Home » Zprávy ze závodů » Tiralongo se nezmrtvil
Foto proteam-astana.com

Tiralongo se nezmrtvil

„Bydlí tady kousek od Bergama, přes které se dneska jelo. Tak se chtěl ukázat. Škoda, že trošku zaspal, když odskočili ti tři, ale nic se neděje. Nemám strach, že by se nějak zmrtvil, protože dneska se jelo vpředu úplně stejně jako vzadu,“ popsal Roman. „Myslel jsem si, že někdo hned po startu odjede a vzadu se pojede v klidu, jenže opak byl pravdou. První hodina, průměr 53. Po dvou 51. Až po 110 odjela skupina a trošku se to uklidnilo. V závěru jsem se v rámci možností snažil něco pošetřit.“ Už zítra je dojezd na kopec Macugnaga v nadmořské výšce 1360 metrů. „Je dlouhý asi 28 kilometrů, ale táhlý. Klidně tam může přijet víc lidí pohromadě. Uvidíme, jak se bude závodit. Ale já věřím, že jsem na ten závěr Gira nachystaný dobře,“ dodal Roman. 18. etapa (Morbegno-San Pellegrino Terme, 151 km): 1. Capecchi (It./Liquigas) 3:20:38, 2. Pinotti (It./HTC), 3. Seeldraeyers (Belg./Quick Step) oba stejný čas, 4. Brambilla (It./Colnago), 5. Tiralongo (It./Astana) oba +1:20, 6. Cataldo (It./Quick Step) +2:49, … 43. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +6:04. Průběžně: 1. Contador (Šp./Saxo Bank) 71:45:09, 2. Scarponi (It./Lampre) +4:58, 3. Nibali (It./Liquigas) +5:45, 4. Gadret (Fr./AG2R) +7:35, 5. Sivcov (Běl./HTC) +9:12, 6. Rujano (Ven./Androni) +9:18, 7. Nieve (Šp./Euskaltel) +9:22, 8. Meňšov (Rus./Geox) +9:38, 9. Roman Kreuziger +9:47, 10. Rodriguez (Šp./Kaťuša) +10:25.

23 comments

 1. Jsem ráda, že to dopadlo tak, jak si Astana naplánovala a zatím dík za to 7. místo. Romanovi věřím, že si poradí i zítra a v nedělní časovce. {rolleyes}

 2. Ono také záleží co si hlavně přeje vedení týmu Astana, a podle toho co je v mediich tak je pro ně nejdůležitější týmový úspěch.

  A myslím jak to sleduji, tak že na Romana netlačí (a to je dobře), a ono jakékoliv umístění v top 10 je super, když na top 5 ztrácí pár sekund. Nezapomínejme, že je stále v kategorii 25 a pokud mu vydrží zdraví (a to přeji všem, protože to je to nejdůležitější) tak má před sebou ještě min. krásných 10 let v profi pelotonu.

  A něco pro Romana. Zatím super závod a krásná podívaná. Přeji hodně sil a štěstí do závěrečných dvou etap. {thumbup}

 3. Gr.St.Bernand: V neděli ať se klidně vyšťaví, v pondělí už se nejede

 4. ad Borg : Napsal jste to úplně přesně. Romanův nteligentní přístup k závodění se zúročí v neděli. Stále nechápu, proč se tady vyčítá Romanovi, že je jiným závodnickým typem, než by si přáli jeho kritici. Ostatně zaútočit umí také, jak by asi jinak vyhrál třeba Romandii, byl druhý na San Sebastianu atd.? A kdo ho viděl jet např.letošní Lutych – Bastogne – Lutych, nemůže přece vážně tvrdit, že skončí jako domestik…

 5. Gr.St.Bernard

  Já bych si přál někdy vidět Romana ze sedla a jet totální hranu. Tak jako Contador, Nibali, Scarponi, Gadret na tomto závodě. Proč to nedělá nechápu. I když si dnes polepšil, tak nechápu proč alespoň jednou neukáže, že je schopen uviset ty před ním, neřkuli je urvat. Takhle se nedá nikdy vyhrát závod grand tour.
  Doufám, že už neuslyšéme, že pošetřil síly a že zítra to někdo zaplatí. Teď už je čas vypustit tam duši.
  A k TdF: aby jezdil dál někam jako domestik je totálně nanic, pro jezdce s ambicemi na bednu na grand tours.
  Zítra bych rád viděl nástup Romana a snahu vzít to do svých rukou. Je ale pravda, že je potřeba i pošetřit síly na neděli, kdy to jistě někdo z favoritů zaplatí… A v neděli se nevyšťavit, v pondělí se budou síly hodit taky.

 6. Dneska (v pátek) skvělá etapa. Výborná práce Astany, přesně to co bylo potřeba udělat. Výborný. Utahat vrchaře. Držím palce na zítřek. Zase to zkuste napalit, pan Kreuziger jel inteligentně celé Giro tak snad mu zbyli síly na závěr etapáku kde se rozhoduje.

 7. Musím Romana nějak povzbudit i když jen třeba takto myšlenkami na dálku. Všichni kdo zůstali v závodě, už toho mají takříkajíc plný kecky a iniciovat útok asi nebudou chtít, jen kdyby bylo nejhůř a někdo z druhé desítky jim při velkém náskoku ohrožoval jejich pěkné umístění.
  No však uvidíme. Hezký víkend!!!

Leave a Reply