Home » Zprávy ze závodů » Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím
Foto proteam-astana.com

Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím

„Déšť byl nepříjemný, pršelo hned na začátku, pláštěnku jsem sundal až po nějakých sedmdesáti kilometrech. A lilo ještě v tom závěru, kdy už jsem se zbytečně negumoval. Teď je úplně jedno, jestli v cíli v Paříži budu mít ztrátu dvě nebo tři hodiny. Nejdůležitější je, abych vyhrál některou z etap,“ řekl Roman. Jeho naražené zápěstí dělá den ode dne malé pokroky. „Stoprocentní to samozřejmě není, ale to asi nebude ani v cíli. Já už v dnešní etapě zkoušel trochu trénovat, chodil jsem ze sedla, abych si zkusil, jestli ruka reaguje líp. Je tam trochu posun k lepšímu,“ prozradil Roman. „Věřím, že to v horách  bude v pohodě. Uvidíme, jaký bude vývoj, půjde o první skutečně těžkou etapu. Myslím, že budou chtít jen hlavně lidi z pořadí, ale pokud by odjížděla nějaká větší skupina a cítil bych šanci na úspěch, zkusil bych do úniku skočit. Hlavně, aby bylo lepší počasí.“ 11. etapa (Blaye-les-Mines – Lavaur, 167,5 km): 1. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 3:46:07, 2. André Greipel (Něm.(Omega Pharma-Lotto), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Cervélo), 4. Denis Galimsjanov (Rus./Kaťuša), 5. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky), 6. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil) všichni stejný čas, 167. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:43. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 45:52:39, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 130. Roman Kreuziger +52:13.

69 comments

 1. Zdravím všechny!

  Dosud jsem tyhle stránky navštěvoval jen pasivně, ale po některých komentářích, které jsem si tady v posledních 2 dnech přečetl, jsem to už nevydržel a zaregistroval se. Já nejsem žádnej velkej znalec cyklistiky, ale některé zdejší příspěvky a názory mi i jako laikovi přijdou dost mimo.

  Především názory typu, že by se Roman měl i přes ztrátu, kterou nabral v úvodních etapách, měl snažit jezdit s nejlepšíma a že úmyslné „vystupování si“ v koncích předchozích etap a nabírání ztráty v GC není hodno jezdce jeho formátu a že si tím snad kazí pověst.

  Jsem toho názoru, že Roman už nemusí nikomu nic dokazovat. Pokud nemá smůlu (pády a zranění na letošní Tour) a nebo nepracuje pro někoho jiného z týmu (loňská Vuelta), dokáže pravidelně dojíždět na Grand Tours v TOP 10 celkového pořadí. Dvě 9. místa z TdF z posledních 2 let a 6. místo z letošního Gira hovoří za vše.

  Letos ale Roman na Tour nejel jako lídr a nebýt zranění Vina nejspíš bychom ho neviděli ani v úniku ani ve špici GC, protože by prostě makal na něj. V okamžiku, kdy Vino odstoupil, už byl Roman díky pádům a zranění bez šance na solidní umístění v GC, takže rozhodnutí pokusit se o vítězství v etapě nebo v soutěži vrchařů mi přijde naprosto logické a správné. Pro mě jako fanouška (a samozřejmě i pro sponzory) je vítězství v etapě nebo puntíkatý trikot určitě víc, než 20. nebo 30. místo v GC.

 2. Tak konečně se Roman ukázal, škoda,že nedojel ty 3 na Tourmalet, byl od nich v jeden okamžik jen proklatých 20 vteřin! Možná ale po přejetí vrcholu a operativním zhodnocení situace (je to profesor) uvážil, že z hlediska svých cílů (puntíkatý trikot a výhra v jedné etapě) už nic nevylepší,tak si „vystoupil“ a spokojil se se 4 body a perspektivou odpočatosti (v rámci možností) na zítra. Uvidíme, co řekne sám. Dneska mě srdce zaplesalo, když se za nimi R. pustil…

 3. Tak chlapci, během dneška jste se na nás , kteří tipovali bratry Schlecky, Evanse a hlavně Thomase Voecklera ve žlutém, který tak strašně chtěl a sám tomu před etapou nevěřil a pak úžasně zajel horskou etapu, dívali jak na blázny! Zabodoval Ivan Basso a v tu chvíli jsem zalitovala, že RK už není v Liquidas…Astana přestala jako tým existovat! Ztratil Contador, není v té formě z Gira a má těžký zánět v koleně, ale přes to vše je v Top 10! Gilbert bojoval do poslední chvíle co to šlo a co Roman – raději no comment – viz můj poslední komentář.

 4. Dneska byl sice konečně vidět, ale všechno marný… tejden se šetřil, aby se vyflusal v dnešní etapě ve větší části v solovym úniku a pro nic. 4 body do puntíkatýho nic neřeší a k etapovýmu vítězství stejně daleko jako jiný dny.

 5. Příští čtvrtek a pátek ti jedeme fandit do francie. Romane určitě vyhraješ nějákou etapu

 6. Achjo, to nevypadá moc dobře. Roman teďka v krizi a z 20 sekund je minuta.

 7. zdenda_hobík

  proč ten Leopard tak tlačí, oni to asi Romanovi nepřrejou

 8. zdenda_hobík

  doufám, že už odpadne ten zatracenej Cancellara

 9. zdenda_hobík

  nic takového nevedu, jdu se dívat, mám komp jinde

 10. HEJ Zdenda dáš mi na tebe skype nebo fb jestli máš chci stebou kecat:P

Leave a Reply