Home » Soustředění » Začíná příprava na Vueltu
Foto Saxo-Tinkoff/tdwsport.com

Začíná příprava na Vueltu

„V Livignu se potkám s pár lidmi z týmu. Není to organizované soustředění, spíš jsme se jen tak dohodli. Budou tam Roche, Tosatto, pak možná dorazí někteří kluci po etapáku Kolem Polska. Počítám, že se tam během těch deseti dnů nějak protočíme. Nejdůležitější je, že tam vždycky bude nějaká skupina na trénink,“ řekl Roman. Během krátké návštěvy Česka a zaslouženého odpočinku zvládl mj. na audienci u premiéra Jiřího Rusnoka. „Dostal jsem od něj pozvání po Tour de France a musím říct, že to bylo opravdu příjemné setkání. Seděli jsme s manželkou u něj v kanceláři, povídali jsme si asi hodinu a byl jsem překvapen, kolik toho ví o cyklistice,“ prozradil Roman. Teď už je definitivně potvrzeno, že jeho dalším závodem v sezóně bude španělská Vuelta. „Ale nepojedu tam jako lídr. Už by toho na mě bylo v téhle sezóně dost a nechci se zničit. Počítám spíš s tím, že se rozjedu směrem k mistrovství světa, kde bych chtěl uspět, protože trať je poměrně těžká a mohlo by mi to sedět. Vueltu by měli jet jako lídři Majka, Roche, o něco by se mohl pokusit i Chris Anker Sörensen. Já se asi spíš zaměřím na nějakou etapu.“

15 comments

 1. takže asi bude mit jedničku na zadech když má saxo čísla 1-9 ?

 2. Přirozený lídr znamená, nevyplašit, nepřidávat zbytečnou psychickou zátěž, nemít přehnaná očekávání, sezona splněna. Pokud bude vše super může spoléhat na týmovou podporu, pokud ne, nic se neděje. Někdo rád jezdí jako oficiální lídr a vybudí ho to, někoho oficiality a tlak oslabují. Není to projev slabosti, ale přirozené reakce organismu a psychiky. Romanovi sedí role volného hráče, tam je naprosto špičkový. Skvělá volba. Saxo ukazuje jak se má pracovat s lidmi, jejich možnostmi a přepoklady.

 3. Přirozený lídr? Co to znamená že jede s číslem 1 na dresu?

 4. Tak Saxo už ohlásilo sestavu. Jejich DS tam říká, že Roman je přirozený lídr. Tak uvidíme.

  http://teamsaxotinkoff.com/ny_news.asp?n_id=4159

 5. jaran.terek

  moc se těším na Vueltu.Když Roman udělá dobrý výsledek tak jen navýší letošní supr sezonu {rose}

 6. roman je jeden z nejlepších cyklistu ale podle mě na vítěztví v GT nemá domestik je to skvělí

 7. čtyřkolečko

  Věřím, Romane, že po dvou druhých místech vám letos etapa na Vueltě už vyjde a že odtamtud pojedete na MS v nejlepší formě.
  Vše nejlepší k svátku!

 8. doufam že se roman ukaže na bike-brno— {thumbup}

 9. Přiznám se,že i přes svůj pokročilý věk,tomu také nerozumím!Vuelta se přeci nedá jet JEN TAK,a něco zkusit.A k té návštěvě u ODBORNÍKA bych raději pomlčel!Končím a přeji všem cyklistům ať jim to šlape.

 10. Domestik? Kdo mluví o domestikovi?
  Roman jasně píše proč a jak pojede Vueltu.
  Myslím si, že bude vše směřovat k MS. Jet na pořadí by byl, po tom co již letos předvedl, hazard se zdravím. Je teď řada na jezdcích, kteří ladí etapový vrchol právě na Vueltu, nebo těch, kteří jeli Giro, např. Nibali. Zajet super jednu, dvě etapy, poladit formu na MS, nezranit se, to je cíl. Ale domestik, ani náhodou.
  Těším se na Romana, Zdeňka, případně ostatní čechy, těším se co předvede Majka, Nibali, španěláci, prostě na super cyklistiku.

 11. Trochu jsem to nepochopil. Když pojede Vueltu jako domestik, tak se neunaví?
  No svůj výsledek už si letos udělal na TdF.
  Otázka je, zda pro něj v Saxu jako lídra bude někdy místo. Z jedné strany mají Contadora, z druhé si oslovo říká Majka.

 12. Tak to mám opravdu radost, v závodě Kolem Polska si Majka, ale i Zdeněk a Leopold nevedou špatmě, Nibali mě naopk překvapil, že není moc viditelmý… Tak vše dobré!

 13. ouu…super. Měl jsem malé tušení, že by to mohlo vyjít. Snad bude držet koleno i Zdeňkovi…a k tomu Leo. Už teď se těším {thumbup}

 14. Tak snad příští rok budes lídr na Grand tour

Leave a Reply