Home » Zprávy ze závodů » Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím
Foto proteam-astana.com

Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím

„Déšť byl nepříjemný, pršelo hned na začátku, pláštěnku jsem sundal až po nějakých sedmdesáti kilometrech. A lilo ještě v tom závěru, kdy už jsem se zbytečně negumoval. Teď je úplně jedno, jestli v cíli v Paříži budu mít ztrátu dvě nebo tři hodiny. Nejdůležitější je, abych vyhrál některou z etap,“ řekl Roman. Jeho naražené zápěstí dělá den ode dne malé pokroky. „Stoprocentní to samozřejmě není, ale to asi nebude ani v cíli. Já už v dnešní etapě zkoušel trochu trénovat, chodil jsem ze sedla, abych si zkusil, jestli ruka reaguje líp. Je tam trochu posun k lepšímu,“ prozradil Roman. „Věřím, že to v horách  bude v pohodě. Uvidíme, jaký bude vývoj, půjde o první skutečně těžkou etapu. Myslím, že budou chtít jen hlavně lidi z pořadí, ale pokud by odjížděla nějaká větší skupina a cítil bych šanci na úspěch, zkusil bych do úniku skočit. Hlavně, aby bylo lepší počasí.“ 11. etapa (Blaye-les-Mines – Lavaur, 167,5 km): 1. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 3:46:07, 2. André Greipel (Něm.(Omega Pharma-Lotto), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Cervélo), 4. Denis Galimsjanov (Rus./Kaťuša), 5. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky), 6. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil) všichni stejný čas, 167. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:43. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 45:52:39, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 130. Roman Kreuziger +52:13.

69 comments

 1. zdenda_hobík

  ze všech teď před peletonem jedoucích jezdců je Roman nejlepší vrchař. Vypadá to nadějně

 2. zdenda_hobík

  tak musíme se modlit, teď odpad Hoogerland {beer}

 3. tady máte hoši prej Roman na to nemá :PPPP !!!!

 4. Ou Roman to je borec !! King king king mám nervy :D

 5. zdenda_hobík

  no tak je jasný, že Hoogerland puntíkatý chce. t {thumbdown} ak snad příště…

 6. Romane drž se určitě jsi pro mě jednička

 7. Zdenda Hobík: Zajímavé, proč mě to už ani nepřekvapuje, spíš bych se divila, kdyby se začalo náhle dařit. A tak dopřejme zraněným, ať si v klidu po cestě lížou rány a šetří síly, aby do Paříže vůbec dojeli, pokud možno na velmi ceněném posledním místě….Letos to nevyšlo, zkusí to příští rok, ces´t la vie…..

 8. zdenda_hobík

  zapnul jsem Tv a s puntíkama to už teď vidím nějak hůře. Myslím že takový Gurierez či Moreno – nechci teď pátrat ve svém análu, ale asi nějaký kopec přelezou a bodíky budou vesele naskakovat, bohužel ne těm, komu bychom to příli {thumbdown}

 9. To já doufám, že si Roman místní diskuse radši nečte.

 10. Martin : Schleckové se taky můžou pukusit získat žlutý trikot …

 11. Nico: Ty si děláš srandu? Jak můžeš napsat, že dneska budou útočit Schleckové? Dyť ti mají po Evansovi nejlepší pozici do hor, takže budou hákovat Contadora a nemají zapotřebí už dnes útočit.

Leave a Reply