Home » Zprávy ze závodů » V Americe bych rád vyhrál etapu
Foto Astana cycling team

V Americe bych rád vyhrál etapu

„Lídrem našeho týmu bude Brajkovič, který do Ameriky letěl už v pondělí kvůli lepší aklimatizaci. Je na tom teď opravdu dobře a je správné, že pojedeme na něj,“ řekl Roman. Dalšími závodníky Astany na startu v Durangu budou ještě Petrov, Nepomňaščij, Kangert a nová posila, Ital Aru. „Sportovním ředitelem na tenhle závod je náš bývalý závodník Štangelj, na pokoji budu s Petrovem a měli bychom tam mít fakt dobrou partu,“ prozradil Roman. Jeden týmový mechanik cestuje se závodníky, druhého dodá na místě Specialized. „Závodů je teď strašně a lidi z týmu se musí nějak rozdělit,“ vysvětlil. Ke svým ambicím v těžkém závodě v horách podotkl: „Rozhodně chci zkusit nějakou etapu, mám vytipované dvě, které by mi mohly vyhovovat. Závod bude hodně těžký a hodně se na něj těším.“

102 comments

 1. zdenda_hobík_

  to abych se jim teď omluvil, průměrná rychlost je vysoká, na to jak vysoko jedou.

 2. taky na to čumím do noci, ale vždycky usnu

 3. prepni si v tom trackeru units na km a nemusis nic pocitat :)

 4. zdenda_hobík_

  teď si tady počítám ty stopy, to opravdu jedou ve 3 500 metrech? V Alpách jistě není průsmyk nad 3 000.

 5. zdenda_hobík_

  nemůžu se zbavit dojmu, že všichni jedou jen tak jako. Aby jim nesebrali za trest peníze

 6. zdenda_hobík_

  nemůžu se zbavit dojmu, že všichni jedou jen tak jako. Aby jim nesebrali za trest peníze

 7. zdenda_hobík_

  problém je v tom, že těch etap už moc nezbývá {thumbdown}
  Tenhle únik díky Danielsonovi nedopadne. Takže uvidíme na druhém kopci.

 8. 19:58 h …. no tak 138 km, do cíle, Roman je pěkně vzadu v pelotonu, takže má našlápnuto nabrat ztrátu aby nebyl zajímavý. Vše jde dle plánu.

 9. zdenda_hobík_

  Samozřejmě, pokud chce Roman vyhrát etapu, musí nejdříve nabrat tolik ztráty, aby byl pro ostatní nezajímavý. Nevím, jestli tři minuty už jsou dost, bude muset asi ještě přidat

 10. Amerika.
  Vystoupil, nevystoupil, není to jedno ?. Krásný výlet, nová zkušenost, výborný tréniknk. Pokud nejede podepst smlouvu do Ameriky je to naprosto fuk, hlavně se nezranit.
  Vuelta.
  Zahajovat útok jen proto, že žluťák nebo někdo z lídrů má defekt či pád je prasečina, ale včera jsem se opakovaně pozorně na sporný moment díval. Nic takového se nestalo, útok přišel proto že to bylo fantastické místo s čas, perfektní načasování, příšerný vítr, super terezín, obrovská dřina, stát se něco skoro muselo, a přerušit útok proto, že Movistar a Liqvigas chtějí za každou cenu jet v závětří, sundají žluťáka no nevím, skoro bych se na cyklistiku přestal dívat, kdyby se toto mělo stát pravidlem.
  Podotýkám, že nejsem zažraný fanda Ski, ale cyklistiky.

 11. zdenda_hobík_

  tak já na to čumím do noci, Romana jsem ani nezahlédl, ale naštěstí nic nepíše, dočetl bych se, že si v závěru, kdy se doháněla skupina, vystoupil.

 12. Tak u toho padu byli i hosi ze Sky, zrovna kdyz zbytek Sky nastoupil. Koser to nebylo, ale zase Valverde mel smulu, ze to bylo na rovince a hodne foukalo, takze se to uz nedalo sjet.

 13. zdenda_hobík_

  omluvte mně, na jedné vifině tady leží tři lidi

 14. zdenda_hobík_

  nějak se mi ten tracker ne a ne natáhnout, asi se budu muset kouknout jen na TV od deseti

 15. zdenda_hobík_

  nějak se mi ten tracker ne a ne natáhnout, asi se budu muset kouknout jen na Z
  TV od deseti

Leave a Reply