Home » Ostatní zajímavosti » Ruka je zlomená, Roman dostal sádru
roman-sadra.jpg

Ruka je zlomená, Roman dostal sádru

„Vyšetření jsem absolvoval v nemocnici u doktora Koláře  a byl u toho i docent Soukup, který mě pak sádroval v boleslavském Pirkově sanatoriu. Příští pondělí jdu na další kontrolu, do té doby budu odpočívat v Česku,“ prozradil cestou z nemocnice. Operace nutná nebyla, protože by dobu léčby neuspíšila. „Tohle bylo nejlepší řešení. Nedá se nic dělat. Vypouštím San Sebastian, kde jsem chtěl původně v sobotu startovat a budu jen doufat, že příští týden budu moct s tou sádrou začít trénovat aspoň na ergometru nebo i na kole. Byl bych rád, kdybych mohl jet v září ty závody v Kanadě, jak jsem měl v plánu. Protože takhle bych sezónu skončit nechtěl,“ přiznal Roman. Kdyby věděl během Tour, jaký je rozsah zranění, asi by odstoupil. „Mohl jsem mít už dva týdny sádru, ale já netušil, že to bude takhle vážné. Chtěl jsem Tour dojet do cíle. Teď je prvořadé, abych se dal dohromady.“

48 comments

 1. Romane, brzy se uzdrav a na letošní TdF už nemysli….snad jen v tom smyslu že Astana není to pravé. Ale už se nechci opakovat, prostě mě nepřesvědčil ani management Astany ani ti kluci. Nejlepší ze všech byli Tiralongo na Giru, Masciarelli do svého zranění na Giru a Kiserlovski než lehnul pod ten auťák na Paříž – Nice. Vina už nepočítám, i když jeho 3.místo na Dauphine určitě nebylo špatné. Světlou výjimkou je pak 1.místo Kesiakoffa, kterého poslali nesmyslně do Rakouska, když měl měl být na TdF…A to je trochu málo na ty prachy a ambice, které v Astaně bezesporu jsou….Takže znovu hodně zdraví a pro příští rok se rozhodni správně.

 2. Romane-držím pěsti v brzké uzdravení a dobré výsledky. Jen se pořád vnitřně přesvědčuji,že to u té Astani bude dobré. Doufejme.
  Jsi borec. {thumbup}

 3. Romane, jsi MEGA FRAJER !!! Se zlomenou rukou celou Tour! Klobouk dolů.

  Jinak hezká fotka.. stačí dodat bublinu s textem: Pojď na páku! :D

  Tak ať se to rychle uzdraví!

 4. Dva dny po Tvém pádu a následných potížích jsem začal mít podezření na špatně určenou diagnózu. Mě na dovolené pod kolo vlétl pes a po retgenu mi v poliklinice v Táboře řekli, že mám jen naražená žebra. Po týdnu jsem odjel domů a v Děčíně mi našli čtyři žebra přeražená. Bohužel je doktor a doktor. Přeju Ti brzké uzdravení a hodně úspěchů. {rolleyes}

 5. Tak to odvolávám svou konstruktivní kritiku.
  Upřímně.

 6. nechapu že neudělali pořádné vyšetření hned

 7. Ahoj Romane,přeji brzké uzdravení a ať se další nepříjemnosti už nekonají.S velkým odstupem gratulace k skvělému Giru,ktere jsem v závěru nemohl sledovat,v květnu jsem si na závodech zlomil nohu.Měj se fajn a s chutí do dalších závodů.Zdraví Pepik.

 8. zdenda_hobík

  Před pár lety jsem měl dost ošklivou zlomeninu zápěstí z hokeje, po shlédnutí rtg jsem byl přesvědčen, že jsem dosportoval, ale naštěstí se tak nestalo…
  Tato verze zlomeniny podle mě bude znamenat pouze cca 14 dní po sundání sádry cvičit a cvičit a cvičit
  Přeji hodně štěstí a na jaře nashledanou při nějakém super výsledku na klasikách {rose}

 9. Ahoj,Romanovi přeji brzké uzdravení.Opravdu nic nepřejháněj.Je hezké že nechceš zakončit sezonu takto v sádře.Ja jsem mel minulí rok zlomenou člunkovou kost a po pádu jsem ujel na kole pár kylometrů!Ne tolik co ty!Jenže lékaři v Kolíně mi tři týdny tvrdily že to je naražené!Pak to byla léčba se sádrou tři měsíce a v minulé sezoně byl konec.Takže nepřeháněj,hojí se špatně ať můžeš příští rok na Tour bojovat o první místa.Hodně štestí v léčbě! {beer}

 10. Astana – hnus. Já jouda z Čech jsem měl úraz na kole (malý) v Brianconu a byl jsem prorentgenován a prošetřen skrz na skrz. Na památku jsem dostal snímky a jel domů. U špičkového cyklisty zřejmě korektní vyšetření není třeba. Je třeba bojovat za Vina a Kazašskou zemi až do konce.

 11. Přeji brzké uzdravení.Doléč to pořádně a nic neuspěchej.Z vlastních zkušeností vím,že každé uspěchání se vymstí.Taky jsem teď musel 10 dní za zdravotních důvodů pauzírovat bez kola a mám „absťák“.Ale dnes konečně vyjíždím.

 12. No měl jsem před 6 lety zlomené 2 zápěstní kůstky a neudržel jsem ani smeták. Nechápu jak jsi s tím mohl jet…
  Mimochodem jsem měl tehdá nemocenskou a od té doby sleduju pravidelně Tour. Takže vše zlé je nakonec na něco dobré
  Přeji brzké uzdravení a už teď se těším na příští ročník {thumbup}

 13. no ale stejně ..jak stále sliboval že zaútočí v Alpách..a proč to sliboval..a proč si takhle kazil jméno..a nechme ho v klidu dojet chudáka..a proč tam vůbec jel..a ta strašná nelidská Astana..a jak to že mu někdo z Astany stále lezl do úniku..a proč tam vůbec jezdil když furt sliboval že zaútočí a nakonec se nesnažil..a ten hroznej despotickej Vinokurov..a takhle ten konec vypustit..takhle hazardovat se svym jménem…atdatd…to byla ale ztráta času číst některý komentáře…přeju brzké uzdravení a těším se na další sezonu!!!

 14. Romane,
  tak tuto dg. jsem celou dobu tušila, protože příznaky tomu nasvědčovaly, ale nechápu, že ani při opakovaných rtg vyšetřeních na to nepřišli…Nejlepší by byla už ta sádra před 2 týdny…Takhle se opravdu divím, žes při tom dojel do cíle. Také doufám, že se to do té Kanady zahojí a ještě si uděláš na závěr nějakou radost!

 15. Přidám jinej názor než ten, že je hroznej hrdina, že s tím dojel až do Paříže. S jeho výkonností a supertalentem je to naprosto k ničemu. Tak tohle jsem přesně čekal, že vyšetření v česku odhalí vážnější problém. Škoda jen, že jsem to nenapsal už dřív na tohle diskusní fórum, že to tak dopadne. Jsem hrozně zvědavej, jak se bude jeho kariéra ubírat dál…a nemyslím pouze letos.

Leave a Reply