Home » Zprávy ze závodů » Zvažoval jsem, že bych to zabalil
Foto Astana cycling team

Zvažoval jsem, že bych to zabalil

„Bylo to příšerně náročné. Jak Alberto v prvním kopci zaútočil, peloton doslova explodoval. Každý měl strach, co se bude dít a týmy, kteří mají lidi v pořadí, začaly jet, aby neodskočil o moc. My jsme si udělali takovou skupinu, která jela taky celkem svižně. Nejhorší byl hned ten první kopec krátce po startu. Lidi vzadu se to snažili jet tak, abychom nechytli limit, ale stejně jsme se do něj nevešli. Byl 25:07, my přijeli o dvacet vteřin pomaleji. Ale asi to nechají stejně jako ve čtvrtek,“ řekl Roman. Boj o celkové prvenství v časovce podle něj vyzní pro Evanse. „Pokud zajede standardní časovku, dá Andymu minutu a půl. Záleží, jestli to psychicky ustojí,“ odhadoval. K dnešnímu výkonu Contadora ještě podotkl: „Včera měl krizi, odpad, dnes se tam chtěl zkusit vrátit a ukázat, že je skutečný šampión. Jel to, na co měl, ale je vidět, že je taky hodně unavenej.“ 19. etapa (Modane Valfréjus-L Alpe d Huez, 109,5 km): 1. Rolland (Fr.) 3:13:25, 2. S. Sánchez +14, 3. Contador (oba Šp.) +23, 4. P. Velits (SR), 5. Evans (Austr.), 6. De Gendt (Bel.), 7. Cunego (It.), 8. F. Schleck, 9. A. Schleck (oba Luc.) všichni +57, … 132. Kreuziger (ČR.) +25:27. Průběžně: 1. A. Schleck 82:48:43, 2. F. Schleck +53, 3. Evans +57, 4. Voeckler (Fr.) +2:10, 5. Cunego +3:31, 6. Contador +3:55, 112. Kreuziger +2:55:53.

93 comments

 1. To Bugsy
  PŘESNĚ A STOKRÁT ANO …………… naprostý souhlas. Tak to je.
  Nevím co bych k tomu ještě napsal. …. Jo

 2. Nemá smysl brečet nad rozlitým mlíkem, prostě moc špatných rozhodnutí za posledních několik týdnů. Oznámením účasti na letošní TdF počínaje a pokračováním v sebezničujícím závodě konče. Teď už to do tý Paříže nějak dojede a pak rychle zapomenout, pořádně se vyléčit a začít přemýšlet o další sezóně, tato už je pro RK prakticky u konce. Pokud bude možná změna týmu, osobně bych neváhal ani vteřinu. V Astaně RK žádná světlá budoucnost nečeká.

 3. čtyřkolečko

  To víte, když je tu Jaskula, Pantani (dokonce 2x), Roman K., tak proč ne taky Cadel. Čistokrevný jste tady první, to vám nikdo nevezme. A myslím, že k Romanovi už nic dodávat nemusíte, melete stejně pořád to samý. Taky zrovna žádný progres(s).

 4. cistokrevny.cigan

  Na těchto stránkách už jsem viděl mnoho věcí, ale aby Cadel Evans uměl česky a ještě ke všemu fandil jednomu ze svých soupeřů… no to mě docela pobavilo … ještě k Romanovi, on je sice ještě mladý ale nevidím od něj vůbec žádný progress, už tři roky jako závodník jezdí minimálně stejně… velkohubá prohlášení a všemožné výmluvy tomu moc nepřidají {thumbdown} … přesto si myslím že potenciál má obrovský, minimálně se může vyrovnat cyklistovi jakým je Menchov (2x Vuelta, 1x Giro), ovšem to by si to musel nejdřív urovnat v hlavě, dostávají mě výmluvy že „nechytil správný únik“, hlavně že Hagen, Hushovd, Perez ti byli v uniku nejmíň 6x

 5. Připadá mi až komické, to oslavování jeho dojezdu etap s bolavou rukou mezi posledníma, po časovém limitu od některých přispěvovatelů. „Romane, jsi příklad bojovníka…“ a takový keci. Realita je taková, že kazašský národní hrdina, na kterém je postavena celá slavná Astana, si ho vzal jako domestika na svou poslední tour a to bez ohledu, co to s RK udělá. Proboha lidi buďte soudní, je to průšvih, ze kterého se bude jeho introvertní povaha dlouho vzpamatovávat. Kdyby na to neměl tak budiš, o jednoho domestika míň, ale takhle ničit takovej supertalent, to je skoro zločin. Romane, prosím, nech tam i nějaký prachy a utíkej z Astany!!!

 6. Asi všichni jsme od Romana čekali víc. Asi první chyba byla, že po náročném Giru vůbec jel TdF. Ale nechci dělat po bitvě generála protože jsem byl rád když oznámil, že pojede. Ale i přes to zraněné jsem od Romana čekal víc. Jeden únik za celou tour (když nebojoval o pořadí) je opravdu málo a myslím, že to není smůla ani to není kvůli zranění, ale přijde mi, že to Roman tak trochu předem vzdal. Navíc Astana je asi nejhorší tým na tour a nepředvedli vůbec nic. Po odstoupení Vinokurova to zabalili a už jim bylo jedno jak celá tour skončí. Nejvíc mě dostávalo jak Roman po každé etapě říkal jak si vystoupil a pošetřil síli. Spíš měl zkusit jet s těma nejlepšíma alespoň by se přesvědčil jestli na to má a když by s nima dojel tak by mu to zvedlo sebevědomí.
  Ale i tak mu budu dál fandit protože je dobrej a věřím, že toho má ještě hodně před sebou. Jedna nepovedená tour nic neznamená

 7. Nechápu co dělají lidi tipu Chelsea a Bojara na těchto stránkách?!
  Každý může vyjádřit svůj názor, ale ne takovou formou jako Chelsea! {thumbdown}

 8. urážím a kritizuji s grácií a nadhledem.

  btw, napadlo někoho, že Romana ta cyklistika možná až tak nebaví? Že třeba jezdí víceméně kvůli nátlaku otce v dětství? Já totiž v jeho vystupování postrádám nadšení a vášeň, které doslova čiší třeba z Voecklera, Štybara, Hincapieho a dalších. RK je neslaný nemastný, usmívat jsem ho bohdá neviděl, vystupování v médiích je takové úsečné, až odtažité…Přestup zrovna do prachaté Astany (což taky o nečem vypovídá) mu výkonnostní růst sám o sobě nezaručí a určitě měl i jiné zajímavé nabídky. Škoda.

 9. taky si myslím, že to měl zabalit, jakmile zjistil, že má ztrátu v řádech hodin a ruka se nelepší. Vymluvil by se na bolavou pacenku a nemusel si kazit pověst bojem o lantern rouge. Sám se o tom (nebo jeho otec) vyjadřoval. Tým se stejně rozpadl, tak proč každý den vystupovat, když mohl vystoupit definitivně a už mohl být u moře (samože Kaspického)

 10. to kuba
  jaké ůspěchy mám prosím oslavovat???to,že dojel romča po limitu??dávno to měl zabalit!!!!

 11. tp kuba
  ty asi nečteš příspěvky-viz urážky od tuky na chalseu.to by jsi měl kritizovat.já pouze tvrdím,že někteří obdivovatelé romana se vyjadřují jako vlezřitkové a za tím si stojím.pokud ti přetekla trpělivost tak to svědčí o tvé nevyzrálosti a to se nedá nic dělat,musíš se naučit tolerovat názory druhých.

 12. Konkurence na Giru určitě byla, ale velká většina špičky jezdí na TdF, která asi vždy bude mít tu nejvyšší vážnost. Podle mě má deváté místo na TdF větší cenu než šesté na Giru. Naopak třetí flek Velitse už zase zní jinak, páč je to už bedna. TMSN. {rolleyes}

 13. Ty asi bereš pouze vítěství, mě stačí, že je roman ve špičce a můžu ho vidět na největších závodech bojovat o první místa. Člověk není stroj který naprogramuješ a on provede.

 14. Ja stále věřím, ze česky syndrom se Romanovi vyhne a vysledky přijdou během tři let. Nadějných budoucích šampionů máme spousty a všichni sedí po hospodách a vypraví své příběhy z nadějného mladi. Kandidáti na vítěze zavodů by nemeli končit každy den v hluboko v poli poražených a proto letošní TdF je velké zklamaní. Vuelta před nami a naděje na Top10!

 15. Cadel Evans

  K tý konkurenci na Giro jsem ted z hlavy spočítal že tam bylo pokud se nepletu 6 závodníků,který už někdy vyhráli GT a taky Scarponi a Gadret ve skvělý formě…To je podle mě konkurence

Leave a Reply