Home » Zprávy ze závodů » Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím
Foto proteam-astana.com

Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím

„Déšť byl nepříjemný, pršelo hned na začátku, pláštěnku jsem sundal až po nějakých sedmdesáti kilometrech. A lilo ještě v tom závěru, kdy už jsem se zbytečně negumoval. Teď je úplně jedno, jestli v cíli v Paříži budu mít ztrátu dvě nebo tři hodiny. Nejdůležitější je, abych vyhrál některou z etap,“ řekl Roman. Jeho naražené zápěstí dělá den ode dne malé pokroky. „Stoprocentní to samozřejmě není, ale to asi nebude ani v cíli. Já už v dnešní etapě zkoušel trochu trénovat, chodil jsem ze sedla, abych si zkusil, jestli ruka reaguje líp. Je tam trochu posun k lepšímu,“ prozradil Roman. „Věřím, že to v horách  bude v pohodě. Uvidíme, jaký bude vývoj, půjde o první skutečně těžkou etapu. Myslím, že budou chtít jen hlavně lidi z pořadí, ale pokud by odjížděla nějaká větší skupina a cítil bych šanci na úspěch, zkusil bych do úniku skočit. Hlavně, aby bylo lepší počasí.“ 11. etapa (Blaye-les-Mines – Lavaur, 167,5 km): 1. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 3:46:07, 2. André Greipel (Něm.(Omega Pharma-Lotto), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Cervélo), 4. Denis Galimsjanov (Rus./Kaťuša), 5. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky), 6. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil) všichni stejný čas, 167. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:43. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 45:52:39, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 130. Roman Kreuziger +52:13.

69 comments

 1. Však Roman nepatří mezi „TOP VRCHAŘE“ ale podle mě bude chtít nějak zasáhnout do letošní Tur.Minulí rok Elit 10 a tenhle rok Puntíkatý trikot nebylo by to špatné ale snad se mu to podaří moc moc držím palce snad se to Romanovi podaří

 2. Souhlas s fandacyklo a ještě bych dodal, že tato prohlášení se mi zdají dosti alibistická. Mám tím namysli to neustálé „pokud to půjde“, „když se naskytne příležitost“, „teď sem si vystoupil a pošetřil síly na příště“ a podobně, kdy se fanoušci automaticky naladí na optimistickou notu a s velkýma očima očekávají slibované věci. Nakonec se tak ale často nestane a odůvodní se to jednoduše tím, že nebyly správné podmínky, nebyla vhodná příležitost nebo prostě nebylo rozumné něco zkoušet, plýtvat silami…. Samozřejmě bych Romanovi moc přál, aby ten puntíkatej udělal, ale bohužel se mi zdá splnění tohoto cíle v dané situaci nereálné. Tak snad alespoň to etapové vítězství! {thumbup} Ps: kéž by mě s těma puntíkama uvedl v omyl.

 3. Souhlasím s „TOM“ , na tyto stránky se Roman dívá (pokud vůbec) s největší pravděpodobností až po skončení etapového závodu. Bez jeho odpovědí je to o plácání „aučových či podobných „cyklistů, znalců“. Romane, nemusíš odpovídat na vše, to je nesmysl, ale stránky bez odezvy jsou prostě o ničem. Nežádám o moc, jen o jakous takous zevrubnou komunikaci se svými fanoušky. jsou to Tvé stránky a my si můžeme vyměňovat své dojmy na téma Tour kdekoliv. Neslibuj, radši projev radost až po úspěchu, bude to upřímnější a když to nevyjde nikoho nenaštveš.

 4. ad puntíky: Roman řekl: „Chci vyhrát etapu a kdyby byla možnost, pokusil bych se o dres nejlepšího vrchaře.“ Tady se z toho začíná dělat něco ve smyslu: „Vyhraju tři etapy a nejlepšího vrchaře k tomu“. Klávesnice snese všechno.
  ad „vystoupení si“: taky věřím, že Admin tuhle frázi neopomene vložit jakmile to jen trochu jde. Byl jsem za to vděčný, protože to vždy vyvolalo vlnu komických příspěvků e-prudičů. Bohužel se nyní v těchto „provokacích“ začínají objevovat urážky (viz Tom), což je smutné a nezábavné.

  Závěrem bych chtěl Romanovi co nejméně bolesti a co nejlepší formu v nadcházející těžké části TdF.
  Adminům přeji pevné nervy a děkuji za hezké stránky.

 5. fandacyklo: Tak to jo na puntíkatej trikot to bude těžký, to máš pravdu, ale myslím, že etapa je hodně reálná pokud peloton nedojede v nějaké etapě únik. Tak proto doufám, že Roman bude útočit častěji a budeme se na co dívat i z pohledu českého fanouška.
  Nevím co myslíš jinejma závodníkama. Dyť na těch závodech, co jsem napsal byli ti stejní nebo i nějací další silní závodníci, kteří letos na tour nejsou, takže když dokáže odjet v kopci těmhle borcům, proč by to nedokázal závodníkům v úniku?

 6. Romane,
  držíme palce, aby se Ti podařilo ukázat se od zítřka v některé z etap. Hodně štěstí. {thumbup}

 7. Tom : to že chce puntíkatej bylo napsáno i na seznamu …

 8. Čím dál tím víc si začínám myslet, že Roman o těchto stránkách nemá vůbec ponětí. Možná když měl nějkou slabší chvilku, tak podepsal nějaké prohlášení, ve kterém stálo, že někdo bude spravovat jeho „oficiální“ stránky. A ten někdo se u toho dobře baví. Ty rozhovory s Romanem si cucá z prstu, jeho jediným cílem je těmito články vyvolat diskuzi a vyprovokovat další provokatéry. Do každého článku tento „admin“ pravidelně vmotává nějaký nesmysl, na jehož světle pak máme všichni Romana za zbaveného smyslů de.bila. Nevěřím, že by Roman neustále vypouštěl do světa takové hlody, typu „budu bojovat o puntíkovaný dres“, „úniku se nebojím“ nebo „zkusím vyhrát etapu“. Zvláště když jeho zdravodní stav není stoprocentní. A samozřejmě v žádném článku nesmí chybět hláška „vystoupil jsem si“, která jen nahrává na smeč provokatérům mého typu. Ten, kdo tyto články píše, tak si dělá legraci nejen z fanoušků, ale také z médií, které to všechno z těchto stránek kopírují, a také i z Romana samotného…

  …takže kdoví co Roman v dobré víře jednou podepsal, a nejen že třeba o těchto svých „oficiálních“ stránkách vůbec neví, ale možná i autora těchto textů dokonce za tyto nesmysly platí.

 9. Martine , malinko jsme si asi nerozuměli.
  Ty úspěchy cos jmenoval plně respektujua plně respektuju i to že Roman patří mezi dost dobrý vrchaře. Ale ruku na srdce kamaráde na těch podnicích o kterých si psal jel proti jinejm závodníkům a v úplně jiný situaci. Co jsem napsal to jsem napsal právě pro to jak se nyní ta situace vyvíjí a proti komu jede a jak jsou na tom i ostatní.
  Prostě si myslím, že šanci na Puntíka nemá.
  Rád bych se pletl a pokud ho získá pogratuluju jak jemu, tak i tobě žes to odhadl líp.
  To není nic proti Romanovi, to je raálný zhodnocení rozdanejch karet a aktuální formy a výkonnosti.

 10. Ach …Roman je bojovník a já mu věřím a byl bych jen hrát kdyby měl puntíkatej dres

 11. fandacyklo: Jak můžeš porovnávat jeho neaktivní jízdu proti 10-ti nejlepším vrchařům na celkové pořadí. A proti závodníkům v úniku, kteří jsou horšími vrchaři než je Roman, takže tady nejde o styl jízdy, ale prostě v úniku bude málokdo by dokázal Romanovi v horách ujet v úniku. Roman je aktivní, když má síly. Viz. jeho úspěchy(všechno Romanovi útoky proti nejlepším vrchařům na světě a těch po GT nejtěžších závodech) – Švýcarsko,Romandie,San Sebastian,Liege Bastogne Liege atd…. a v kontinentálních závodech např. Sardinie,Trentino……

  Další fanoušek, kterej Romana zná jen z Tour de France, protože jinak by tohle nemohl napsat, že mu v úniku někdo ujede.

 12. Já to vidím dost podobně jako fandacyklo, ta etapa by mohla být určitě reálnější než puntíky, ale žádná tutovka, že si řeknu, to udělám a mám to, takovejch je tam víc…

 13. Budiž, bude to podruhý)))

  Ahoj ,
  nemyslím si, že by měl Roman formu na to, aby mohl pomýšlet na“ Puntíka „. To by znamenalo v podstatě ve všech následujících těžkejch etapách se držet neustále vepředu.
  K tomu nemá podporu týmu a navíc nejsem přesvědčenej, jestli takhle vůbec umí jezdit. To by nebylo žádný v háku za někým uviset jako loni na Mt. Ventoux, ale pěkně sám zostra trhat a nastupovat před horskejma prémiema a všechno si ohlídat.
  Za tu dobu co jezdí nikdy aktivně nejezdil a Puntík tohle vyžaduje.
  Samo, že bych mu ho přál, ale nevěřím tomu.
  Navíc podle mě tomu nenahrává ani situace v závodě, kde Contador bude muset dohánět ztrátu a špička pojede ostrý kopce na krev a tu nikdy Roman zatím nestíhal a obávám se že nebude ani letos.
  A další fakt je Giro v nohách a zdravotní patálie.
  Jeho vyhlášení o puntíku mě proto přijde jako hodně odvážný.
  Ahoj , zdravím všechny cyklo fandy.

Leave a Reply