Home » Osobní blog » Testy v Itálii a trénink doma
roman-portret.jpg

Testy v Itálii a trénink doma

„Test se dělal proto, abychom přesně věděli, podle čeho trénovat. Na období, které teď je, to znamená začátek přípravy, byly výsledky téměř v ideálu,“ prozradil Roman, který se cestou z Itálie zastavil v Rakousku na lyže. Původně zvažoval, že by ještě do Vánoc vyrazil na pár dní na Mallorku, ale nakonec dal přednost přípravě doma. „Potřebuju zařídit nějaké věci a na chvíli by tam nemělo cenu jezdit. Budu jezdit hlavně na válcích a chodit do posilovny a v lednu pojedu trénovat na Kanárské ostrovy. Měl bych tam být od 4. do 28. První dva týdny tam budu i s manželkou, dorazí taky někteří další kluci z týmu s rodinami.  Od 17. ledna máme na stejném místě oficiální soustředění s týmem. Sejdou se tam všichni, kteří nebudou v Austrálii nebo Argentině,“ popsal Roman svůj program. V tomto týdnu dostal Romanův nový tým Saxo Bank-Tinkoff Bank licenci World Tour a může se zúčastnit všech elitních závodů. Romana ta zpráva nepřekvapila. „Když se nad tím někdo zamyslí a podívá se na závodníky, které máme, na historii týmu a jeho fungování, bylo by asi nelogické, kdybychom licenci nedostali. I kdybychom ji neměli, tak si myslím, že nás stejně skoro všude pozvou na divokou kartu. Ale takhle je příjemnější, že máme jistotu.“ Co se týče programu na novou sezónu, nechává Roman všechny ještě trochu v napětí. „Zatím prozradím jen to, že sezónu odstartuju začátkem února. Program mám daný, ale ještě ho nikdo z týmu nezveřejnil, takže bych s tím ještě chvíli počkal. Všechno se včas dozvíte,“ řekl Roman.

5 comments

  1. @nabenecko to byl pěkný vrchařsko-tempařský počin. Věčná škoda, že mu ta stejná skupina předtím ujela, mohl z toho být lepší výsledek (2. místo nanejvýš, samozřejmě).

  2. @Honza_N Letošní Strade Bianche byly super: http://www.youtube.com/watch?v=KhFiPffEZsM Hlavně v čase 1:09:10, jak si Roman sám docvakl skupinku, která stíhala Cancellaru {thumbup}

  3. Sezóna bude startovat stejně brzo jako ta minulá, tak snad začne i stejně úspěšně. Strade Bianche byl nádherný závod s Romanem na čele, Tireno jakbysmet. A snad i počet článků bude stejně vysoký jako loni.

  4. Takže Vám Romane přeji hezké „válce“ Vánoční, pohodové svátky a úspěšný start do nového roku v novém trikotu a s novými stránkami {thumbup}

Leave a Reply