Home » Ostatní zajímavosti » Místo Vuelty do USA
Foto Astana cycling team

Místo Vuelty do USA

„Tým má nabitý program a prostě došlo ke změně. Na Vueltě by měl jet na pořadí Tiralongo, do Ameriky pojede taky silná sestava, kromě mě by tam měl být třeba i Brajkovič,“ prozradil Roman, který těžký závod v Coloradu nikdy předtím neabsolvoval. „Slyšel jsem, že je hodně těžký. Je tam několik horských etap a časovka na závěr. A určitě bude dobře obsazený,“ dodal Roman, který do USA odletí 17. srpna. Do té doby bude trénovat doma. „Byl jsem čtyři dny v Itálii, kde jsem objel tři kvalitní tréninky. Doma teď budu pendlovat mezi Plzní a Šumavou, určitě si dám nějaké kopce, abych byl co nejlíp připraven na Ameriku. Původně jsem zvažoval i tréninkový kemp v Livignu, ale nakonec jsem od něj upustil,“ prozradil.

56 comments

 1. Zdravím a přeju hodně úspěchů v Americe {thumbup}
  zároveň gratulace k vystoupení na OH.
  Je faktem že cyklistika je hodně specifická,takže je třeba chápat stanovisko Astany ale zároveň je mi líto že RK nepojede Vueltu.
  Je tedy jasné že přestup je už hotov nebo na spadnutí,a přeju mu aby to byl tým který má na GT ambice na celkové umístění,což ze zmiňovaných týmů podle výsledků a filosofie Omega QS není,
  Saxo se tomu blíží filosofií,ale pokud někdo sledoval vystpupení AC v Giru 2011 a na TdF2011 tak asi zaznamenal..že se začátkem jakéhokoli stoupání jel sám,kde byl Tiralongo ještě s RK..Dupont s Gadretem..Rodriguez s Morenem..Nibali se Smydtem.tak Saxo..vlálo..jsem zvědavý kdo letos udrží krok s AC z jeho týmu. No a o Liquigasu pochybuju ..že bude rozšiřovat řady.A ještě k Saxo…koupily Roche ,AC zůstává to by RK byl třetí kandidát na leadra GT..a to je ve hře ještě Fugslang..
  no ale už jsem se tu moc rozkecal…
  Takže závěrem…dle cyclingfeaver…je podepsáno se SAXO…takže hodně štěstí

 2. zdenda_hobík

  to honzák
  díky, to víš. já si pamatuju text tak pět minut po přečtení, tohle bylo 5 dní {thumbdown}. Takže to bude Astana na startu usínat

 3. jaran.terek

  Faniku-Kulhavka už dokázal na horáku všechno.Myslím,že brzy půjde vydělávat na silnici.

 4. Tak mám díky Kulhavému po Pampeagu druhý silný tv zážitek našich borců,pěkný..Snad zůstane u MTB!Štyby dobrý,ale taky měl dělat to,v čem je nej na světě.Za koho bude závodit Roman je mi celkem jedno,tuším že si vybere dobře a bude spokojený jako dosud…

 5. Hobíku, máš tam psáno, že odlítá 17.srpna
  Vuelta byla naplánována dopředu a tohle je nejspíš jasnej signál, že příští rok to Astana nebude…
  Jedno jakej tým jestli opravdu Saxo (proč by to Tinkof říkal) anebo možná na pohodu ještě líp Omega – letos občas trénoval s Frantou Raboněm a i se Zdendou si sedí.
  Nesouhlasím tu s názory, že měl zůstat Zdenda u cyklokrosu, odešel na silnici právě včas a jak mu to půjde dál se uvidí.

 6. zdenda_hobík

  Už by taky hoši měli do té Ameriky odjet, nebo to jako pojedou rovnou z letiště? Bez nejmenší aklimatizace? To bychom se asi žádné slávy nedočkali {thumbdown}

 7. OmegaPharma zachranuji ceskou ucast na Vuelte, tak snad kluci neco ukazou: Dario Cataldo (ITA), Kevin De Weert (BEL), Tony Martin (GER), Serge Pauwels (BEL), Frantisek Rabon (CZE), Gert Steegmans (BEL), Zdenek Stybar (CZE), Niki Terpstra (NED), Kristof Vandewalle (BEL)

 8. jaran.terek

  Richards.Contik to dá,už se těším

Leave a Reply