Home » Zprávy ze závodů » Zvažoval jsem, že bych to zabalil
Foto Astana cycling team

Zvažoval jsem, že bych to zabalil

„Bylo to příšerně náročné. Jak Alberto v prvním kopci zaútočil, peloton doslova explodoval. Každý měl strach, co se bude dít a týmy, kteří mají lidi v pořadí, začaly jet, aby neodskočil o moc. My jsme si udělali takovou skupinu, která jela taky celkem svižně. Nejhorší byl hned ten první kopec krátce po startu. Lidi vzadu se to snažili jet tak, abychom nechytli limit, ale stejně jsme se do něj nevešli. Byl 25:07, my přijeli o dvacet vteřin pomaleji. Ale asi to nechají stejně jako ve čtvrtek,“ řekl Roman. Boj o celkové prvenství v časovce podle něj vyzní pro Evanse. „Pokud zajede standardní časovku, dá Andymu minutu a půl. Záleží, jestli to psychicky ustojí,“ odhadoval. K dnešnímu výkonu Contadora ještě podotkl: „Včera měl krizi, odpad, dnes se tam chtěl zkusit vrátit a ukázat, že je skutečný šampión. Jel to, na co měl, ale je vidět, že je taky hodně unavenej.“ 19. etapa (Modane Valfréjus-L Alpe d Huez, 109,5 km): 1. Rolland (Fr.) 3:13:25, 2. S. Sánchez +14, 3. Contador (oba Šp.) +23, 4. P. Velits (SR), 5. Evans (Austr.), 6. De Gendt (Bel.), 7. Cunego (It.), 8. F. Schleck, 9. A. Schleck (oba Luc.) všichni +57, … 132. Kreuziger (ČR.) +25:27. Průběžně: 1. A. Schleck 82:48:43, 2. F. Schleck +53, 3. Evans +57, 4. Voeckler (Fr.) +2:10, 5. Cunego +3:31, 6. Contador +3:55, 112. Kreuziger +2:55:53.

93 comments

 1. A vzdyt stejne nikdo poradne nevime, jak moc vlastne Romana ta ruka boli, jak s tim trpi apod. Jestli Tour dojel proto, ze jel „pres hranu“ a zbytecne riskoval, tak verim, ze to uzna i on sam a vezme si ponauceni pro priste. Pockejme si na jeho shrnuti a plany do budoucna, pak s nim muzeme souhlasit nebo ne

 2. To Pyrenejska blecha:
  Myslíš, ze stojí za trápení čtrnáct dnu dřiny se zraněním? Taky jsem dělal sport profesionálně. Praxe byla opačná – vynechat riskovani zhoršení zraněni, začít léčeni, trénovat ty casti tela, které zátěž snesou a připravovat se na další zápasy/turnaje… Takhle mohl pomyslet třeba na Vueltu. Ted se bude řešit další týdny, jestli ještě letos závodit nebo ne… A vysledky na TdF pravé vyvolávají tyto velmi rozporuplné reakce.

 3. Zenon Jaskula

  Milanek: to si pleteš, to není urážení, to je konstatování

 4. Roman dojel, zatím 18. 4:28 ztráta na Cancela.

 5. pyrenejska blecha

  Zdravim Romane, jako byvaly profesionalni sprotovec jsem rad, ze jsi to nezabalil. Ostatniho si nevsimej.

 6. To Zenon Jaskula:
  Nevím proč někoho urážíš že píše blitky?!!!!
  Nebo To december: Proč tolik útlocitnosti??
  Podle mě tu neni nic zlého a jestli zde někdo slušně napíše za co to stálo neni to nic zlého pro nikoho., neb realita se děje na těch silnicích (dnes časovkou ..atd.) Každý ví že zde neni schůze svazu cyklistických trenérů tak neni třeba hned někoho napadat či se obávat aby to snad někoho nerozesmutnilo.

 7. Jet Tour po Giru byla určitě chyba. Je ale otázka co mohl Roman dělat. Osobně si myslím, že je po zbytek sezony odepsaný.
  Z takového „záhulu“ se jak fyzicky, tak hlavně psychicky sebere tak v listopadu. Mám pocit že to poznamená i jeho příští sezonu. Nic to však nemění na tom že to je cyklista světové špičky.

 8. k tomu vysílání na čt4……oni to zařadili, protože neměli nic jinýho čim by zaplácli program…….prej maj práva koupený na dva roky

 9. Zenon Jaskula

  biker: myslím, že vysílání Tour na ČT4 s účastí Romana nesouvisí. Minimálně pro to hovoří fakt, že o přenosech muselo být rozhodnuto dřív než Roman potvrdil účast.
  Ondřej: je to tak, podle mého by se Vinokurov pral o TOP 10,ne-li lépe. Pak by opravdu role Romana byla jiná, kvůli níž na Tour vlastně jel. Mohl si odpustit ta prohlášení, že třeba i pojede na celkové umístění, ale nakonec spousta jiných sportovců má daleko velkohubější prohlášení a nikomu to nevadí.
  Ikdyž je fakt,že lidi, kteří tady bíšou ty blitky by ho kritizovali i tak, protože po práci pro Vina by dojížděl úplně stejně, ne-li hůř. Hospodští fans holt nedokážou pochopit o čem profi cyklistika je. Jiný už to ale nebude a Roman se s tím musí smířit

 10. to Ondřej, koukal
  pěkně napsané, souhlasím {thumbup} .

  TdF se nepovedla to je realita, hlavně zvednout hlavu a jít dal!
  Není konec světa!

  hodně štěstí…

 11. Tak je nás tady v diskusi tolik,že bychom mohli zorganizovat závod o cenu Romana Kreuzigera.Bylo by zajímavé sledovat jak se dokáží „zabejčit“ největší kritici a rádci.Možná by se ukázalo,že mnozí jsou pouze „virtuální“ cyklisté.
  Osobně si myslím,že je dobře,že Roman TdF objel i s problémy a bez formy.Každá zkušenost je dobrá.Ostatně výbuch na TdF po Giru v poslední době zažili mnozí borci.Jen namátkou Menčov nebo vloni Basso.A Contador asi také čekal lepší výsledek (byť klobouk dolů před ním).
  A upřímně.Byly by na ČT4 přenosy z Tour s komentáři Padrnose,Konečného a dalších bez Romana?Nebyly.I proto je třeba mu poděkovat.Zase bude líp.

 12. Ahoj všichni, nevím jestli to někdy tak bylo, ale asi bych nejvíce uvítal kdyby si každý závodník jel za sebe, je to taková taktizování, vděčnost a nevděčnost adt. Romanovi přeji ať to už dojede jak to půjde až do Paříže. Jak jsem již psal, je to škoda že je pouze jeden čech který tam jede, každý se na něj upírá a čeká výsledky. Nevídíme jeho pocity, bolesti před každou etapou a čekáme jen a jen výsledky. Je fakt že už nám ukázal jak je dobrý ale není každej závod posvícení. Má toho ještě mnoho před sebou.

 13. Tak po tom letošním náročným Giru a vzhledem k těm pádům, je sympatický, že Roman zkoušel bojovat, a snad dorazí ve zdraví do Paříže {rolleyes}

 14. Zenon Jaskula

  Tady to zas vypadá… . Je vidět, že jsme národ cyklistických odborníků

 15. Nic proti kritice ale to co tu někteří šaškové předvádí je trapné směšné a ubohé – prostě to romčovi tfd nevyšla tečka – on ani nehlásal že jede pro úspěch proberte se a běžtě plivat špínu někde jinde tohle jsou stránky našeho nejlepšího cyklisty co naše země kdy měla— copak nikdo neviděl ty pády to brutální giro a ten rozpad astany po pádu vina?? Pokud tu Romane chodíš tak se
  ti za těch pár idiotů omlouvám a nenech se rozhodit — pravý fanda je ten kdo fandí i když to zrovna nejede

 16. Gr.St.Bernard

  Kdyby aspoň dneska zkusil jet totální hranu a dojet s dobrou ztrátou na Fabiana, Alberta, Tonyho či Martina V.

  Nuže příští pořádný závod bude až Paris-Nice nebo Ti-Adr. Osobně bych doporučoval to jet trošku jinak než letos, tj. ne jen tak lážo plážo s tím, že to je příprava, tak nemusím být vepředu (vzorem v tomto může být Scarponi nebo Evans).

  Doufejme, že Tour, která Romana totálně doždímala nezanechá nějaké následky a že se Roman psychycky zocelí a zeptá se třeba u Nieveho, Antona, Schlecka nebo Contadora, že do úniku se dá jít i bez 30ti člené skupiny, která ujede o 100 metrů a pak se ohliží dozadu, kdy ji peloton dojede.

Leave a Reply