Home » Osobní blog » O programu na příští rok ještě nejsem rozhodnutý
Foto Astana cycling team

O programu na příští rok ještě nejsem rozhodnutý

„Bylo toho teď docela dost, takže jsem neměl čas sedět u počítače. Počítám, že se na etapy mrknu třeba až v letadle cestou do Japonska. Zatím jsem trasu Tour 2012 pořádně nezkoumal, takže to ještě nechci nijak komentovat. Co se týče Gira, jehož představení jsem se osobně zúčastnil, mělo by být jednodušší než letos. Dají se předpokládat nervózní první dva týdny, protože tam prakticky nejsou žádné těžké dojezdy na kopec. Ale v posledním týdnu to vygraduje, ten bude hodně náročný a rozhodující,“ řekl Roman. Očekává se, že by měl v barvách Astany jet příští rok spíš Tour de France, ale on sám to zcela vyřešené nemá. „Budeme o tom mluvit v nadcházejících dnech. Ještě to nechávám otevřené. Budu vycházet i z toho, která trasa by mi měla víc sedět. Ve výběru bych měl mít volnou ruku,“ dodal.

2 comments

  1. Zajímalo by mne, zda Romane do toho programu zahrneš i účast na OH v Londýně a jak by se to skloubilo s Tour de France. Contador dává před Girem přednost Tour.

  2. čtyřkolečko

    Srovnáme-li trasy Gira a Tour, troufám si myslet, že vám určitě víc sedne prázdninový závod. Nejen kvůli začátku v Belgii, kde jste letos tak skvěle zajel na Lutych – Bastogne – Lutych, ale už i 7. etapa, ve Vogézách s cílovým stoupáním na La Planche, může být velmi vzrušující. Snad jen to, že Pyreneje jsou až po Alpách, trochu vadí… Giro má ovšem také pěknou trasu, osobně se těším na etapy v Umbrii a samozřejmě na královskou na Stelvio.
    Nechť se vám dobře daří v Japonsku!

Leave a Reply