Home » Ostatní zajímavosti » Příští rok pojedu Giro a Vueltu
Foto proteam-astana.com

Příští rok pojedu Giro a Vueltu

„Celý program byl z mé hlavy. Jsem rád, že mi tým dal při výběru závodů volnou ruku. Některé věci jsem konzultoval se sportovním ředitelem Martinellim, doladili jsme pár detailů. Takhle by mi to mělo vyhovovat. Je tam i dost prostoru na soustředění ve vysoké nadmořské výšce,“ řekl Roman. Co nakonec rozhodlo ve prospěch Gira na úkor Tour? „Tour bude hodně časovkářská a na nejlepší bych tam mohl ztratit, i když jsme na časovkách hodně zapracovali. Giro je rozumnější, než bylo letos. A hlavně: když jsem porovnával trasu obou závodů, víc se mi líbila skladba Gira. A je tam reálná šance být na pódiu,“ uvedl jeden z lídrů Astany. Program má Roman hotový na celý rok. „Do Gira je jasný, na tom by se nic měnit nemělo. V další části sezóny může k nějakým menším změnám dojít. Bude záležet na pocitech,“ řekl Roman. Jeho prvním startem bude po sérii soustředění únorový etapák Kolem Sardinie. „Vyměnil jsem ji za Algarve. Sardinii jsem vloni vyhrál ještě v barvách Liquigasu. Je to závod, který by mi měl vyhovovat a na začátek sezóny je ideální,“ prozradil. Druhou změnou je start na Tirreno-Adriatico místo Paříž-Nice. „Nikdy jsem Tirreno nejel, tak jsem se rozhodl, že ho zkusím.“ V první části sezóny čekají Romana z velkých závodů ještě Trentino a Romandie, z jarních klasik pojede pouze Lutych. V plánu je i březnová jednorázovka Eroica, která se nyní jezdí pod názvem Strade Bianche. Po Giru počítá s delším volnem. „Závodit bych měl začít Kolem Polska,“ řekl k etapáku, který se jede od 10. do 16. července. „Pak následují Kolem Valónska, olympiáda, San Sebastian a Vuelta. Rád bych jel i mistrák světa v Holandsku, který má být dost těžký. A když všechno dobře půjde, sezónu bych zakončil na Lombardii,“ nastínil plány na druhou půlku roku.

10 comments

 1. BYLO BY DOBRÉ KDYBY JEL ROMAN KOLEM POLSKA POSLEDNÍ ROKY VEDLA TRASA KOLEM NAŠICH HRANIC KOLEM Č. TĚŠÍNA ATD. TAKŽE BYCHOM HO MOHLI VIDĚT V AKCI A NEBYLO BY TO DALEKO:)

 2. Jsem ráda hlavně za Romana, že je to rozumnější rozhodnutí , TdF by nechala příliš málo času na OH a Vuelta je hezký a „fotogenický“ závod i v TV, takže nezbývá je držet palce a přát hodně štěstí a zdraví Romane!!!

 3. Pěkný a mam radost s tirena :) budem tam s týmem zrovna najíždět,tak zafandíme {thumbup}

 4. Smůlu jsi si vybral letos,tak ať se v r.2012 daří a schutí do přípravy.

 5. Zenon Jaskula

  Někde jsem četl, že kvůli časovkám už o Giru uvažuje i Andy. Tour je příští rok prostě postavená pro časovkáře a tím Roman rozhodně není

 6. Gr.St.Bernard

  Skvělé rozhodnutí. Na Tour vyhraje časovkář, kopec žádnej a časovek hodně. Takže Andy asi teď dře s Johanem časovku. Na Giru hrozí Scarponi (Cunego), Nibali (Basso), takže pokud bude forma, dá se i vyhrát. Hlavně jet celou sezonu na výsledek. A vítězství na Tirrenu by byl fajn, užkvůli krásné trofeji. Jen je na Tirrenu trošku nebezpečno kvůli sněhu. Tak hodně štěsí a pohled tygra.

 7. David Tomáš

  Báječné rozhodnutí, gratuluju. Teď ještě vnitřně chtít obě Grand Tours vyhrát! Myslím, že to reálně můžete dokázat. Držím, Vám, palce.

 8. Takže Austrálie nakonec padla? Měl sem dojem, že jsme někde četl, že sezonu by jsi začal tady u nás hlavou dolů Těšili jsme se, že tě uvidíme, chtěli jsme tě přijet povzbudit. Ale nevadí, vybral jsi dobře, hodně štěstí do sezony a úspěšný start… {thumbup}

 9. Ja myslim ze to vybral dobre,na TdF zatim nema sanci na bednu. Na TdF ma casu dost .

Leave a Reply