Home » Zprávy ze závodů » Šetřil jsem síly
roman-kreuziger-portret.jpg

Šetřil jsem síly

„Snažili jsme se chodit do úniků. Odjetý byl Di Gregório a je škoda, že to nevyšlo. Ale budeme bojovat dál. Závěr byl poměrně těžký, já si vyhověl a zhruba dvacet před cílem jsem si vystoupil. Nemělo pro mě cenu se tam hnát. Chci co nejvíc pošetřit síly, aby ruka zregenerovala. V Pyrenejích i Alpách budou zapotřebí a pořád věřím, že ta moje strategie s vítěznou etapou vyjde,“ řekl Roman. „Taky jsem rád, že to dnes bylo o něco klidnější, i když asi to hned po patnácti kilometrech lehlo. Bylo tam asi čtyřicet lidí, ale nikomu se nic nestalo.“ 10. etapa (Aurillac-Carmaux, 158 km): 1. André Greipel (Něm./Omega Pharma-Lotto) 3:31:21, 2. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad), 3. José Joaquín Rojas (Šp./Movistar), 4. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo), 5. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil), 6. Daniel Oss (It./Liquigas) všichni stejný čas, … 133. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:59. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 42:06:32, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +46:30.

47 comments

 1. Romane fakt jsi můj idol fandím ti ale ten tourmalet jsi přepálil při vší úctě nikdo nemá šanci dojet 70 km v těch kopcích proč jsi proboha nejel v balíku a nenastoupil v posledním stoupání??Takhle jsi nedosáhl nic a jen ses vyčerpal naprostou netakticky a zbytečně –s přáním úspěchu a lepší taktiky tvůj věrný fanoušek

 2. Milá Jino, Romanovi moc fandím, ale mám obavy, že na víc než „rozumné“ dojezdy letos asi nemá. V posledních etapách sbírá pravidelně po 5 minutách ztráty. Je to děs a trápení. Pavka

 3. Ahoj ,
  nemyslím si, že by měl Roman formu na to, aby mohl pomýšlet na“ Puntíka „. To by znamenalo v podstatě ve všech následujících těžkejch etapách se držet neustále vepředu.
  K tomu nemá podporu týmu a navíc nejsem přesvědčenej, jestli takhle vůbec umí jezdit. To by nebylo žádný v háku za někým uviset jako loni na Mt. Ventoux, ale pěkně sám zostra trhat a nastupovat před horskejma prémiema a všechno si ohlídat.
  Za tu dobu co jezdí nikdy aktivně nejezdil a Puntík tohle vyžaduje.
  Samo, že bych mu ho přál, ale nevěřím tomu.
  Navíc podle mě tomu nenahrává ani situace v závodě, kde Contador bude muset dohánět ztrátu a špička pojede ostrý kopce na krev a tu nikdy Roman zatím nestíhal a obávám se že nebude ani letos.
  A další fakt je Giro v nohách a zdravotní patálie.
  Jeho vyhlášení o puntíku mě proto přijde jako hodně odvážný.
  Ahoj , zdravím všechny cyklo fandy.

 4. Myslím, že dnes Roman zase zvolil „rozumný dojezd“. V tom dešti a po rovině? Jestli bude v pořádku, tak určitě bude od zítřka lidem od 50. místa nadělovat on, A já tomu chci věřit . Už se těším na zítřejší přenos. Konečně bude brutálnější ( co se týče náročnosti-né pádů) cyklistika.

 5. zdenda: Mnohokrát sem narazil na to, že v článku citují Romana z odkazem na jeho vyjádření na oficiálním webu.

 6. zdenda_hobík

  to heli
  s tím citováním v tisku máte naprostou pravdu, noviny to kradou naprosto nekompromisně, jako by to byl jejich rozhovor, pokud to obvšem někdy není úplně jinak – prostě Roman vydá jakési tiskové prohlášení a to se objeví na různých místech včetně tohoto. Noviny je někdy vemou, někdy pominou. to by nám třeba mohl prozradit webmaster, když už jsme takoví fandové jeho zákazníka

 7. Brian: Tak pokud mohu posoudit z četby sportovních rubrik denního tisku, z Romanových webových stránek citují skoro všechny, protože na rozdíl od live přenosů v TV už na nich poměrně brzy nějaké zhodnocení etapy je…A při porovnání s webem Čecha,Rosického a Baryho mají Romanovy stránky právě velmi slušnou úroveň nás hobíků – amatérských komentátorů. To nás může těšit, že se navzájem neposíláme někam, neřešíme politiku, Spartu a Slávii apod.
  Nejsem tak naivní, abych si myslela, že ty naše úvahy Roman čte, na to nemá čas Možné je, že v lepším případě dostane takovou svodku na kterou po dohodě s webmasterem reaguje 2-3 větami. Díky já jsem ráda, že tu možnost máme. {rolleyes}

 8. Antiskiller

  Etapu s kopcem (nejlépe s horou) pojede naplno, protože chce puntíky {beer} Aspoň doufám

 9. zdenda_hobík

  v rovinatých etapách je mi úplně jedno, jak přijede, hlavně ať neupadne. Myslel jsem etapu na kopci.

 10. Antiskiller

  Ach jo, někteří lidi by chtěli a by na rovinatých etapách jel Roman na špici, když jeho cíl na TdF je nejlépe vyhrát horskou etapu a získat puntíkatý trikot.

  Já jsem jenom rád, že v takových etapách nemrhá síly a klidně přijede později, protože by pro něho nemělo žádný smysl, kdyby dojel v takových etapách na špici Vůbec mi nebude vadit když to zopakuje i dneska

 11. zdenda_hobík

  vždyť je snad jasné, že těma povídačkama se bavíme především sami, patnáct už mi bylo dávno a nemyslím si, že mi svět leží u nohou a všude na mně čekaj.

 12. heli: samozřejmě to nemůžu s jistotou tvrdit, ale přijde mi až úsměvná představa, že by Roman po závodech hltal zdejší diskuze. {rolleyes} podle mého názoru akorát zhruba tak ví, že má nějaké webovky a třeba ani netuší jakou mají přesně adresu. Já na jeho místě bych rozhodně neztrácel čas čtením příspěvků od lidí, kteří převážně do profi cyklistiky nevidí a tudíž mi to nemá co přinést, snad kromě údivu nad některými názory.

 13. Naprosto souhlasím s tím, co tu píše darkrapt0r {thumbup}

 14. zdenda_hobík

  konečně jsem se dostal ke kompu a žasnu nad debatou, kterou jsem parně rozpoutával asi před třemi dny, kdy jsem se tázal – když mu nevyjde únik, tak pojede kopcovitý konec jak? Svěsí nohy a nebo pojede s nejlepšími, protože je Kreuziger? Třeba zítra zkusí Tourmalet a když to nevyjde, dojede se ztrátou 20 min? Je jasné, že když zaútočí někdo v kopci a je dojet, tak se propadne, ať je sebelepší. Ale tady je mezi tím 30 km nebo kolik.
  Můj názor je ten, že nejet závěr s nejlepšími (když na to mám) se mi příčí, přestože to je jistě výhodné pro další možné úniky jindy.

 15. Jsem hobík skoro v důchodovém věku. Profi cyklistice až tak moc nerozumím, ale dovedu si trošku představit, co znamená objet etapu na TDF jejich průměrem s jakýmkoli bolavým zraněním. Prostě letos má Roman smůlu (jako vloni LA nebo Evans). Na vítězství v etapě bude potřebovat štěstí, aby se dostal do správného úniku, na puntíky dokonce ne jednou. Ani když se to nepovede a dojede do Paříže, bude borec. Věřím, že se pokusí o to, co slibuje. A moc mu fandím.
  Taky by mohl říkat, že už hlavně TDF dojede. Docela bych rád věděl, jakými sportovními úspěchy se mohou pochlubit jeho kritici.

Leave a Reply