Home » Ostatní zajímavosti » Odlet do Londýna
roman-head.jpg

Odlet do Londýna

S jakými ambicemi odlétáš? Chci uspět asi jako každý, kdo tam pojede. Odlítám do Londýna s dobrým pocitem, že jsem v přípravě udělal maximum pro úspěch. Ale nějaké prognózy se v olympijském závodě dělají těžko. Je daleko otevřenější než třeba mistrovství světa, kde mají ty nejsilnější země ještě víc lidí a je to z jejich strany více kontrolované. Můžeš popsat závěrečnou přípravu? Minulý týden jsem po návratu z Polska trénoval na Šumavě, kde jsem měl dobrou skupinu díky Frantovi Raboňovi a Standovi Kozubkovi. O víkendu jsem byl v Krušných horách. V pondělí jsem odtrénoval v Plzni a v úterý jsem se přesunul znovu na Šumavu. Jel jsem šest hodin za dobrého počasí. První půlku tréninku ve zvlněném terénu, do druhé jsem zařadil i kopce a měl jsem nastoupáno asi 3000 metrů. Byl to super trénink, který jsem přesně před olympiádou potřeboval. Ve středu jsem jel v Plzni hodinu a půl za autem díky Vencovi Novákovi, který tady vede tréninkové centrum mládeže. Dnes si dám ještě hodinku na vyjetí, pak masáž u Petra Pučelíka a jedu na letiště. Proč letíš až ve čtvrtek? Původně jsem měl letět s výpravou v úterý, ale nakonec jsem si zařídil letenky až na čtvrtek. Nevím, co bych v Londýně dělal. Trénovat se tam pořádně nedá a stačí, když se na okruh podívám v pátek. Bylo pro mě daleko lepší chystat se v klidu doma. Vím, že to takhle dělala většina lidí ze špičky. Jak je v hierarchii cyklistických úspěchů vnímána olympiáda? Sice se nedostává žádný dres, ale tím, že je olympijský vítěz jednou za čtyři roky, svou hodnotu to má. Nestartuje až tolik lidí a skoro každý jde na start s tím, že chce vyhrát. Musí se k tomu sejít spousta věcí včetně štěstí. Jaké máš vzpomínky na Peking? Dobré, i když mě mrzelo, že to nedopadlo líp. Odjeli jsme ve větší skupině a je škoda, že to nevydrželo do konce. Jak nás převálcovali, už se tolik nezávodilo. Doufám, že teď to bude lepší. I z hlediska kulisy. Start i cíl poblíž Buckinghamského paláce bude hodně atraktivní. Bude ti přímo v Londýně někdo fandit? V pátek přiletí přítelkyně Míša a sestra Terezka. Předpokládám, že na slavnostní zahájení den před závodem nepůjdeš. To by bylo strašně nezodpovědné. Sice mě to mrzí, podruhé o zahájení přijdu ze stejného důvodu, že máme hned druhý den závod. Ale nejedu na olympiádu jako turista.

19 comments

 1. jaran.terek

  Geo.Myslim,že to Roman nechtěl Vinovi překazit {thumbup}

 2. Roman měl částěčně smůlu , že při nástupu Vina a Urana byl vzadu , ale dokázal to velmi rychle dorazit na čelo , kde v tu chvíli byli asi dva takto jednající jezdci ( Roman + někdo na druhé straně ) Roman zvedl hlavu ( sil měl relativně dost a ti dva v nástupu měli cca 20m ) a přemýšlel :
  1. To je zbytečná akce nemá smysl do ní lézt
  2. Je tam Vino tam nesmím , na šéfa se neútočí
  3. Je tam Vino , ještě budu jednat o smlouvě ,na chlapa co mi věří neútočím
  4. Za chvilku je dorazíme jako grupa a pak si to dáme ve finiši na férovku
  Docela by mne zajímalo , co mu hlavou v ten okamžik šlo , protože , kdyby je dotáhnul , medaile by byla jistá {bomb}

 3. Pěknej výkon, jen zase škoda, té jeho opatrnosti v závěru. Několikrát tam byl na špici a bylo vidět, že síly má. Ohlížel se za sebe, ale nezaútočil. Útočili jiní, až to nakonec vyšlo Vinovi s Uramen. Bez zdravé drzosti vyhrávat nebude. Občas je třeba ryskovat. Kdyby mu to nevyšlo, nemohl dopadnout hůře, než takto, ale aspoň by každej viděl, že to zkusil. Historie si pamatuje jen vízěze. Škoda.

Leave a Reply