Home » Zprávy ze závodů » Můj biologický pas neobsahuje anomálie
roman 2

Můj biologický pas neobsahuje anomálie

Tímto sděluji, že jsem dne 28.06.2013 od Mezinárodní cyklistické unie obdržel oznámení, že data v mém biologickém pasu za období od 27.11.2007 do 09.04.2013 byla přezkoumána.

Dle expertů z Antidopingové cyklistické organizace (CAFD) vyplývají z přesně vyhraničených období roků 2011 a 2012 určité anomálie.

Po obdržení oznámení jsem ta samá data z mého biologického pasu neprodleně předal dvěma akreditovaným expertům, kteří jednohlasně došli k závěru, že zmíněné anomálie nebyly zapříčiněny užíváním dopingových látek či metod. Tyto závěry jsem podle domluvy okamžitě přeposlal UCI.

Organizace UCI a CAFD tyto nálezy posléze zkontrolovaly a v oznámení z 30.05.2014, tedy téměř osm měsíců po jejich zaslání, mi uložily lhůtu do 09.06.2014, abych se rozhodl, jak postupovat dále.

Na mou žádost o prodloužení byla tato lhůta posunuta na 30.06.2014. Mé žádosti však i tak nebylo vyhověno, jelikož jsem původně požadoval více času na odpověď, a to z toho důvodu, že jsem se mezitím rozhodl získat třetí odborný posudek od dalšího experta, který takové prodloužení považoval za nutné.

Toto prodloužení bylo zamítnuto, přestože expertům z CAFD trvalo vyhodnocení mnou zaslaných posudků celých sedm měsíců.

Můj třetí expert nicméně rovněž došel k závěru, že zmíněná data v mém biologickém pasu jsou naprosto v pořádku, a že z nich v žádném případě neplyne důvod k podezření na užívání dopingových látek či metod.

Za zmínění stojí také, že jsem k získání odborných posudků využil služeb expertů, kteří pocházejí z tří různých zemí a jsou důvěryhodní a nezávislí. Zažádal jsem o naprosto nestranné, objektivní přezkoumání.

O této proceduře jsem řádně informoval svůj tým, Tinkoff-Saxo, kterému jsem taktéž sdělil, že jsem žádné nepovolené látky či metody neužíval, a že jsem připraven jakákoliv opačná tvrzení napadnout před příslušnými autoritami. Za účelem co možná nejrychlejšího vyřízení věci jsem ochoten přistoupit k urychlenému soudnímu řízení.

Svému týmu tedy zůstávám plně k dispozici a potvrzuji, že se budu řídit jakýmkoliv jeho rozhodnutím.

 

Roman Kreuziger

22 comments

 1. Asi ve SKY dostali strach tak si to pojistili takhle. {negative}

 2. Romane držím palce ať vše dobře dopadne. Hodně síly!

  {good}

 3. Romane drž se! Držím Ti palce a i v čase nepohody zůstávám fandou!

 4. zdenda_hobík_

  Chci věřit, Romane, že prokážeš svoji nevinu, snad se to ale nějak urychlí.

 5. Jak již dříve napsala spousta Tvých fanoušků,Romane,věřím Ti a držím palce.
  Moc se těším na tvé další závody!

 6. Jojo podmáznutý CAFD holt jsi moc natrénovanej a moc by jsi pomáhal Albertovy.

 7. Nechci na nikoho ukazovat ale je divné že to přišlo takto před Tour zvlášť když to vypadá že Roman má dobře natrénováno a mohl by hodně pomoci Albertovi ve vítězství případně sám na vítězství pomýšlet. Podle mě to bylo nějaké udání od jiného týmu aby Alberto přišel o jednoho z nejlepších pomocníků. „Je to jen můj názor a nemusí to tak být, ale připadá mi to tak“.

 8. Michaela Malkova

  Je to hrozný podraz od UCI a CAFD takhle před Tour! Strašně jsem se těšila, že tě Romane tento rok uvidím na Tour de France naživo. Ale věřím, že jsi nevinný, a že tě tato nepříjemná událost naopak do dalších závodů posílí! {thumbup}

 9. Jsem hrozne zklamany, ale nedokazu si predstavit co proziva Roman. Skoda, ale verim ze se to rychle vysvetli a jeste letos bude zavodit. Verime ti Romane, drz se

 10. Pevné nervy Roman, držím Vám palce a verím že všetko dobre dopadne a svojim fanúšikom urobíte ešte veľa radosti {bye} . {good}

 11. pevné nervy Romane, určitě vše dobře dopadne a brzo budeš závodit {yes}

 12. PetrH.Senov

  Romane držím palce, aby se vše vyřešilo.

 13. Tak snad se to vysvětlí. Vuelta je taky závod. Držím palce. {heart}

 14. Roman držím Ti palce… {good}
  Takže Tour je už na 100 percent stratená? :-(

 15. jsme s tebou Romane! přeju hodně morální síly a co možná nejrychlejší cestu za ospravedlněním…

Leave a Reply