Home » Soustředění » Route du Sud nejedu, zůstávám v horách
dalsi amstel

Route du Sud nejedu, zůstávám v horách

Roman nebude v barvách týmu Tinkoff-Saxo startovat na etapovém závodě Route du Sud ve Francii, který začíná ve čtvrtek. Místo toho zůstává dál na vysokohorském soustředění v Itálii.

Chystá se Passo Eira nad Livignem v nadmořské výšce 2208 metrů. „Jsem tady na dvanáct dní i s rodinou. Z týmových kolegů je tu se mnou Matteo Tosatto, byli tady i Alberto Contador a Jesus Hernandez, ale ti už odjeli na závody. I když nám úplně nepřálo počasí a často pršelo, odtrénovali jsme všechno, co jsme chtěli,“ řekl Roman.

Na soustředění zůstává do pátku. „Pak ještě budu na další tři dny trénovat na Gardě. Přijede tam za mnou trenér, potřebuju několik tréninků za motorkou, abych roztočil nohy,“ řekl Roman.

Po neděli se vrací domů a jeho dalším startem bude silniční závod na mistrovství republiky, který se jede 28. v Žilině. Co se týče dalšího programu, Tour de France prý ještě jistou nemá.

„Zatím je od nás v nominaci čtrnáct. Rozhodují poslední závody, které se teď jedou, i zkušenosti. Svoje si k tomu určitě řekne Alberto, ale definitivní slovo bude mít náš hlavní sportovní ředitel Steven De Jongh. Je potřeba, aby byl ten tým pro Tour de France správně vyvážený. Uvidíme, jak to dopadne, definitivní nominaci bychom se mohli dozvědět v pátek před mistráky,“ prozradil Roman.

 

One comment

  1. Doufam, ze te ve Francii uvidime, nedovedu si predstavit, ze by jeli na vitezstvi bez tebe. Titul mistra republiky by byl taky fajn

Leave a Reply