Už se těším.

 6. Z těch řádků pohoda přímo čiší {thumbup} Tak, ať drží zdraví a vydrží forma!

Leave a Reply