Home » Osobní blog » Odmítám nařčení, že bych jel na Vinokurova
Foto Patrik Pátek

Odmítám nařčení, že bych jel na Vinokurova

Jde o totální hovadinu. Jel jsem na olympiádu s cílem porvat se o co nejlepší výsledek pro Českou republiku. Řada lidí mi nevěřila, po závodě Kolem Polska mysleli, že olympijský závod ani nedojedu do cíle. Ale já mu všechno podřizoval a připravoval jsem se na něj svědomitě. Myslím, že jsem předvedl výkon, za který se rozhodně nemusím stydět. Viděli to tak všichni kamarádi i fanoušci, kteří cyklistice rozumí. Bojoval jsem, nejezdil jsem schovaný někde v balíku. Jel jsem aktivně a výsledkem bylo, že jsem se dostal do skupiny pětadvaceti lidí, z níž vzešel pozdější olympijský vítěz Vinokurov. Jen bych podotknul, že jsem tam byl z Česka sám, zatímco řada států tam měla početní převahu: například tři Španělé, dva Američani, dva Nizozemci, dva Belgičani. Když zhruba šest kilometrů před cílem odjeli z té skupiny Vinokurov a Uran, ani ve snu by mě nenapadlo, že tenhle únik může slavit úspěch. Dobře jsem věděl, že se mnou je tam spousta rychlejších lidí a díky početní převaze pojedou, aby měli šanci rvát se o medaili. Já samozřejmě nikdy nebyl a nebudu spurtér. Z té naší skupiny jsem rychlostně patřil určitě až do druhé poloviny. Přijde mi proto naprosto zcestné, abych já, který tam byl sám, sjížděl vedoucí dvojici, když bych pak stejně skončil nejlíp dvanáctý. Na to tam byli jiní. Po závodě jsem řekl, že přece nebudu první, který by sjížděl týmového kolegu. Ale dodal jsem: kvůli tomu, že tam řada zemí byla ve dvou nebo ve třech. Tímhle nešťastným vyjádřením se všechno otočilo proti mně. Z Astany jsme v té skupině za Vinokurovem byli tři: já, Slovinec Brajkovič a Ukrajinec Grivko. Když jsem se asi tři kilometry před cílem objevil na chvíli vpředu s Brajkovičem, tak ne, abychom skupinu brzdili, jak nepochopitelně tvrdila Nova, ale abychom to rozjeli a začalo se šlapat, protože nikdo nechtěl tahat. Kdyby v tu chvíli nastoupil třeba kdokoliv ze Španělů, půjdu po něm a vůbec neřeším, jestli je vpředu Vinokurov. Jenže přece nebudu tahat balík, když vím, že ve spurtu nemám sebemenší šanci. Myslel jsem, že je dojedeme a já zkusím tři kiláky před cílem vystřelit. Na takový závod si člověk může schovávat jen jednu kartu a já si ji nechával na tenhle moment. Bohužel se to nepovedlo. Místo toho, aby se řeklo, že jsem zajel povedený závod, si někde přečtu, že jsem jel za Kazachstán na člověka, který mě v týmu platí. To je absolutní lež. Já jsem jel jen za Českou republiku. Mám svědomí naprosto čisté a můžu říct jen tolik, že jsem pro dobrý výsledek nemohl udělat víc. Tohle bylo v dané situaci maximum.

135 comments

 1. PetrH.Senov

  Tuhle reportáž Novy nemá ani cenu hodnotit, a diskusi na jejich stránkách taky ne. Píšou to lidi, co kolo viděli max. z vlaku natož aby na něm závodili. každý, kdo cyklistice jen trochu hoví, ví že takhle to prostě funguje , a že dotáhnout si za zádama cca 25 lidí do špurtu udělá jen naprostý naivka, obzvlášť, když závěrečný finiš opravdu není jeho šálek čaje. Pro mě to byl perfektní závod, který jsem si díky Romanovi užil.

 2. TV Nova jsou neskuteční svině, kritizovat, a vznášet nepravdivá obvinění to jo, to umí , ale že by Romana podpořili to ne. Stydím se za tv nova. Roman jel skvěle a myslím , že je to úspěch porazit např Wiginse, Cavendishe, Sagana, Greipla a další. Roman tu skupinu nemohl zdržovat když se držel uprostřed nebo mírně ve předu ,ale ne na čele, ujet mohl kdokoli a dopadlo by to stejně, ano jsou to týmový kolegové , ale na OH jde klubismus stranou.
  Prostě TV nova kdykoli kde se něco stane udělají z toho frašku. Tv nova jsou svině , hnusný svině, do hrobu s nimi

 3. Jo tak na Nově to začali….. Já ráno pročítam internet a koukám jako blázen kde se vzal tenhle nesmysl. Koukal jsem na přenos a byl jsem nadšenej. Čekal jsem nudnej závod se spurtem, a vida, Vino v závěru profesorsky a Roman byl hodně vidět !!!! Silná skupina Roman tam byl, Super. Komentář na Nově mohl napsat jen magor. Z večerních zpráv udělala Nova totální bulvár a teď dělají bulvár i ze sportovních zpráv…. to je síla.

 4. Tak asi takhle, co se týče sportovního výkonu, tak super gratulace. Co se týče tiskovky, tak ať si to každej pustí znova a udělá si svůj vlastní názor, za mě snad jen rada: pro příště radši drž hubu.

 5. Skoda tych zbytocnych reci. Uz som sa nemozem divat na to, aky kazdy si chce kopnut do Romana. Kazdopadne Roman isiel super, pretoze bez vysielacky a bez tymovej podpory sa dostal do rozhodujuceho uniku- na to je potrebne mat nielen v nohach,ale aj instinkt. A spurt o 3.miesto v skupine bol pri jeho rychlostnych schopnostiach nerealny. Preto je logicke, ze netahal skupinu, ktoru by inak ani sam neroztrhal. A kto kritizuje to, ze pracoval pre Vina, tak asi nevie o com hovori. Pretoze stacilo sa pozriet do pelotonu a rakusan B.Eisel pracoval s Anglicanmi ako keby bol na tour so Sky. Jedina vec, com by som osobne robil inak, daval by som si pozor na kontroverzne vyjadrenia, pretoze potom pre media je to lahka obet. Niekedy menej je viacej. Inak big respect a pevne verim, ze Roman coskoro zmeni dres a zacne poriadne zavodit. Hlavu aj nohy na to ma.

 6. Jako ta reportáž na Nově byla fakt šílená, to jsem hleděl s otevřenou pusou… ale co tam taky čekat, před pár dny tam už málem pohřbívali Záhrobskou atd.

  Za mě pěknej závod {thumbup}

 7. Když jsem včera u večeře totální náhodou viděl tu škandální zprávu o tom, jak Roman Kreuziger zaprodal zemi – pro pár špinavejch zlaťáků, pro falešnou slávu – normálně mi přestalo chutnat. Vpodstatě si za to ale Roman může sám. Nemá se s tou verbeží vůbec bavit.

 8. Úplne mě udivilo kolik lidí těmhle žvástům uvěřilo. Když sem ten článek četl úplně mě rozpalilo do běla co si Nova už dokáže vymyslet. Si prostě borec a každej kdo ten závod viděl nemůže řict nic jiného. {thumbup}

 9. Závod to byl pěkný, jel jsi bojovně. Ty stejně jako já víš, že 15. místo = bohužel 200 místu, bedna to nebyla, ale výkon dobrej Někde je ale chyba v překladu. V HN čtu tvoje slova: „“I když jsme z jiných států, bylo by neslušné to udělat. Kdyby nastoupil někdo jiný, využil bych toho. Ale takto by to bylo hloupé.“ To vůbec nekoresponduje s tím, co tu píšeš ty.
  Je jasné, že vy dva s Honzou Bártou nebo Peter Sagan jste museli napříč peloton celej závod spolupracovat, ale v koncovce, milý Romane, jak na rovině nebo v kopci, má být závodník sám za sebe.
  Co bylo neslušného na tom přidat se k útoku na medaile? Že by jsi stíhal Vinokurova?
  Zdá se mi, že se to snažíš omluvit a už ani nevíš, co jsi kde povídal. Sorry, ale tohle je dost průser. Jak při OH, tak hlavně pro budoucnost. Koho nebudeš ze slušnosti stíhat příště?

 10. zdenda_hobík

  Velmi dobré vyjádření Romana, kdo to chce číst, dá mu zapravdu, kdo nechce rozumět, bude pindat dál.
  Co si myslet o TV stanici, kde se půl milionu lidí dívá hodinu na to, jak se někomu ztratila koza ( živá, ne nějaké lepé děvy). Pro neodborníky – bomba pořad FARMA.

 11. Romane sledoval jsem jako cyklistický embryo už karieru otce, teď Tvojí…nesnižuj se na úroveň Novy , vůbec to nekomentuj. Vím, že tyhle kecy zamrzí a bolí. Arabové na to mají hezký přísloví: „Psi štěkají, ale karavana jde dál“.

 12. podal jsi super vykon, tahat meli opravdu jini a ne ty nebo Brajkovic…
  Bylo to super i kdyz jsem videl jen zaznam a rozhodne se nemas za co stydet. {thumbup}

 13. Dojet 15. po parádním výkonu není žádná senzace, to by Novu neuživilo. Tak je třeba senzaci vyrobit, stačí vytrhnout jednu větu trochu ji naohýbat a už se jede
  Boj s bulvárem je bohužel marný a zbytečný, zítra bulvár semele dalšího nešťastníka.

  Ještě jednou díky za krásný závod a už teď držím palce ať se vydaří Vuelta (popř. Kanada).

 14. Romane, komentovat Novu je pod tvojí úroveň

 15. [b]Tím bylo myslím řečeno vše. Je načase si udělat obrázek o některých médiích typu TV NOVA apod. Romane jel jsi skvělý závod a cyklistická veřejnost to ví. [/b]

Leave a Reply