Home » Zprávy ze závodů » Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím
Foto proteam-astana.com

Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím

„Déšť byl nepříjemný, pršelo hned na začátku, pláštěnku jsem sundal až po nějakých sedmdesáti kilometrech. A lilo ještě v tom závěru, kdy už jsem se zbytečně negumoval. Teď je úplně jedno, jestli v cíli v Paříži budu mít ztrátu dvě nebo tři hodiny. Nejdůležitější je, abych vyhrál některou z etap,“ řekl Roman. Jeho naražené zápěstí dělá den ode dne malé pokroky. „Stoprocentní to samozřejmě není, ale to asi nebude ani v cíli. Já už v dnešní etapě zkoušel trochu trénovat, chodil jsem ze sedla, abych si zkusil, jestli ruka reaguje líp. Je tam trochu posun k lepšímu,“ prozradil Roman. „Věřím, že to v horách  bude v pohodě. Uvidíme, jaký bude vývoj, půjde o první skutečně těžkou etapu. Myslím, že budou chtít jen hlavně lidi z pořadí, ale pokud by odjížděla nějaká větší skupina a cítil bych šanci na úspěch, zkusil bych do úniku skočit. Hlavně, aby bylo lepší počasí.“ 11. etapa (Blaye-les-Mines – Lavaur, 167,5 km): 1. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 3:46:07, 2. André Greipel (Něm.(Omega Pharma-Lotto), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Cervélo), 4. Denis Galimsjanov (Rus./Kaťuša), 5. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky), 6. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil) všichni stejný čas, 167. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:43. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 45:52:39, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 130. Roman Kreuziger +52:13.

69 comments

 1. No vypadá to,že opravdu tohle je určené spíš pro nás fandy-Roman se na to třeba i podívá občas,ale víte dobře,že vždycky při závodech byl většinou uzavřený-je holt takový jaký je-nicméně mu držím palce a myslím si,že pojede dobře v kopcích,ale pokud tam bude s ním i Gesing a tak,tak to ho nenechaji odjet tak jako tak.Ale myslím,že pojede uvolněně a s chutí,jenže pokud se únik nezdaří,naši drazí fanoušci na něho zas budou prskat.Nezavděčí se.No,ale po Giru tohle berme s přihlédnutím k okolnostem jako dobrý trénink pro Rpmana.O nic už víceméně nejde.Původní cíl je v řiti a tak už jde spíš Romanovi o prestiž.

 2. Snad RK dnes něco předvede a když ne,tak se můžeme těšit na souboje ostatních.Potom se možná o něco pokusí v sobotu a když ne tak příští týden a když ani pak ne,tak stejně koukat budeme,protože mu prostě fandíme a fandíme cyklistice jako celku.A cyklistika je přece krásná…

 3. Romane, setri se radeji na casovku :o)

  Kopce jsou zradne a ruka bude trpet … At je to jak chce, budeme ti drzet palce!

  At se dari! :o)

 4. Dneska jsem hodně natěšený na Etapu.Dnes si myslím že budou chtít zasáhnout do hry i Bratři „Šlekové“ i snad Roman

 5. Po včerejší etapě laškoval o prudkém lijáku před cílem na Twiteru i Cadel Evans : “ Viděl někdo posledních 10 km etapy ? Já tedy ne“. V pátek čeká po dnešním Tourmaletu na cyklisty slavný vrchol Aubisque a peloton dojede do svatého města Lurdy. Mnozí tam budou hledat zázračné uzdravení. A i když je dnes státní svátek Francie a Voeckler by rád oslavil dobytí Bastily , přiznává, že dnes patrně odevzdá svůj žlutý dres. Takže je stále na co se těšit, přátelé.

 6. Bugsy – skvělé probuzení {devil} , od smíchu jsem měl slzy v očích….hoši mně se zdá, že zde je parta normálních fandů, kteŕí se dokáží taky zasmát a nežerou to až tak moc. Krásný den všem, já mám dnes dovolenou, teď se jedu projet na kole a jelikož mi v cestě stojí jedno dlouhé stoupání, uvidím jestli to vyjedu, nebo si vystoupím, abych pošetřil síly….. {devil}

 7. Dnes bude zajímavé sledovat, kolik těch sil RK pošetřil, aby se mu zdařil ten dlouho plánovaný únik v Pyrenejích. Mezitím tolik zatracovaný spurtér Cavendish se stihl převléct do zeleného. V půlce GIRA to zabalil, že jako trénink na TdF mu stačilo , teď to zúročí….Ty jeho souboje s André Greipelem jsou úžasné!

 8. Manželka po mě dnes večer chtěla velký výkony, tak jsem si „vystoupil“. Díky Romane, i kdybys už letos na Tour nic nepředvedl, obohatil jsi mně slovník. {thumbup}

 9. Souhlasím s tebou Zdendo Hobíku, vždy já mu taky moc fandím, ale snažím se držet při zemi… Opravdu bych mu přál, aby vyhrál etapu, ale nemusí to tady pořád opakovat a pak nic…

 10. Nico: Nevím, co si představuješ pod slovem top vrchaři, ale rozhodně Roman patří mezi top vrchaře.

 11. Moc držím Romanovi palce – celý rok jsme se na to těšil! Pokud mu ruka povolí jet naplno či téměř naplno, pak má úžasnou šanci zažít bez tlaku výtečný trénink na další cca 4 – 5 let, kdy by měl být na vrcholu! Může zapomenout na ztrátu a pokusit se všechny horské etapy (které jsou navíc úžasné oproti nudným rovinatým) jet na doraz s cca desítkou nejlepších. Snažit se udržet co nejdále to půjde! Takováto zkušenost mu v dalších vrcholových letech může zásadně pomoci! Bude to mnohem lepší než bojovat o jednu etapu.

 12. zdenda_hobík

  jsem rád, že konečně zítra bude etapa, která něco ukáže. Možná budu vypadat směšně, ale sportuju rekreačně celej život a dobře vím, co je to sport s bolestí. Prostě když do toho jdeš naplno, na menší problémy úplně zapomeneš. Jak jsem již zmínil, Hamilton jezdil se zlomeným žebrem a jezdil vepředu.Muselo ho bolet dýchání a to je jistě důležitejší než držet řídítka.
  Romanovi fandím moc a doufám, že pak neprohlásí – no oni nasadili, mě píchlo v ruce, tak jsem si vystoupil. Já věřím, že bolest prostě překoná. Vždyť ne nadarmo se říká, že na kole se musí umět trpět.

 13. TOM – tak dobře jsem se nezasmál, ani nepamatuju. Opravdu výstižné, četl jsem několik tvých příspěvků a skutečně mám dojem, že ode dne, kdy jsi poprvé napsal, že Roman pořád „vystupuje“, tak se tato hláška začla pravidelně objevovat ve všech „Romanových“ komentářích. Je skutečně na pováženou, jestli tady opravdu přispívá Roman.

 14. No jak se říká: Možné je všechno.
  Jinak by opravdu nebyla od věci sem tam nějaká reakce od Romana přímo k zde psaným přízpěvkům.

Leave a Reply