Home » Zprávy ze závodů » Šetřil jsem síly
roman-kreuziger-portret.jpg

Šetřil jsem síly

„Snažili jsme se chodit do úniků. Odjetý byl Di Gregório a je škoda, že to nevyšlo. Ale budeme bojovat dál. Závěr byl poměrně těžký, já si vyhověl a zhruba dvacet před cílem jsem si vystoupil. Nemělo pro mě cenu se tam hnát. Chci co nejvíc pošetřit síly, aby ruka zregenerovala. V Pyrenejích i Alpách budou zapotřebí a pořád věřím, že ta moje strategie s vítěznou etapou vyjde,“ řekl Roman. „Taky jsem rád, že to dnes bylo o něco klidnější, i když asi to hned po patnácti kilometrech lehlo. Bylo tam asi čtyřicet lidí, ale nikomu se nic nestalo.“ 10. etapa (Aurillac-Carmaux, 158 km): 1. André Greipel (Něm./Omega Pharma-Lotto) 3:31:21, 2. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad), 3. José Joaquín Rojas (Šp./Movistar), 4. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo), 5. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil), 6. Daniel Oss (It./Liquigas) všichni stejný čas, … 133. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:59. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 42:06:32, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +46:30.

47 comments

 1. Pokud letos Roman nevyhraje etapu je pro něho i fanoušky TdF neúspěšná, tak to vidím já

 2. A hlavně! když chce (a my to chceme ) aby byl příští rok Leder, tak mam – byť neodborný pocit, že nestačí prostě jedna dobrá nebo dvě etapy, protože to dá víc jezdců jednu dobrou i horskou! a druhý den 15 min ztráty …….

 3. Navíc ho teď snad už nebudou nutit z Astany aby se šetřil, aby mohl tahat pro Vinokurova

 4. heli: Zase. Jak se podle tebe chová lídr? Ty to snad víš líp, jak profesionální cyklisté v profipelotonu na Tour de France. Holanďan Hoogerland spadl až po získaných premiích,takže to na jeho výkon v únicích nemělo žádnej vliv, takže nechápu jak ho můžeš porovnávat s Romanem. A dneska ztratil tuším stejně jako Roman. Dokonce jsem četl, že on a ostaní pomáhali Hoogerlandovi dojet.

  Dyžtak tady je, co si myslí ve světě o šancích Romana na polka dot. Hodně lidí si myslí, že pokud bude zdravotně fit, tak je na polka dot favoritem.
  http://forum.cyclingnews.com/showthread.php?t=14481

 5. Martinn: No ale podle mě by to neměl dělat za cenu toho vystupování příliš často … OK pokud pojede v úniku v těžké etapě! – neb je dobrý jezdec – a nakonec to nevyjde a trošku mu ujedou na konci tak je to OK, ale takhle šetřit síly předem si prostě myslim neni dobré pro jeho jméno a pro sport. – 40 minut snad už stačí aby ho pustili dopředu.

 6. Dyť si psal, že pokud si bude ještě vystupovat, tak se zařadí mezi domestiky. Jak tohle můžeš napsat? Co je lepší? dojet v první 50-ce,30-ce nebo se štřit na úniky, kde se dá udělat etapa nebo i vrchařský soutěž. I když letos bude muset Roman vyhrát i nějaký cílový kopec.

 7. Martinn : No vždyť já říkám také ať útočí až ve čtvrtek a pak dál. Nechci ale aby zítra zase dojel se ztrátou na Contadora, atd. s tím, že si vystoupil prostě … a nejen z jednoho důvodu…

 8. Milanek: Ty chceš aby se zejtra zbytečně vysiloval? Když zejtra únik na 100% nevyjde,protože sprinterský týmy si to ohlídají a bude spurt a proč se vysilovat, když ty důležité etapy na vrchařský trikot teprve přijdou? Myslíte vůbec u toho co píšete? Jezdili ste někdo závodně nebo sldeujete silniční cyklistiku aspoň nějakou dobu? {thumbdown}

 9. No také už se mi zdá že od zítřka to chce s touhle taktikou úmyslného(?) ztrácení skončit… podle ně fanouška to je OK někdy, ale né moc často … pokud Roman nechce přejít mezi domestiky!! (ti se ale vydají ze všeho už dřív v etapě tahaji a neni to alespoň myslím nějaké odpočívání) … Takže zítra už radši naplno a ne li atak, tak alespoň dojezd se špičkou! (atak pokud jde o mě bych dal ve čtvrtek, ale zítra už se nešetřil a dojel se špičkou na rozjetí)….
  Tedy já určitě ne, ale jen fandim a kibicuju {thumbup}

 10. Přiznávám , že nejsem žádnej taktik ale už jsem u ROMANA ALERGICKÁ na jeho slova jako vystoupil jsem si a pošetřil jsem síly…..
  více obdivuji způsob boje závodníků typu v neděli postižených sestřelených Španěla a Nizozemce v puntíkatém, kteří si v bolestech protrpěli také své, ale za minimálních účelových ztrát na peloton jedou dál, proto mám podobný dojem jako bering…. Romane nic ve zlým, ale na ten puntíkatej dres s touto „taktikou“ nemáš. Ale i když třeba jen dojedeš do Paříže, klobouk dolů, ale raději bez těch plánovaných ztrát. Tak se nechová lídr.Třeba se mýlím…. Dál držím palce.

 11. bering: Tak za prvý Roman 2x spadnul a má naraženou ruku. Za druhý jede po těžkém Giru jako jeden z mála i Tour a dokud nebyl zraněný, tak to zvládal snad kromě Contadora nejlíp. A za třetí jestli enchápeš proč si závodník vystupuje a šetří síly na únik, tak začni sledovat cyklistiku, protože je jasný, že bez větší ztráty by Romana nenechali odjet a navíc když je po zranění a nemůže dosáhnout úspěchu v celkovém pořadí, tak je k ničemu makat až do konce, ale je lepší a chytřejší si vystoupit a pošetřit síly na únik.

  Škoda. Kdyby se Roman nezranil, tak by měl i reálnou šanci na bílej trikot, protože Gesink neni v nejlepší pohodě a tohle by byla poslední šance. Určitě sis na něj trochu před Tour myslel, protože letos bez andyho byla větší šance.
  Doufám, že se Romane dáš do kupy už v Pyrenejích, protože jestli chceš vrchařský trikot, tak by bylo dobrý to zkusit už ve čtvrtek. Snad ti ta nějaká etapa vyjde. Taky držím palce a věřím, že do toho dáš všechno, a že ukážeš, že si Tour nepřijel jen odjet (kvůli zranění), ale udělat v ní nějaký úspěch. {thumbup}

 12. Ač Romanovi fandím už několik let, přesto nechápu směřovanou strategii: vyhrát etapu za cenu šetření se v předcházejících etapách a nabírání stále větší ztráty na vedoucí závodníky. Snad Tour de France je etapový závod a celkové umístění je přece nade vše. S odpuštěním, několik etap se „flákat“ (ještě jednou, píši to v úvozovkách), i když je to třeba způsobeno zraněním, a pak využít toho, že mám obrovskou ztrátu na vedoucí závodníky a vlastně už nikoho z té špičky nezajímám, a ujet s nějakou skupinkou závodníků z propadliště výsledkového pořadí. A to vše s cílem vyhrát etapu na nejslavnějším závodu světa jen proto, že ty nejlepší už nezajímám a z těch několika ujetých jsem momentálně nejlepší…. no nevím!? Tak raději snad, Romane, zmobilizovat síly a zkusit získat ten puntíkatej trikot. Držím palce.

 13. zdenda_hobík

  každá etapa dobrá, kterou přežijeme ve zdraví {thumbup}
  Líbil se mi Gilbert i Voekler, jak to dřeli, a jsem rád z porážky Cava.
  Přežít ještě zítřek {beer} a pak hned po startu do boje o Tourmalet

 14. Romane držím palce zítra si odfrkněte a ve čtvrtek jim ukažte, že na to máte. A Vy na to máte…

 15. Romane držím palce.Jste velký makáč a máte můj obdiv.

Leave a Reply