Home » Osobní blog » Mistráky nejedu a Tour je zatím s otazníkem
Tinkoff - Saxo 2014

Mistráky nejedu a Tour je zatím s otazníkem

Závod Kolem Švýcarska je minulostí. Roman na něm skončil celkově osmý. I když sám čekal lepší výsledek, mohlo ho těšit alespoň druhé místo v předposlední etapě. Teď je na krátkém soustředění v Itálii, kvůli kterému musí vynechat mistrovství republiky. A co ho čeká dál? Ohledně Tour je zatím v napětí, stejně jako ostatní členové stáje Tinkoff-Saxo.

„Nejdřív bych se rád omluvil všem fanouškům, že jsem se ze Švýcarska posledních pár dní neozval, ale bohužel jsem tam ztratil telefon a nemohli jsme komunikovat. Teď už jsem všechno vyřešil a zase normálně fungujeme, jak jste byli zvyklí,“ řekl na úvod Roman.

Jeho zpětné hodnocení závodu je následující: „V první řadě bych chtěl pochválit tým, který pracoval fantasticky a byl připravený se pro mě obětovat. Byl vyrovnaný jak na roviny, tak do kopců a naše strategie se nedala vymyslet líp,“ přiznal.

„Byl to můj první závod po šesti týdnech a netušil jsem, jak tělo po té pauze zareaguje. Nakonec tam byly nějaké výkyvy, což jsme s trenérem při analýze přičítali právě té delší pauze. Třeba v předposlední etapě to z mé strany vypadalo hodně nadějně, ale v neděli v další těžké etapě tělo nereagovalo, jak by mělo. Nebylo to špatným tréninkem, ale prostě v jeden den chyběla síla,“ hodnotil Roman.

„Když vezmu závod jako celek, byly tam z mé strany i pozitivní okamžiky jako etapa na Verbier. Mrzí mě, že jsem ji nevyhrál, ale ten Kolumbijec jel opravdu dobře. Škoda výpadku v poslední den a taky mě zklamala časovka. Čekal jsem od ní daleko víc, hodně jsem ji trénoval. Ale vůbec mi nesedla. Tajně jsem myslel na vítězství v závodě, jenže nohy ještě nebyly takové, jaké bych potřeboval. Kvůli těm výkyvům můžu být nakonec spokojený, že jsem byl v desítce a měl jsem jednu dobrou etapu,“ dodal v ohlédnutí za etapákem na švýcarských silnicích.

Po návratu domů si dal tři volnější dny a včera odjel na tréninkový blok do Itálie. „Proto nebudu startovat na mistrovství republiky. Bylo to po domluvě s trenérem. Mám naplánovaný blok v kopcích a rozhodli jsme se, že pro mě bude lepší v dalších dnech trénovat. Já jsem letos nikde nevyhlašoval, že na mistráku startovat budu. Objevilo se to jen v nějaké tiskové zprávě od pořadatelů, ale se mnou nikdo nemluvil,“ vysvětlil Roman.

„Jednou v kariéře bych samozřejmě chtěl ten mistrák vyhrát a vozit ten dres na Tour, ale teď není ten okamžik. Pokud vyhraje mistrák Leo König, bude ho letos na Tour určitě dobře prezentovat,“ přiznal Roman.

A jak to vypadá s jeho dalším programem, potažmo nominací na Tour? „V tuhle chvíli nic nevím. Širší nominace se zúžila ze 14 na 11 jmen, ve kterých jsem. Ale nic hotového není a měli bychom se to dozvědět asi až v pondělí. Tým nás chce nechat ještě pár dní v napětí.“

 

2 comments

  1. No, z nadpisu článku jsem se trochu zděsil, ale po přečtení předpokládám, že jde dost o formalitu. Roman zdráv a v pořádku, což je hlavní! {thumbup}

    Už se těším na Tour!

  2. Je super, že sis dal tu práci vše takhle pěkně svým velmi citlivým fandům vysvětlit, Romane :-)

    Hodně štěstí a klidu do závěrečné přípravy na Tour přeji! A jsem zvědav, jak jako tým pojmete hned druhou etapu. To bude asi pěkné maso…

Leave a Reply