Home » Zprávy ze závodů » Šetřil jsem síly
roman-kreuziger-portret.jpg

Šetřil jsem síly

„Snažili jsme se chodit do úniků. Odjetý byl Di Gregório a je škoda, že to nevyšlo. Ale budeme bojovat dál. Závěr byl poměrně těžký, já si vyhověl a zhruba dvacet před cílem jsem si vystoupil. Nemělo pro mě cenu se tam hnát. Chci co nejvíc pošetřit síly, aby ruka zregenerovala. V Pyrenejích i Alpách budou zapotřebí a pořád věřím, že ta moje strategie s vítěznou etapou vyjde,“ řekl Roman. „Taky jsem rád, že to dnes bylo o něco klidnější, i když asi to hned po patnácti kilometrech lehlo. Bylo tam asi čtyřicet lidí, ale nikomu se nic nestalo.“ 10. etapa (Aurillac-Carmaux, 158 km): 1. André Greipel (Něm./Omega Pharma-Lotto) 3:31:21, 2. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad), 3. José Joaquín Rojas (Šp./Movistar), 4. Thor Hushovd (Nor./Garmin-Cervélo), 5. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil), 6. Daniel Oss (It./Liquigas) všichni stejný čas, … 133. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:59. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 42:06:32, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 111. Roman Kreuziger +46:30.

47 comments

 1. Někteří tu asi spadli z višně. To jako chcete aby Roman bojoval o puntíkáče a zároveň se snažil skončit celkově co nejvýše. Potom by tedy průběh horských etap musel vypadat následovně, Roman v úniku vyhrává horské prémie, pak se nechá dojet ale těch nejlepších se v pohodě udrží až dokonce a nejlépe je v cílovém stoupání ještě předjede. A to vše s tou rukou. To chce mokrej hadr na hlavu.

 2. Naprostý souhlas s Heli. Ale Roman, ani jeho web si nehrají na to, že autorem článků je sám závodník. Romanova slova jsou většinou v uvozovkách. Že by Roman četl názory na svém webu – no jen pokud by se chtěl zasmát naivitě některých fanoušků (třeba Bering), ale nemyslím, že by tomu věnoval čas. Možná po závodě až se bude nudit. Já v jeho pozici bych komunikoval jen s lidmi, kteří vědí o čem takový etapák je a kteří ho opravdu dokážou povzbudit. Asi bych neměl náladu číst lecjaké „plácání“… Nezazlíval bych Romanovi jeho metodu taktického závodění (vystoupí si, když to není „ono“), dnešní cyklistika je taková. Zároveň přiznávám, že mám raději borce tipu S. Chavanela – to jsou lidi co dělají závod závodem!

 3. DarkRapt0r: takže by vlastně Roman měl tyhle stránky zrušit a v Paříži nám zamávat do kamery?
  Znova: cyklistika mě baví, Romanovi fandím a jsem rád že sem při závodech každý den něco napíše. Rád si přečtu co si myslí ostatní fanoušci.
  Princip je skutečně stejný jako cukrárna pro důchodkyně nebo hospoda pro ty tvé „chlapy“ za které „mluví činy“ .

 4. Ještě dodatek k Ciba: radši bych tady probíral nějaký konkrétní výsledek než mlhavé záměry, ty se můžou skrývat v hlavě závodníka, protože každá etapa se vyvíjí až na silnici, faktorů které tam můžou neplánovaně vstoupit je 1000 a pak zamíchají kartama, takže nějaké plány jako za komoušů, že v 1. pětiletce vyrobíme tolik bačkor a tolik ponožek a pak se to stejně nevyrobilo, protože nebyla bavlna, takové plány nejsou opravdu na diskuzi neinformovaných hobíků, ale je to spíš taky věc taktiky daného závodníka, kterou s tebou stejně nikdy RK nebude konzultovat.

 5. Nechci se hádat, ale souhlasím s Cibou. Předpokládám, že fanoušci se těší na to, co Roman napíše a uvede jako svoje plány a cíle do budoucna. Hlavně proto sem chodím. Popřípadě přečíst si v knize hostů pár komentů a diskutovat, ale tohle je přece to hlavní proč Romanovy stránky vznikly.
  Rozhodně jsem rád, že Roman se nebojí říct, že chce vyhrát etapu nebo i polka dot. Co může pro fanoušky být lepšího než zpráva, že bude aktivní v únicích. Snad kromě celkového hodnocení je tohle nejvíc. Vy jste snad neradi, že Roman se pokusí na polka dot a neměl by to vyhlašovat?

  DarkRaptor: S těmi procenty bych polemizoval. To si takový odborník, že to takhle máš spočítaný? Myslím, že každej ví a nemusí to Roman psát, že chce vyhrát etapu. To chce každý který už nemá ambice na top10 či max.20, takže tam máš spoustu cyklistů kteří chtějí vyhrát etapu a to přece nemusí hlásit předem, že chtějí etapu.

 6. To Ciba: ty jseš asi ten případ, jako báby v cukrárně u kávičky: semelou páté přes deváté, výsledek 0, ale hlavně, že se tlachá a zabíjí čas. Za chlapa hovoří činy a ne nějaké jábych -kdybych -takbych.

 7. Všetci, čo tu Romanovi radíte ako závodiť, trochu uvažujte. V minulých rokoch ste ho kritizovali, že jazdí iba ako tieň s najlepšími. Pozrite sa, čo jazdí Contador, Schlekovci, Evans, ale napríklad aj Velits, presne ten tieň navzájom. Teraz, keď Roman nemá reálnu šancu na celkové poradie, sa niektorým zdá naopak divné, že nejazdí tak ako vlani stále v balíku s elitou. Má iné ciele, etapu, horské prémie, možno to vyjde, možno nie, lebo aj to chcú viacerí a je ich dokonca oveľa viac ako tých, čo chcú byť v Paríži v žltom drese. Každému imponuje štýl jazdenia Voecklera, no mohol by tak bez povšimnutia hrdinsky útočiť, keby zaujímal elitu, ktorá ide na celkové poradie, ktoré sa vyhráva súčtom časov zo všetkých etáp a nie čiastkovými výhrami. Nechajme Romana, nech vyskúša, čo verejne vyhlásil, že chce aspoň čiastkový úspech (etapa, horské prémie). Nemusí sa to podariť, podobne si brúsia galusky desiatky ďalších a tých vavrínov je len pár, no určite budeme spokojní, keď bude Roman v nejakom úniku. ROMAN, drž sa v tých pekelných kopcoch!

 8. Skoro každý z těch chlapů chce na TdF vyhrát etapu, protože TdF je prostě TdF a vůbec si nemyslím, že by dal někdo Romanovi něco zadarmo, i když má výraznou ztrátu na špičku.
  Vyhrát etapu by byl obrovský úspěch, ale bude to šíleně těžký, Roman si bude muset sáhnout na dno jestli se chce o to pokusit. Když někdo nabere přes 6 minut ztrátu kvůli pádům s tím, že se navíc zraní a má v nohách Giro, pak slušné celkové pořadí je jen nejspíš sen, nemyslíte?

 9. Vážení fanoušci,
  především je dobře, že na rozdíl od jiných „zasvěcených“ diskutérů (viz diskuze pod novinovými články na netu) jsme slušní, na úrovni, Romanovi přejeme to nejlepší a akorát si spolu vyměňujeme svoje názory a to je dobře. Jsem ráda, že můj názor na RK je podobný jako má DarkRapt0r, který má možná pravdu v tom, že Romanovy názory upravuje do konečné podoby příslušný webmaster a potom je vůbec otázka, zda Roman naše komentáře čte. Pak by šlo o to pouhé naše mlácení…..Tudíž by mne zajímalo, jakým způsobem jsou tyto oficiální stránky tvořeny a kdo je Romanovi dělá – taková ta zpětná vazbička .

 10. No vidíš a já jsem naopak rád, že Roman nám každý den napíše (resp. dá nám vědět) jak se ten den cítil a o co by se rád ještě pokusil. Romanovi fandím, tak mi probírání různých variant, jak by se pro něj závod mohl vyvíjet jako „mlácení prázdné slámy“ nepřipadá.

 11. Myslím, že větší problém u RK je ne to, jak jezdí v závodě, ale že na webu zřejmě prostřednictvím někoho jiného vypouští balónky s různými plány, vyhlídkami a záměry. Měl by si svoje myšlenky a záměry nechat pro sebe a pokud něco ze svých záměrů zrealizuje, budou fanoušci jen rádi. Jinak akorát tady dochází k probírání vítězných etap, puntíkatého dresu atd. Ale nic z toho se vůbec nemusí zrealizovat (s pravděpodobností > 60%). Takže RK by měl jet tak, jak se cítí, dělat v závodě to, co je v daném okamžiku pro něho nejvýhodnější a po případném úspěchu se usmát do kamery na fanoušky. Pokud by nic z výše zmíněného nezrealizoval, nikdo ho nebude kritizovat, ale pokud se vyhlašují dopředu dovíjaké cíle, tak to není k ničemu. Soupeři si asi na krovky nelehnou, spíš ho budou mít vice v hledáčku. A my bychom tady nemuseli mlátit prázdnou slámu.

 12. Pořád čtu, že Roman nemá to pravé závodnické srdce a že málo útočí. Teď jede se zraněním, se kterým bych se já ani nenajedl. Přesto je odhodlaný, že začne útočit příští, možná už tento týden. Nám je to evidentně málo a zdá se nám že Roman jezdí moc pasivně.
  Co takhle ocenit, že se dobrovolně pustil do vrcholně náročné kombinace Giro + TdF a přes bolest chce oba závody dokončit? Pokud Roman dojede do Paříže bude to úspěch. Jestli tam dojede s etapovým vítězstvím nebo dokonce se solidním umístěním ve vrchařské soutěži, zařadí se definitivně do nejužší cyklistické špičky.
  Naprosto nechápu, proč by měl Roman v dojezdech rovinatých etap riskovat pád v závěrečných kilometrech a plýtvat tam silami, které bude potřebovat v horách.

 13. Lidi když nechápete jaký význam má vyhraná etapa na TdF tak to raději nekomentujte.
  Honit se do cíle s vedoucími závodníky v situaci kdy je mimo pořadí (a o nic mu nejde) místo aby dojel s rozumem (a energii použil jinde)………to může chtít jen člověk který naprosto nechápe zákonitosti etapové cyklistiky.
  Otázka – jak je asi pro team prestižní když její závodník mává z pódia na tour a jak asi když skončí 45. v GC a nikde není vidět? Odpovězte si sami.

 14. Možná, že jsme všichni očekávali že Roman se bude pohybovat v úplně v jiných číslech na žebříčku, ale vzhledem k tomu co se odehrává na tour …. a zkuste si jen tak zkusmo sebou švihnout na silnici a šlapat dál na čas a ještě k tomu dohánět peloton … atd. Buďme drobet soudní ….. Vzhledem k tomu jak se vše vyvíjí, držme Romanovi palce ať se mu povede alespoň dílčí úspěch a snažme se jej podpořit a povzbudit!!!! Kdo z Vás zde jel někdy TdF na ostro ….. tak co chceme hodnotit????

 15. Je mi známo, že Roman jede letošní Tour navíc proti plánu, za tu odvahu si Romana velmi cením, protože ruku na srdce, málokdo tomu v průběhu Gira věřil, mám pocit, že jen já a ostatní to pokládali za nesmysl, když se Roman sám rozhodl, tak se v komentářích fanoušci divili.Mám však dojem , že po třech minulých ročnících Roman vůbec nepředpokládal takový průběh Tour- viz jeho prohlášení, že po letošním Giru už ho nemůže nic překvapit.Ukázalo se, že nakonec ano.A v tom mám prostě s Romanem problém….Dopředu předestře svoje plány, vzhledem k realitě dost odvážné a pak jede na co má. A proto si myslím, že po dni odpočinku měl spíš konstatovat, že ruka dál bolí jako čert, ale chci dojet, budu se snažit vejít se do limitu a držet s ostatními krok a holt ten puntíkatej trikot nebo TOP 5 počká na příští rok – aneb jsem rád, že jsem rád.Já si myslím, že peloton nepustí dopředu zdravého Gilberta v zeleném, viz včerejší etapa, ale Romana s jeho dlahou a více jak 40 minutami ztráty, s tím by problém neměli….Kvůli tomu si vystupovat nemusí. Ale prosím, je to můj názor. Ke Contadorovi – po pádu má zánět v koleně, a stále šlape s handicapem 4 a něco minut.

 16. porda: To by znamenalo, že všichni fanouškové svých závodníků po Giru snad kromě Contadora jsou nespokojení. Protože vy pořád nechápete, že Romanův cíl bylo Giro a s tím, že se pak uvidí. Že pojede buď Tour pomáhat a případně zkusit etapu nebo jet Vueltu jako lídr.

  Ti co jeli Giro ani Tour nejedou, protože by to nezvládli na vysoké útovni a nebo ti co jedou např. Gadret, který byl mimochodem před Romanem na Giru, tak když nevyhraje na Tour etapu, tak je to pro něj neúspěch?

  Milanek: Mě přijde, že sou tady lidi, kteří sledujou jenom Tour a nevnímají závody před. Protože každý rozumný člověk, který něco ví o cyklistice ví, že se nedá zajet Giro a Tour ve stejně dobré kondici,možná Contador. Heh, tak mi napiš závodníky,kteří nejeli na celkový pořadí a dokázali vyhrát 2 etapy v horách. Možná Cunego před 2-ma roky na Vueltě to bylo naposled, kdy závodník,který nejel na clekový hodnocení vyhrál 2 etapy.

  Jestli ste fanoušci, tak sledujte celou sezonu Romana a ne jenom, co slyšíte ve sportovních zprávách nebo Tour de France.

Leave a Reply