Home » Zprávy ze závodů » V Americe bych rád vyhrál etapu
Foto Astana cycling team

V Americe bych rád vyhrál etapu

„Lídrem našeho týmu bude Brajkovič, který do Ameriky letěl už v pondělí kvůli lepší aklimatizaci. Je na tom teď opravdu dobře a je správné, že pojedeme na něj,“ řekl Roman. Dalšími závodníky Astany na startu v Durangu budou ještě Petrov, Nepomňaščij, Kangert a nová posila, Ital Aru. „Sportovním ředitelem na tenhle závod je náš bývalý závodník Štangelj, na pokoji budu s Petrovem a měli bychom tam mít fakt dobrou partu,“ prozradil Roman. Jeden týmový mechanik cestuje se závodníky, druhého dodá na místě Specialized. „Závodů je teď strašně a lidi z týmu se musí nějak rozdělit,“ vysvětlil. Ke svým ambicím v těžkém závodě v horách podotkl: „Rozhodně chci zkusit nějakou etapu, mám vytipované dvě, které by mi mohly vyhovovat. Závod bude hodně těžký a hodně se na něj těším.“

102 comments

 1. jaran.terek

  Jde určitě i o peníze sponzorů.Co nejvíc pošpinit cyklistiku a přetáhnout sponzory jinam. {thumbdown}

 2. USADA nemůže tituly odebrat – pouze může UCI doporučit, aby je Lancovi odebrali – což se myslim nakonec nestane.
  Armstrongovi nikdy nic nedokazála UCI, nikdy mu nic nedokázali Francouzi a že se hodně snažili – prostě 100% vzorků bez nálezu je silný argument.
  Nechápu, že americká agentura (placená z daní amerických poplatníků) má takovou snahu pošpinit svého občana, který tak výborně reprezentoval svou zemi ve světě a ještě k tomu inspiroval a motivoval miliony lidí na celém světě – aniž by měli jeden jediný vzorek s obsahem zakázané látky. Mají pouze 38 vzorků s rádoby podezřelými výkyvy – sportovec má mít krev asi jako motorový olej – neustále stejné složení, na kterém se neprojeví vysokohorské soustředění, nachlazení a jiné věci … Vaří z vody, ale vážně nerozumim tomu, co je k tomuto kroku motivuje.

 3. Takže teď ty tituly z TdF připadnou Ulrichovi. Ten byl ovšem později usvědčen z dopingu. Bude teda někdo zase stíhat jeho? A až mu tituly odebere, tak zase půjdou po tom dalším. Zase úředníci sedící v klimatizovaných kancelářích a pobírající své jisté platy rozhodují bez soudu o lidech, kteří dělají něco výjimečného. No jo, on pán v obleku vypadá věrohodněji, než upocenej magor, co šplhá na kole na obrovskej kopec…

 4. Romane, nezbyva nez to zkusit v seste etape. Dneska to bude sjezd s hromadnym spurtem.

  Mimo jine, vcera se to USADA vymklo kontrole a stoupla do lejna, ktery pekne smrdi. Lance Armstrong rekl, ze se s USADA nebude soudit = prijmuti trestu a odejmuti vsech titulu. S tim asi panove z USADA nepocitali, protoze odeberou tituly sportovci, ktery nikdy nebyl pozitivne testovany. A navic bez soudu. Samozrejme, nebudeme si nalhavat, ze tam nejaka hopsinkova stava nebyla, zvlast kdyz to tvrdi nekteri jeho byvali teammates, ale nikdy nebyl pozitivne testovany. Znate tady nekdo jiny pripad, ze by nekdo prisel o tituly za doping, bez toho aby byl pozitivne testovany?

 5. Skoda…tady pomuze jen plan B: popojet si pred Stetinu a hodit mu pred predni galusku rysovacek schovany v energeticke tycince a donutit ho, aby si vystoupil

 6. Roman v uniku, ale bohuzel marnem snad leda ukecat Stetinu at to zabali

 7. Ten Roman nas s tim angazma sponuje jak gumu na gatich {beer}

 8. ups, to melo byt do diskuze v navstevni knize, pardon

 9. Komu by jste prali vyhrat Vueltu …. prece sobe, ne? A jestli nekomu z profi cyklistu, tak Romanovi, ne? A jestli nekomu z tech, co ji opravdu jedou, tak Stybymu, ne? :)

 10. zdenda_hobík_

  to čtyřkolečko
  děkuji za pochvalu, ale kdybych přiznal, kolik ročně najedu, tak mi tady lidi řeknou, že tolik najezdí na cestě do hospody {thumbdown}
  Asi to bude spíše individuální vlastnost organizmu.
  Hlavně si nemyslete, že vyjedu na Grossglockner na jeden zátah, to tedy zdaleka. Jen jsem mluvil o tom vlivu výšky.
  K Romanovi – dojel s nejlepšími, ale nějakého pokusu o cokoliv jsem si opravdu nevšiml a to jsem to sledoval celé. Tak že by dneska? Nebo až v šesté etapě?

 11. Btw. z Astany je na tom zatím nejlíp Seeldrayers, možná jeho šance zkusit, co dokáže takhle z placu v GC. Za ním Kašečkin

 12. 3800 už je výška, kde by se u spousty lidí projevila výšková nemoc, pokud nejsou zvyklí samozřejmě. U zvlášť citlivých se první příznaky projeví od 2500, standartní výška, kde je třeba s tím počítat je od 3000. Záleží to hodně na době pobytu v takové výšce, pokud tam člověk vyjede lanovkou nebo na kole a sjede brzo dolů, je to v klidu.

  Každopádně samozřejmě čím výš, tím hůř se to udýchá, ať už je člověk na takové výšky adaptovaný, nebo ne, to je zase rduhá věc (a samozřejmá)

 13. čtyřkolečko

  Zdenda hobík : Neříkejte, že jste jen hobík; vy musíte být pořádně trénovaný, když nemáte na Grossglockneru problém z dejcháním.
  Jinak už jste tu několikrát naříkal nad zdržováním s přepočtem ze stop na metry. Z poválečné obecné si pamatuju, že číslo se násobí 3/10 a na každý kilák se přidá 5 metrů. Ovšem na mapkách třeba na steephill máme coloradské výšky v obou mírách.
  Roman sem žádné novinky z USA nedodává (co třeba, jak se mu líbí elév Fabio Aru), doufám, že po dnešním vítězství v etapě nějaké dojmy do Evropy pošle…

 14. zdenda_hobík_

  když jedu třeba Grossglockner do 2 600, tak s výškou problém nemám. Ale třeba u Mont Blanku na lanovce v 3 800 jsem se zadýchal, když jsem šel patro do schodů.

Leave a Reply