Home » Zprávy ze závodů » Tiralongo se nezmrtvil
Foto proteam-astana.com

Tiralongo se nezmrtvil

„Bydlí tady kousek od Bergama, přes které se dneska jelo. Tak se chtěl ukázat. Škoda, že trošku zaspal, když odskočili ti tři, ale nic se neděje. Nemám strach, že by se nějak zmrtvil, protože dneska se jelo vpředu úplně stejně jako vzadu,“ popsal Roman. „Myslel jsem si, že někdo hned po startu odjede a vzadu se pojede v klidu, jenže opak byl pravdou. První hodina, průměr 53. Po dvou 51. Až po 110 odjela skupina a trošku se to uklidnilo. V závěru jsem se v rámci možností snažil něco pošetřit.“ Už zítra je dojezd na kopec Macugnaga v nadmořské výšce 1360 metrů. „Je dlouhý asi 28 kilometrů, ale táhlý. Klidně tam může přijet víc lidí pohromadě. Uvidíme, jak se bude závodit. Ale já věřím, že jsem na ten závěr Gira nachystaný dobře,“ dodal Roman. 18. etapa (Morbegno-San Pellegrino Terme, 151 km): 1. Capecchi (It./Liquigas) 3:20:38, 2. Pinotti (It./HTC), 3. Seeldraeyers (Belg./Quick Step) oba stejný čas, 4. Brambilla (It./Colnago), 5. Tiralongo (It./Astana) oba +1:20, 6. Cataldo (It./Quick Step) +2:49, … 43. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:04. Průběžně: 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 71:45:09, 2. Scarponi (It./Lampre) +4:58, 3. Nibali (It./Liquigas) +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Sivcov (Běl./HTC) +9:12, 6. Rujano (Ven./Androni) +9:18, 7. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 8. Meňšov (Rus./Geox) +9:38, 9. Roman Kreuziger +9:47, 10. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25.

23 comments

 1. zdenda_hobík

  no, Heli, jde o to, kdo bude mít chuť a sílu útočit. Možná Gadret by to mohl rozhýbat, určitě Rodrigues se taky nespokojí se stávajícím stavem, protože v časovce ztratí. Myslím, že Nibali a Scarponi jsou již smíření se stávajícím dobrým umístěním. Na útok Romana nevěřím, byť Sivtsov jistě sám z kola nesleze

 2. Tak to bylo překvapení, včerejší etapa se jela tak rychle, že skončila o půlhoďky dřív než se plánovalo a tak jsem live přenos nestihla. Teď se má za to, že dnešní a zítřejší etapa budou likvidační a že to tempo někdo odskáče. Roman trošku ušetřil, tak snad se tyto síly ještě v závěru hodí. Osobně si myslím, že vše jde na ruku Contadorovi, protože najednou se arbitráž z 6.6. odkládá až na září a Alberto tak může závodit na Tour a moc bych se nedivila, kdyby se o jeho loňském dopingu rozhodovalo až po Vueltě . Romane jdi do toho a zavel k útoku!

 3. zdenda_hobík

  máš recht,Vládíku, zrovna se těším na Orlík. Třebas ho tam potkám

 4. Zdendo Hobíku jsi docela srandista.Možná si pošetří na Kolo pro život za pár let co?

 5. zdenda_hobík

  No, Vládíku, dneska uvidíme, na co se šetřil. Contador nebude stíhat, jaké turbo Roman nasadí . A když to neukáže dnes, tak zítra jistě a nebo si pošetří na časovku

 6. Zkuste si projít jednotlivé komentáře Romana.Téměř všemi se prolíná věta:“nějaké síly jsem zase pošetřil“.Na co proboha,snad je na závodech a ne v lázních aby šetřil síly????????Tohle mi fakt hlava nebere.

 7. Eurosport vysílá každý den před přímým přenosem reportáž o Astaně, dnes zašli až do pokojů a bylo dobře vidět, jak na tom chlapci jsou. Djačenko s Gourovem, kteří patrně jezdí naplno prvních 50 kilálku, kdy se chytají nástupy, jsou ouplně zničení, Petrov vypadal v pohodě, Jufre bez nálady (sportovní ředitel s ním spokojený není), Kiser je o.k. Tiralongovi se věnovali v předchozím pořadu, ten jde nahoru, však z loňské Tour víme, co jako gregario v kopcích dokáže. Dnes mj. jistě jel dopředu také proto, aby Astana udržela vedení v soutěži družstev.
  Jsem přesvědčený, že pořadí se ustaví již zítra (Contador, Nibali, Scarponi, Kreuziger, Menšov) – Mottarone je pěkně tvrdý kopec a již tam se to bude hodně dělit a Macugnaga je dlouhá, dlouhá, dlouhá a v závěru vydrží už jen těch pět, co jsem napsal…
  Jinak jsem rád, že Visconti se omluvil za to vyvádění v cíli, je to prchlivec. Vzpomínám, jak loni na Turecku podobně nadával novicovi Vivianimu z Liquigasu.

 8. zdenda_hobík

  Zda byl ten Tiralongův pokus rozumný, to se ještě ukáže. Stejně to asi bude v sobotu jen závod lídrů, jako byla ta královská etapa.
  Moc bych si přál vidět, že Roman to nenechá bez boje. Jezdí pořád vpředu, ale ještě nezariskoval, tak jako zariskoval Nibali v uvedené etapě. Je to i otázka, jaký je smysl toho všeho. Bude radši sponzor, ať je jím v Astaně kdo chce, za osmé místo bez kamer, nebo bude lepší deváté po úžasném boji? Vzpomenu na Armstronga – myslím, že už pak cyklistice škodil, protože to byl jak stroj na vítězství bez emocí. Sport bez emocí lidí netáhne, heslo „chléb a hry“ platí i dnes.

 9. romanovi prave tyhle kopce budou sedet…je tam stoupani mezi 8% v prumeru takze akorat….ja bych se toho nebal….roman ma dobry konce GT tak snad i letos a bude to lepsi nez 9 misto..

 10. ahoj přeju hodně sil na zbytek Gira , ale pozor už se není čas šetřit pokud se rk CHCE POSUNOUT POŘADÍM , MYSLÍM ŽE NENÍ MOŽNÉ ČEKAT ŽE NĚKDO ODPADNE MUSÍ ZA TO VZÍT

 11. V sobotu přijde pro Romana rozhodující moment Gira, a to sice jestli se dokáže udržet nejlepších na stoupání na Finestre, tam to pro něj bude fakt těžký, to je kopec, který Romanovi nesedne, ale bude muset bojovat, bude záležet na ostatních, kolik sil jim ještě zbyde. Myslím, že někdo se z té první pětky nebo desítky odporoučí.

 12. Já si myslím, že zítra se toho asi moc v top 10 nestane, skupina favoritů by mohla dojet pohromadě, ale v sobotu to bude peklo, tam budou minutový odstupy a hodně se to přesype, doufejme, že v Romanův prospěch.

 13. Taky se přidávám s přáním “ Ať to skvěle šlape“. Bude to těd hodně zajímavé. Ty dojezdy dávají určitou šanci. Už těd se těším na live přenos.

 14. Přidávám se k pekosovi. Zítra se etapa určitě Romanovi bude líbit, dlouhý táhlý kopec, to je jeho :)

  Tak ať to šlape Romane!

  Na umístění bych ani nekoukal, hlavně ať ostatní pocítí, že závodit s Romanem Kreuzigerem není legrace :)

 15. Pátek, sobota, neděle – tři dny, které rozhodnou o celkovém pořadí ( tedy s výjimkou Contadorova vítězství ). Romane, přeji Ti, abys to zvládnul na výbornou. Máš na to a určitě to dokážeš. Zítra to načneš, v sobotu poskočíš do první pětky a v neděli ještě aspoň o příčku výše. Hodně štěstí, zachovej chladnou hlavu, zmáčkni i kluky okolo sebe, pořád vás je osm. Dej ze sebe za ty tři dny všechno a v neděli budeš mít důvod ke spokojenosti.

Leave a Reply