Home » Zprávy ze závodů » Zvažoval jsem, že bych to zabalil
Foto Astana cycling team

Zvažoval jsem, že bych to zabalil

„Bylo to příšerně náročné. Jak Alberto v prvním kopci zaútočil, peloton doslova explodoval. Každý měl strach, co se bude dít a týmy, kteří mají lidi v pořadí, začaly jet, aby neodskočil o moc. My jsme si udělali takovou skupinu, která jela taky celkem svižně. Nejhorší byl hned ten první kopec krátce po startu. Lidi vzadu se to snažili jet tak, abychom nechytli limit, ale stejně jsme se do něj nevešli. Byl 25:07, my přijeli o dvacet vteřin pomaleji. Ale asi to nechají stejně jako ve čtvrtek,“ řekl Roman. Boj o celkové prvenství v časovce podle něj vyzní pro Evanse. „Pokud zajede standardní časovku, dá Andymu minutu a půl. Záleží, jestli to psychicky ustojí,“ odhadoval. K dnešnímu výkonu Contadora ještě podotkl: „Včera měl krizi, odpad, dnes se tam chtěl zkusit vrátit a ukázat, že je skutečný šampión. Jel to, na co měl, ale je vidět, že je taky hodně unavenej.“ 19. etapa (Modane Valfréjus-L Alpe d Huez, 109,5 km): 1. Rolland (Fr.) 3:13:25, 2. S. Sánchez +14, 3. Contador (oba Šp.) +23, 4. P. Velits (SR), 5. Evans (Austr.), 6. De Gendt (Bel.), 7. Cunego (It.), 8. F. Schleck, 9. A. Schleck (oba Luc.) všichni +57, … 132. Kreuziger (ČR.) +25:27. Průběžně: 1. A. Schleck 82:48:43, 2. F. Schleck +53, 3. Evans +57, 4. Voeckler (Fr.) +2:10, 5. Cunego +3:31, 6. Contador +3:55, 112. Kreuziger +2:55:53.

93 comments

 1. MichalP:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Humor
  FYI

  ad konkurence na Giru: prý tam byla skoro největší možná konkurence (dle vyjádření RK), ale z loňské první patnáctky celkového pořadí TdF na letošním Giru startovali kromě RK jen tři další bojovníci, z toho dva RK porazili….

 2. Zato tohle ho dostane na bednu v TDF
  Roman dnes ještě jel? Já myslel, že to zabalil. Pokud jel, tak byl absolutně neviditelný.
  Baron de Coubertin se proslavil znáným heslem, tak nebuďte zklamaní, že si ho vzal až příliš k srdci.

 3. Cadel Evans

  Přiznávám,že Roman by měl být ve svých prohlášení skromnější asi,protože cíl vyhrání etapy s tou rukou byl asi neuskutečnitelný.Ale nemůžete mu upřít,že na Tourmaletu bojoval,ale prostě to nešlo,mimochodem Chavanel a Hoogerland odstoupili mnohem dřív tam a neříkejte že to nejsou bojovníci.Prostě tahle Tour je pro něj neštastná no,ale už to končí a musí se přes to přenést.A pro to ostatní,experti tvrdí že jsou dva typy jezdců v kopcích,jeden je tempový který si jede vlastní tempo Evans kupříkladu(v této kategorii dle mého názoru nejlepší) a ti co stále dělají úniky a mění tempo(Contador,A.Schleck) a Roman je tím tempovým.Prostě to má v pomaze a nic s tím nenadělá,únikami by to asi pro něj skončilo ještě hůř(Příklad Giro a Scarponi chtěl se držet Contadora a reagoval jako jediný na nástup a doplatil na to,že se velmi propadl většinou).Na Giru netušil takovou konkurenci a proto se vyjádřil,že by útočil na top 3.Šlo vidět,že italské kopce mu nesedí,ikdyž o nich podle vás možná trvdil že ano já nevím,protože mají moc velká převýšení a tam se mu to tempo nevyplatí a přesto skončil 6.,já jsem rád za všechny takovéto výsledky,jezdce který skončí v GT v top 10 se v česku po něm ještě dlouho asi nenajde,a před ním nikdo takový nebyl takže stále je to náš nejlepší cyklista historie v 25 letech tuším takže na to by se nemělo zapomínat.

 4. Tím, že budete oslavovat každé dojetí do cíle Kreuzovi moc nepomůžete. Pak se ani nenadějete a za pár let tu budou články typu: „RK skončil ve třetí etapě Czech cycling tour na výborném sedmém místě, když dojel třetí na horské prémii na Horní boudě a v celkovém pořadí si polepšil o šest míst na 17. pozici. Letos tak potvrzuje, že má výbornou formu a právem patří k nejširší české špičce.“

 5. Někteří lidé zde by si měli uvědomit, že jen jet tour je velký úspěch, ale to nestačí stejně je vše špatně i když roman dojel 9 byla kritika. Jen si uvědomte co vše roman podstupuje aby mohl vůbec jezdit v profipelotonu a navíc mít na to bojovat s nejlepšími, už to zaslouží obdiv a uznání, kdo z vás by zvládl denně dřít, pořádně se většinu roku nenajíst, nebýt s rodinou atd. Hoši to kde roman je, je jen jeho zásluha a vy jste se na tom ničím nepodíleli a ani nepodílíte a nemáte sebemenší právo kritizovat. Roman nám nepatří je to jeho život a jeho kariéra, můžeme se pobavit co a jak udělal a jestli to mohl udělat jinak ale schazovat a urážet to ne.

 6. Romane, je dobře, že jsi to nezabalil. I tím ukazuješ, že jsi bojovník. Jet TdF a k tomu ještě se zraněnou rukou je podle mne fakt ÚCTYHODNÝ výkon… Přeju ti, aby se ti v příštích GT dařilo více.

  to bojar: už téměř půl měsíce si říkám, že nebudu na příspěvky typu tvůj reagovat, dnes mi ale bohužel došla trpělivost. Myslím si, že kritizovat fanoušky za zaslepenost a za „lezení do konečníku“ je mírně řečeno naprostý nesmysl. Fanoušek je snad od toho, aby oslavoval se „svým sportovcem“ úspěchy a radoval se z nich a v krizi „svého favorita“ alespoň psychicky podporoval.

 7. Gr.St.Bernard

  To Cadel: Romanovi moc fandim. Myslím, že je trošku problém,že ty skvělé výsledky v etapácích dosáhne způsobem, během nějž je zcela neviditelný a minimálně tříkrát odpadne. S takovouhle může končit pravidelně na 2. až 3.místě, ale nikdy vyhrát GT. Jestli ono není lepší jezdit jako Anton, Samuel Sanchez, Rodriguez, byť v celkovém pořadí by byl o 3-4 místa horší. A neustálé kecy o vystoupení, o tom, že někdo za to tempo zaplatí (a nakonec to byl vždy Roman sám), že na Dolomity (Alpy) si věří (a nestačil těm s nimiž chtěl soupeřit) atp.mu akorát podlamují morálku. Fakt si myslím, že mít Roman psychiku Vocklera, tak by byl na Giru druhý a tady jel o bílý tričko.
  A nekritičtí fanoušci sebe a jeho akorát utvrzují v tom, že je vše ok.
  Kdyby to zabalil po pádu svého šéfa a dopingového mága Vinokurova,mohl mít čas připravit se na Vueltu.Takhle pro něj sezona končí v bolesti a bůhví, jak to bude příští rok, pokud bude dál jezdit pro prachy a ne pro sportovní úspěch.

 8. Cadel Evans

  Jo a přidám jeden příklad Rein Taaramae je zatím 12. a je národním hrdinou Estonska a druhý v pořadí do 25.let.Roman skončil loni 9. a skončil 2. v 25 letech kategorii za Andy Schlecken…A to jel výhradně na Tour ne ted že jeho HLAVNÍ cíl bylo Giro a Tour jen pomoct Vinovi.Říká to komentáror Eurosportu a já se k němu přidávám,to jsou prostě ty typický češi,kteří nejsou spokojení téměř s ničím a jakmile se nedaří ihned ho proklínají… {thumbdown}

 9. Roman dnes ještě jel? Já myslel, že to zabalil. Pokud jel, tak byl absolutně neviditelný.
  Baron de Coubertin se proslavil znáným heslem, tak nebuďte zklamaní, že si ho vzal až příliš k srdci.
  Některé dnešní výkony bych ocenil metálem: Rolland {thumbup} {thumbup} , Thomas {thumbup} {thumbup} , Evans {thumbup} , P. Velits a další. To jsou ZÁVODNÍCI par excellence. A pak jsou další a to jsou JEZDCI. A takových pěšáků bývá v každém lidském oboru 95%. Je zřejmé, kam koho zařadit.

 10. Cadel Evans

  Už se těším na dobu,kdy Roman dokončí Tour a poté kolísavým fanouškům Romana ukáže,že v normálním stavu je to vynikající vrchař.Myslel jsem že vám to již dostatečně dokázal svýmy úspěchy jenže vás o tom asi znovu bude muset přesvědčit.Zajímalo by mě co pro některé zdejší fanoušky znamená úspěch.Roman skončil 6. na Giru stejně pár lidí ho kritizovalo,skončil loni 9.na Tour a přečtu si v novinách že byl až(!!!!) devátý,myslím že některý tady prostě chtějí od Romana něco nadlidského

 11. to cadel
  ano jsi fanoušek,ale poněkud zaslepený.

 12. František Mlejnek

  Mnozí z těch, co Romana po Giru oslavovali, se do něho dnes navážejí. Bojuje statečně, jiný by vzdal ještě před Pyrenejemi. Věřím, že forma zase přijde, jen to chce odpočinout si a doléčit ruku. Problém Astany však je, že skutečně nemá tým, který drží pohromadě, což je jistě hlavně chyba vedení. Bylo to vidět v celém závodě, z Astany byli vidět jen jednotlivci a skoro nikdy jsem neviděl pohromadě celý tým v čele pelotonu jako u jiných.

 13. to werbal
  ano píši negativní příspěvky,protože výkony romana a hlavně jeho výroky púsobí negativně.jediný kdo na diskuzi kňučí jsi ty a nevím proč bych nemohl napsat svúj názor,pokud ti vadí tak ho neččti,popřípadě dále pěj chvalozpěvy na to že romča dorazil do cíle a jak je skvělý.

 14. Tak dneska dojel Roman do cíle po boku Marka Cavedishe. Pokud se mu to podaří zopakovat i pozítří, tak to zase nebude takovej průser ta letošní Tour

 15. Cadel Evans

  to bojar a chelsea
  Zajímalo by mě jaký máte důvody stále se navážet do Romana.My(tedy aspon většina)opravdový fanoušci RK jsme rádi že nějakého cyklistu v Pro tour vůbec máme natož závodníka který dokáže být v supertěžkém třítydenním závodu skončit v top 10.Na tour šel pomáhat Vinovi,ten se zranil a on taky,možná má zlomeninu nějaký kůstky v zápěstí,některý závodníci s těmi bolestmi radši skončili a Romana vedla touha Tour dokončit a pokud to půjde vyhrát etapu,vidíme že to nejde ale i tak to dojede a dojet Tour i to je kumšt,já bych nezvládl do limitu ani etapu takže se zamyslete nad sebou a vašimi výčitky na RK

 16. bojar, každý den tu píšeš jen negativní příspěvky. Když ti to tu vadí, tak jsem nepiš, hleď si svýho a přestaň pořád kritizovat. Fakt ubohost, zvlášť na internetové diskuzi. Přestaň fňukat a zbal se

Leave a Reply