Home » Ostatní zajímavosti » Pro Team Astana: V závěru Vinokourov obsadil 4. místo, ale nic není ještě rozhodnuto.

Pro Team Astana: V závěru Vinokourov obsadil 4. místo, ale nic není ještě rozhodnuto.

Kazašský lídr dokončil v dnešní etapě na 14. pozici. “Je to pro mě zklamání, protože tahle trať se zdála být příznivá. Bylo náročné najít ten správný rytmus v nohou, ale bohužel mě od prvních kilometrů neposlouchaly. Také jsem se snažil nepodlehnout touze udržet si žlutý trikot za cenu riskování při průjezdu nebezpečnými klouzavými úseky. Bradley Wiggins teď pojede ve žlutém trikotu a Alexandre se zařadil na celkové čtvrté místo se ztrátou 1m56s „Ztratil jsem pár minut, ale pořád je zde pro mě naděje v kopcovitých etapách. Nic není ještě rozhodnuto.“

18 comments

 1. Četl jsem,že Astana nabídla přestup Nibalimu.To by znamenalo,že hledají nového lídra?Asi chtějí úspěch dříve,než tvrdili,že počkají,až se Roman vyjezdí.Nebo chtějí lídry dva pro giro a tour?

 2. zdenda_hobík

  to jsem si s tím Saganem pěkně naběh, už radši nebudu nikoho popichovat, zvláště ne naše slovenské přátele {beer}

 3. Viděl jsi včera Schlecka jak si to zkusil do kopce a v závěru bys mu stačil i ty?Tak to prostě v těhle závodech u skutečné špičky je,i když je to 5 největší závod.

 4. zdenda_hobík

  Koukám na výsledky druhé etapy Tour de Suisse, mezí mě, že to nastupující slovenská generace bere jen jako přípravu na Tour, jinak by jistě Velits P. nepřijel s nováčkem Štybarem a Sagan s Königem

 5. zdenda_hobík

  jestli není seržant spíše z Nigérie

 6. Hello Dear Roman Kreuziger

  I hope my email meets you well. I am in need of your assistance. My Name
  is Sgt. Wilson Fox, I am in the Engineering military unit here in
  Ba’qubah in Iraq, we have About $25 Million US dollars that we want to
  move out of the country.

  My partners and I need a good partner someone we can trust.It is oil Money
  and legal.But we are moving it through diplomatic means, to send it to
  your house directly or a bank of your choice using diplomatic jet service.
  The most important thing is that can we trust you? Once the funds get To
  you,you take your 40% out and keep our own 60%. Your own part of this deal
  is to find a safe place where the funds can be sent to. Our own part is
  sending it to you.

  If you are interested I will furnish you with more details. But the whole
  process is simple and we must keep a low profile at all times. Find
  attached copy of my identification for your perusal.
  Waiting for your urgent response.

  Email:sgtwilsonfox@aol.com

  Regards,
  Sgt Wilson Fox

 7. Gr.St.Bernard: Proč by se v Kazachstánu nedalo jezdit na kole

 8. ahoj proč se chcete zabývat tím , že je astana financováná z pěnez státních atd. ba naopak z týmů, které píšete má jednoznačně nejjistější budoucnost , protože správně zminujete , že se sponzor si rozmyslí a tým končí a další nové týmy kdo ví jak dlouho tu budou? v Astaně je budoucnost a Roman udělal to nejlepší co mohl teď už jenom makat a udělat výsledky , aby si řekli ano na tobě můžeme budoucnost postavit má smlouvu ještě na další rok a už teď bojuje o další a jak jsou na tom žebříčku já bych počkal po tour a vueltě pak se uvidí, jinak tým mají perspektivní, kromě Vina, ale ten bude pomáhat od příštího roku jinak a v tom je záruka kvality týmu financí a dalšího rozvoje mladých jezdců

 9. Gr.St.Bernard

  Shack – ta samá parta co Discovery, US Postal, navíc s juniorkou. V Shacku by to Romanovi hodně slušelo, Brajkovič je o něco horší a starší a mohl by čerpat o Leipheimera, Klodena. SKY – sice nový, ale vysoce profesionální projekt, který asi bude muset trošku přehodnotit strategii spoléhání se na britské jezdce a ty Pinarella se mi taky moc nelíběj :)). BMC – ok, beru. Je to subjektivní, Astana mi prostě není sympatická ačkoli jsem loni každej den potkával jejich Outbacka u letiště v Nice. Množství Kazachů v týmu atp. ten tým trošku snižujou. Ani výsledky nejsou nic moc, viz žebříček Pro tour.
  Záměrně jsem nepsal Rabobank (ten je zadanej nadlouho dopředu – Gesink, Kruiswijk, Sanchez), Liquigas :)), Lampre…
  Prostě nemám rád stáj ze země, kde se snad na kole ani nedá jezdit (krom dráhy). Nedává mi to smysl.
  Jako profíkovi by mi to smysl jistě ale začalo dávat při pohledu na smlouvu.
  Hlavně ať se Roman prosadí na Tour, že v dresu Astany to je jedno. To si získá respekt, který je už teď u žurnalistů v cyklisticky vyspělých zemích značný.

 10. Shack, Sky a BMC rozhodně nejsou standardní týmy. Vždyť jsou na scéně teprve 2 roky!!!

 11. On málokterý tým má nějakou jistotu své budoucí existence. Vždycky stačí aby hlavní sponzor utekl a tým jde pod vodu. Mě osobně se ale financování Astana taky moc nelíbí, protože je placená (zejména) ze státních peněz diktátorského státu.
  Takový Quickstep je mi taky mnohem sympatičtější. Jsou tam sice (lehce nečisté?) peníze od českého „oligarchy“, ale díky tomu je tam naděje spolupůsobení českých výborných cyklistů

 12. Gr.St.Bernard

  Ono Grio je ale pro domestiky podstatně náročnější… Nicméně bych byl radši, kdyby Roman jezdil za nějaký standardní, pro mě sympatičtější tým (Shack, Sky, Omega, Quickstep, BMC, HTCčko) a ne projekt, který stojí a padá s rozhodnutím pár oligarchů.
  Letošní Tour bude super konkurence taky a Vino nemá absolutně šanci. A Roman do 10 po Giru? To by bylo ne metál!

 13. Roman měl na Giru dost dobrý tým a určitě má dostatečnou autoritu. O tom není pochyb.

 14. Když tak koukám na Dauphine,musím se znovu vrátit k Giru.Teď teprve si uvědomuji,jak je těžké být lídrem týmu.Zatímco na Giru měl Roman kolem sebe 1-2 lidi z týmu,teď vidím,že kolem Vinokurova se stále motá nejméně 6 jeho lidí.Může to být kavlitou týmu na obou závodech,to nemohu odhadnout,ale také to může být tím,jak si to dovede lídr ohlídat a jakou má autoritu.A ta nebyla asi u Romana velká,viz Jufre atd.

Leave a Reply