Home » Zprávy ze závodů » Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím
Foto proteam-astana.com

Ruka je den ode dne lepší, úniku se nebojím

„Déšť byl nepříjemný, pršelo hned na začátku, pláštěnku jsem sundal až po nějakých sedmdesáti kilometrech. A lilo ještě v tom závěru, kdy už jsem se zbytečně negumoval. Teď je úplně jedno, jestli v cíli v Paříži budu mít ztrátu dvě nebo tři hodiny. Nejdůležitější je, abych vyhrál některou z etap,“ řekl Roman. Jeho naražené zápěstí dělá den ode dne malé pokroky. „Stoprocentní to samozřejmě není, ale to asi nebude ani v cíli. Já už v dnešní etapě zkoušel trochu trénovat, chodil jsem ze sedla, abych si zkusil, jestli ruka reaguje líp. Je tam trochu posun k lepšímu,“ prozradil Roman. „Věřím, že to v horách  bude v pohodě. Uvidíme, jaký bude vývoj, půjde o první skutečně těžkou etapu. Myslím, že budou chtít jen hlavně lidi z pořadí, ale pokud by odjížděla nějaká větší skupina a cítil bych šanci na úspěch, zkusil bych do úniku skočit. Hlavně, aby bylo lepší počasí.“ 11. etapa (Blaye-les-Mines – Lavaur, 167,5 km): 1. Mark Cavendish (Brit./HTC-Highroad) 3:46:07, 2. André Greipel (Něm.(Omega Pharma-Lotto), 3. Tyler Farrar (USA/Garmin-Cervélo), 4. Denis Galimsjanov (Rus./Kaťuša), 5. Edvald Boasson Hagen (Nor./Sky), 6. Romain Feillu (Fr./Vacansoleil) všichni stejný čas, 167. Roman Kreuziger (ČR/Astana) +5:43. Průběžně: 1. Thomas Voeckler (Fr./Europcar) 45:52:39, 2. Luiz Leon Sánchez (Šp./Rabobank) +1:49, 3. Cadel Evans (Austr./BMC) +2:26, 4. Fränk Schleck +2:29, 5. Andy Schleck (oba Luc./Leopard-Trek) +2:37, 6. Tony Martin (Něm./HTC-Higroad) +2:38, … 130. Roman Kreuziger +52:13.

69 comments

 1. to Kuba:
  Právě že se mi nezdá, že těch prémií je ještě dost. Aby se dal polka dot jersey získat, musel by Roman zajet mimořádně dobře tuhle sobotu a pak v etapách na Galibier a Alpe d´Huez, kde se vedle dvojnásobných bodů v cíli na HC naděluje nejvíc i během etapy. Jinak v těch ostatních etapách je to jen paběrkování.
  Pochybuji, že Vinokurov vážně pomýšlel na nějaké vysoké umístění v GC a kdyby ano, pak volba jednoho po Giru utahaného vrchaře a jednoho jezdce, který vzhledem k své kvalitě na závodě takového kalibru jako Tour nemůže nejet na pořadí, nebyla nejlepším řešením. Sleduju cyklistiku od padesátých let minulého století a řekl bych, že Vinokurov nikdy neměl kvůli svému závodnickému naturelu šanci Tour vyhrát, a to ani v době, kdy kraloval na Vueltě.
  Lze si myslet, že Kazaši od prezidenta po Vina měli velké oči…

 2. to ulejvák:

  No to je samozřejmě pravda, ale těžko říct, jestli to rozhodnutí bylo čistě na něm nebo jestli tam byl ze strany Astany tlak na to, aby jel. Vzhledem k tomu, že pro Vina to byla poslední Tour kariéry, k němu určitě chtěli do kopců to nejlepší, co Astana má, tj. Romana a Tiralonga.

  S tím puntíkatým trikotem bych to ještě pořád neviděl beznadějně, bodů je ve hře ještě hrozně moc. Když se Romanovi podaří nějaký únik a posbírá nějaký body, může se rychle vyšvihnout nahoru. Ale určitě není sám, kdo si na polka-dot brousí zuby.

 3. Ahoj, byl to skvělý vidět ten dres s číslem 66 v první těžké etapě tak vpředu. Hlavně přeji ať je Roman v pořádku a těším se na další dny. Ahoj všichni.

 4. ad Kuba :
  Napsal jste to pěkně. V mnohém máte pravdu. Pro mnohé fanoušky, jak jsem si ověřil za esemeskování během dnešní první horské etapy, je nyní hlavní otázkou : Měl po Giru jetém naplno Roman vůbec akceptovat účast na Tour za nabízených podmínek? Na Vueltě by šanci měl a na velké umístění na Tour má při svém věku stále stále dost času. Koneckonců i na Contim vidíme, že dvě GT za sebou nejsou jen tak pro někoho.
  Puntíkatý trikot je trochu chiméra. Vzhledem k tomu, že cílové kopce se bodují dvojitě, by k jeho zisku bylo teď potřebí vyhrát aspoň dvě takové etapy.

 5. zdenda_hobík

  to Kaja
  pokud je to ironie, docela drsná {thumbdown} Romanovi prostě došlo, není to stroj, o nějakém šetření už nemohlo být řeči. Pro mně úžasný výkon, vůbec nádherná cyklistika.

Leave a Reply