Home » Ostatní zajímavosti » Do Kodaně po dohodě s týmem nejedu
Foto proteam-astana.com

Do Kodaně po dohodě s týmem nejedu

„Vyhodnotili jsme to tak, že okruh, na kterém se jede, je hodně technický a tudíž nebezpečný. Na mistrovství světa navíc bývá během prvních kol dost pádů a bylo by velké riziko začít po zranění právě na takovém závodě,“ řekl Roman po dnešním tréninku. Na ruce, kterou si zlomil při pádu na Tour, má stále dlahu. „Dohodli jsme se, že teď budu s dlahou dál trénovat a za dva týdny uděláme v Itálii další vyšetření i s týmovým lékařem. Podle výsledků se rozhodneme, zda bych mohl jet říjnové závody Emilia a Kolem Lombardie. Pokud by byly nějaké problémy, ukončil bych sezónu,“ prozradil. „I tým chce, abych ruku v první řadě stoprocentně doléčil,“ dodal Roman. Mrzí ho, že nemůže na šampionát odcestovat, protože v tréninku se cítí hodně dobře. „Třeba poslední tři dny jsem opravdu kvalitně trénoval, nešel jsem pod 150 kilometrů. Ale když se nad tím zamýšlím, riziko obnovení zranění hrozilo. Kdybych spadl nebo by mi do té ruky někdo klepnul, musel bych s léčbou začít od začátku, což by už nabouralo přípravu na příští sezónu. Já už si s tím protrpěl už dost a nechci, aby se to opakovalo.“ Svůj zdravotní stav konzultoval i s reprezentačním trenérem René Andrlem. „Byli jsme v denním kontaktu. Věděl o mých problémech a naprosto mě chápal. Děkuji mu, že čekal takhle dlouho. Nevím, jestli za mě bude moci jet nějaký náhradník nebo ne, ale já do poslední chvíle věřil, že bych mohl startovat. Proto jsem vyčkával až do dneška. Možná by to byl ideální závod na rozjetí, ale zdraví je ze všeho nejdůležitější,“ řekl Roman.

9 comments

 1. Miko: na Giru jistě dobrý výsledek, ale před závodem Roman mluvil o místě na bedně. A jinak pokud má někdo tak dlouhodobé zranění a nejezdí závody, tak si myslím, že přání lepší sezóny je na místě.

 2. „Byl by to ideální závod na rozjetí.“ Myšleno Mistrovství světa.
  To mě teda zase dostalo.
  I když míň než nedůstojné oblečení na pohřbu R. Bakaláře.

 3. Jinak Romane! Správné rozhodnutí, přeji úspěšné doléčení zranění a dobrou přípravu na příští sezónu.

 4. pesek: Lepší sezónu? Roman má za sebou neuvěřitelný výsledek na Giru a že se nepovedla Tour? Je to jen jeden závod.

 5. Romane,
  jsem opravdu ráda, že ses takto rozhodl a než budeš zcela fit, žádný těžký závod, jak zde píše Zdenda na krev, nebudeš riskovat. Podívej na Frantu Raboně nebo Cancellaru – trénovali cíleně časovku na MS a nevyšlo to. A pouze umístění do 10. místa zajišťuje nominaci na OH do Londýna. Zdraví s přáním šťastnější příští sezóny Heli

 6. Myslím si, že důvody uváděné Romanem pro odstoupení ze startu na MS se daly ověřit již dříve (trať). Správný profík by vše časově naplánoval tak, aby mohl aspoň startovat náhradník. Nebo je to tím, že mu to zarazila Astana a svědčí to minimálně o špatné komunikaci v týmu? Snad se ještě stihne nominovat náhradník na MS. Přeji Romanovi celkové doléčení zápěstí a lepší příští sezónu.

 7. Již při Tour jsem psal, že dojíždění ( i když obdivuhodné) v konci peletonu nemá smysl. Určitě mu to prodloužilo dobu léčení a vyřadilo z boje o jiná vítězství.

 8. zdenda_hobík

  Mistrovství se jede na krev a šance uspět byla podle mně bez směrované přípravy stejně minimální, naopak riziko veliké. Takže jistě správné rozhodnutí.

Leave a Reply