Home » Zprávy ze závodů » Můj biologický pas neobsahuje anomálie
roman 2

Můj biologický pas neobsahuje anomálie

Tímto sděluji, že jsem dne 28.06.2013 od Mezinárodní cyklistické unie obdržel oznámení, že data v mém biologickém pasu za období od 27.11.2007 do 09.04.2013 byla přezkoumána.

Dle expertů z Antidopingové cyklistické organizace (CAFD) vyplývají z přesně vyhraničených období roků 2011 a 2012 určité anomálie.

Po obdržení oznámení jsem ta samá data z mého biologického pasu neprodleně předal dvěma akreditovaným expertům, kteří jednohlasně došli k závěru, že zmíněné anomálie nebyly zapříčiněny užíváním dopingových látek či metod. Tyto závěry jsem podle domluvy okamžitě přeposlal UCI.

Organizace UCI a CAFD tyto nálezy posléze zkontrolovaly a v oznámení z 30.05.2014, tedy téměř osm měsíců po jejich zaslání, mi uložily lhůtu do 09.06.2014, abych se rozhodl, jak postupovat dále.

Na mou žádost o prodloužení byla tato lhůta posunuta na 30.06.2014. Mé žádosti však i tak nebylo vyhověno, jelikož jsem původně požadoval více času na odpověď, a to z toho důvodu, že jsem se mezitím rozhodl získat třetí odborný posudek od dalšího experta, který takové prodloužení považoval za nutné.

Toto prodloužení bylo zamítnuto, přestože expertům z CAFD trvalo vyhodnocení mnou zaslaných posudků celých sedm měsíců.

Můj třetí expert nicméně rovněž došel k závěru, že zmíněná data v mém biologickém pasu jsou naprosto v pořádku, a že z nich v žádném případě neplyne důvod k podezření na užívání dopingových látek či metod.

Za zmínění stojí také, že jsem k získání odborných posudků využil služeb expertů, kteří pocházejí z tří různých zemí a jsou důvěryhodní a nezávislí. Zažádal jsem o naprosto nestranné, objektivní přezkoumání.

O této proceduře jsem řádně informoval svůj tým, Tinkoff-Saxo, kterému jsem taktéž sdělil, že jsem žádné nepovolené látky či metody neužíval, a že jsem připraven jakákoliv opačná tvrzení napadnout před příslušnými autoritami. Za účelem co možná nejrychlejšího vyřízení věci jsem ochoten přistoupit k urychlenému soudnímu řízení.

Svému týmu tedy zůstávám plně k dispozici a potvrzuji, že se budu řídit jakýmkoliv jeho rozhodnutím.

 

Roman Kreuziger

22 comments

  1. Moc jsem Ti přál úspěch (i týmový) na Tour, Romane, tak teď holt přeji hlavně pevné nervy a opravdové přátele kolem sebe! Drž se a trénuj jako ďas, ať se vrátíš co nejdříve a v plné parádě {devil}

  2. Za všechny Moravskotřebováky: fandíme Ti, vytrvej a nenech se tím zničit. Těšíme se na kladné výsledky ve Tvém zápolení jak na kole tak v této děsné motanici.

  3. Prapodivné jednání příslušných úřadů. Držím Romane pěsti a přeji pevné nervy. Nenech se znechutit a až to půjde nakopej jim prdel

  4. Všechno to je politika. Je to hnus, velebnosti.
    Tak bude Roman lídr na Vueltě a ta zloba za tohle by mohla Romanovi přidat více odhodlání celý závod vyhrát.

Leave a Reply